Prodejní tlak na bitcoin za týden výrazně klesl

5
(17)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Ve čtvrtek nám kurz ceny bitcoinu předvedl slušnou volatilitu, když se po uzavření newyorské burzy propadl až téměř na 91 000 USD. Cenu pravděpodobně srazilo vybírání zisků. Podobná situace nastala i včera, v reakci na nedělní uzavření nejvyšší týdenní svíčky v historii. Propad už ale nebyl tak hluboký, protože prodejní tlak výrazně klesl.

V posledních týdnech jsme často sledovali prodejní zeď vytvořenou na úrovni 100 000 USD. Ta dávala tušit, že při dosažení této ceny dojde k silným výprodejům. Hranici jsme překročili ve středu a předpoklad se potvrdil již ve čtvrtek, kdy kurz ceny bitcoinu celou seanci newyorské burzy padal, až zakončil prudkým propadem těsně nad 91 000 USD. Propad skoro o 12 %. Podle analytiků kryptoměnové burzy Bitfinex tehdy realizovaný zisk představoval 10,5 miliardy USD za den.

Prodejní tlak výrazně klesl

Prodejní zeď se ale výrazně zmenšila a vybírání zisků se ochladilo. Realizovaný zisk již klesl na přibližně 2,5 miliardy USD denně. Pokles tedy o 76 %. Stále se sice jedná o vysoké číslo, které ani rostoucí spotové burzovně obchodovatelné fondy (ETF) na bitcoin (ani spolu s MicroStrategy) nedokážou plně vykrýt. Přesto lze však usuzovat, že výkyvy již nebudou takové a volatilita poklesne. Ostatně včerejší propad jen o necelých 6 % to potvrzuje.

Dlouhodobí držitelé dosahují značných zisků

Zajímavá je jistě i informace o zisku dlouhodobých držitelů, kteří v současnosti realizují svůj zisk. Jejich průměrná cena nákupu se pohybuje kolem 24 481 USD. Zisk tedy dosahuje 400 %, což je pro mnoho investorů jistě zajímavé zhodnocení. Pro nás tato informace znamená, že rozhodně ne všichni HODLeři (nebo chcete-li dlouhodobí držitelé) chtějí koupit a držet na vždy. Součástí každé investiční strategie by vždy měla být i výstupní úroveň. A jak to máte vy? Při jaké ceně plánujete prodat svoje bitcoiny?

Připojte se na náš Discord server, kde probíhá diskuze a nic vám z trhů neuteče!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 17

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
39 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jéčko

Já plánuji prodat při ceně 2 mil.USD (snad kolem roku 2030-2035?) Pak budu moci dát výpověď v práci kde jsem po 15 letech vyhořelý a dělat místo toho to co mě baví-psát knihy které nejspíš nikdo chtít číst nebude. Ale čtvrtinu kterou mám na krátkodobější nákupy a prodeje plánuji prodat v lednu, snad na ceně kolem 120k. A opět za to nakoupit BTC zpět za cenu kolem 80k. Otázkou je jestli to tak klesne. Snad ano. Pokud by mi někdo radil něco jiného, sem s tím :o).

Strushpytel

Vy mě začínate trochu děsit tím jestli. Já doufal, že přístí rok touhle dobou budeme mít slušný bearmarket a pokud dobře prodám, tak si ho užiju. A už i vy, hlas rozumu, mě tu strašíte nějakým trvalým růstem.

LHTS

Je dobre mit NEJAKOU vystupni strategii. BTC tu opravdu nemusi byt navzdy. I kdyz dokonce i Jerome Powell rika o BTC, ze je to digitalni zlato :-), mame tu ETF fondy, penzijni fondy investujici do BTC apod. Neni „vyresena otazka“ zakladatele BTC (Je to pro BTC dobre / spatne? – podle mne spatne). Kdyby nahodou BTC zalozila nejaka instituce (zde si muzeme myslet cokoliv z fanstasknich teorii, docela zajimava – logicky je teorie ze USA se snazi pres BTC/ Tether umorit cast/cely astronomicky statni dluh USA), jakou strategii / motivaci ma tato instituce ? (geopoliticke zajmy, ekonomicke zajmy, vydelat proste jen balik?). P.S. Uz nyni je cca 4 mil. ztracenych minci, 1mil. BTC ma otec zakladatel, 0,5mil ma Saylor, ETFka maji cca 350tis BTC, pocet minci velryb atd. Kam se podela puvodni (krasna) myslenka decentralizace? Kam smeruje centralizace tezby BTC? 🙂 Ty puvodni opravdu hezke / logicke /spravne motivy se nejak vytraceji…

Poslední editace 1 měsíc před přes LHTS
JanH

To preci ale za to btc nemuze jak pisete s tou decentralizaci 😉 Takze kdyz vy konkretne budete drzet pul milionu minci, tak na vas budeme tlacit at je prodate, protoze se tim vytraci decentralizace? 😀 nabídka, poptavka 😉 mohl jste si preci koupit x bitcoinu kdyz stal tenkrat ten jeden dolar 😉

Poslední editace 1 měsíc před přes JanH
LHTS

vite kolik BTC stacilo k poslednimu flash – crashi? 🙂

JanH

Myslite z tech 104 na skoro 90? 🙂 vim 🙂 to co se stalo se opakuje porad a porad dokola 🙂

Lhts

A teď si představte že někdo najednou prodá 1mil. BTC 😀 P.S. Ten poslední výplach na BTC a později na altcoinech byl kvůli přepákoványm pozicím A vybráním Liquidity. Mohou existovat i jiné motivy

Poslední editace 1 měsíc před přes Lhts
LHTS

A ted si predstavte, ze nekdo proda NAJEDNOU (technicky nemozne, neni dostatecna likvidita) 1 mil. BTC… 🙂 Posledni vyplach na BTC a pozdeji na altech byl motivovan likvidaci prepakovanych obchodu a vybranim likvidity. Mohou existovati ale i JINE motivy…

JanH

Ano dokazu si to predstavit 🙂 a za jak dlouho si myslite ze se to vykoupi a bude to na stejne hodnote. Teoretizovat muzeme do nekonecna, otazka je cemu chcete verit 🙂 Mam kamarada, ktery ku prikladu veri ze bitcoin vymyslela vlada spojenych statu, ze si tim chce komplet splatit v budoucnu dluh… Ja moc rad uvidim btc pod 10k, rad bych si tim vyplnit ten promeskany cas kdy tam byl 🙂

LHTS

Pokud BTC ztrati duveru, pujde cele crypto do kytek i s altcoiny. Kamarad nekamarad. Pri prodeji 1mil BTC bude cena BTC nula.

JanH

Ámen

JanH

Nejsi to ty Peťo?

Rockley
Hodnocení článku :
     

Myslím si, že to nejdřív vystoupá na 120 tisíc, poté přijde pád a následně se vytvoří druhé historické maximum. Plánuji prodávat na 116 tisících a znovu nakupovat, až trh „zchladne“. Co si o tom myslíte?

Jéčko

Vidím to stejně, tak si držme palce. Chce to na Silvestra připít si na naše děti, nechť mají bohaté rodiče. Tím to pojistíme.
Jinak jako hlavní indikátor vidím měsíční RSI. Minule to vyšlo krásně. Na 85 prodat a pak na 50 zase koupit. Na devadesát bychom mohli být v lednu jestli stoupne cena nad 120k.

Jéčko

To jsem zmotal na RSI 90 by to muselo být více než 120, ale myslím že k 90 se již nedostaneme.

Poslední editace 1 měsíc před přes Jéčko
Kruťas

Z 85 na 50 BTC nikdy neklesl. Zřejmě myslíte ze 73? Ten, kdo prodal na 85 a spekuluje na dokoupení na nižších hodnotách je nyní mimo trh 😀

Jéčko

Nemluvíme o 85 a 50 BTC ale o měsíčním RSI. Prodával jsem na 88RSI a nakupoval na 50RSI, což odpovídalo tuším ceně prodeje 58k a nákupu 24k. RSI tehdy šlo až na něco málo před 90. Škoda že jsem v tom tehdy měl jen drobné. Ale fungovalo to krásně. Otázkou je jestli bude i letos, protože po zapojení institucí to nemusí odpovídat historickému vývoji, ale šance je malá, tak snad stále jedeme podle původních pravidel a cykly budou s podobnými násobky a stejně hlubokými propady.

Kruťas

Myslím, že je to hladina, na které se vzácně k částečné realizaci zisků shoduje většina analytiků, křeří pak věští výraznější korekci s následujícím růstem k 150-200k. Proto bych byl na podobná dogmata opatrný. Trh nebude na retail tak hodný a předvídatelný.

Vojtěch
Hodnocení článku :
     

Já rozhodně prodávat do roku 2030 nic nebudu.Bitcoin má daleko větší potenciál než v mém případě 3X.Jednak to beru jako spoření na důchod a za druhé mám jiné příjmy a (spekulace)v akciích které budu prodávat dříve než Bitcoin včetně zlata kdybych potřeboval okamžitě Cash)

sky fox

Toto je velmi zajímavé téma, které mě taky často napadá. Jak zajistit, aby se rodina dostala k mému cryptu, kdyby se mi něco stalo, ale zároveň aby mi při rozvodu nezůstaly jen oči pro pláč? A co když bych měl třeba amnézii – dokázal bych se k tomu dostat sám?
Mít všechno v bezpečnostní schránce? Fajn, ale co když přijde ozbrojený konflikt, dostanu se tam vůbec? Nebo mít destičku se seedem u sebe? Super na cestování, ale ztráta nebo loupež je jen otázkou smůly. Decentralizované uložení klíčů? Zní skvěle, dokud nepotřebuješ něco rychle obnovit. A otázka na závěr: Dá se vůbec vymyslet systém, který je 100% bezpečný, a přitom praktický? Jak to máte vy ostatní?

Jéčko

Dříve to jinak než přes seed nešlo a nechávat BTC na burzách delší dobu byl hazard, ale myslím že v roce 2025 a dále již není třeba mít klasické klíče a BTC na peněžence jako třeba electrum. Díky regulacím musí burzy všechny BTC držet. Binance a Dase dnes beru jako stejně bezpečné, protože na nich je možné i dvoufaktorové ověření. Naproti tomu naťukaný klíče do PC napadeného viry a zcizení klíče, hrozí více než to, že přijdete o peníze na těchto burzách. V rámci dědictví navíc dojde na vypořádání majetku i včetně toho na burze (minimálně na Dase, ale na Binanci snad také). Pro jistotu by ale bylo dobré aby o burze manželka věděla.

Jinak pokud trváte na uložení seedu, tak sebe pořešíte jednoduše. Zapamatujete si ho. S tím se i dobře cestuje a nikdo vám ho neukradne. Pak je dobré mít ho zaznamenaný a schovaný pro své blízké. Ne ale na papíře (kor jestli si ho nepamatujete) ten může v případě požáru shořet. Nejlépe vyrýt do nerezového proužku plechu a ten schovat tak aby ho nikdo nepovolaný nenašel – zazdít v ložnici nad postel například a říci o tom manželce, nebo nejlépe rodičům, žíjí-li ještě.

Pozor s manželkou to není 100%. Dříve jsem myslel že ano, ale pak mě napadla taková situace. Jedeme na výlet a nějaký blbec to do nás napere. Oba v předu umřeme, ale děti vzadu přežijí. Co pak? Pak to jistí ti rodiče.

Wadabaut

Tohle je vskutku zajímavé téma. Myslím, že místo nerezového plechu docela dobře poslouží i příslušná kovová outdoorová flashka, ta někde ve zdivu sklepení rodinného domku či chalupy zřejmě přežije i ten požár. Hodí se i na jiné věci, než BTC seed, různé backupy pošty, hesla a další věci, kdyby náhodou někdy „selhaly všechny ty servery a Internety“. Jenom je dobré to po X letech asi preventivně zkontrolovat, jestli ta flashka ještě funguje, v tomhle je ten kovový plíšek zjevně nepřekonatelný 🙂

Výše uvedené se ale asi hodí spíš pro „sebe sama“, jako taková poslední krizová záloha. Říkat doma „helejte se, ve sklepě máte zazděnej poklad“ může být dosti dvousečné — dítko závislé na drogách (nedejbože) bude dost možná schopné ten sklep přebourat, a to i doslova, a taková rozvoduchtivá manželka může také nadělat dost velkou neplechu.

Přemýšlel jsem kdysi o této variantě — uložit u notáře skoro kompletní seed (i notář může být nepoctivec, nevím, zda lze uložit u něj něco zapečetěného s pokynem, aby bylo rozpečetěno až v rámci pozůstalosti, ale ani to není všespásné), a vynechat třeba tři čtyři slova – s poukazem „tato slova jsou v naší oblíbené skrýši“ (kterou nezná notář, ale zná jí rodina, která zase neví, co že se to povaluje u notáře). Případně dětem/rodině říci: „Koukejte si zapamatovat tato čtyři slova …… jednou se vám to snad bude docela hodit“. Takže děti/pozůstalí až v rámci vypořádávání pozůstalosti zjistí, že šlo o část BTC seedu a „kolik tam toho vlastně je“.
Jako eliminaci nepoctivého notáře, doufajícího v rychlé obohacení a tudíž ochotného riskovat vyzvídání u příbuzných, jaká že to jsou slůvka či kde že je ta rodinná skrýš, lze – asi – notáři suše říci, že přesný popis celé výše uvedené technikálie byl smluvně zaznamenán u spřáteleného právníka, nebo že o tom obecně ví více lidí a tudíž nebude možné to jen tak nepozorovaně defraudovat. Ale možná bude nakonec jednodušší ten seed prostě zapečetit a ani notáři neříkat nic o tom, co je vevnitř — seriózní notář zřejmě nebude mít potřebu se pod pečeť pokoutně vloupat, tím spíše, pokud nebude tušit, jestli to za to vůbec stojí a zda je vevnitř vlastně něco zajímavého.

Kenny

Tretim osobam seed nikdy nepredavat tzn. notar, uschovna schranka apod. ani nahodou. Lidem ktere neznate nelze verit ani co by se za nehet veslo. Lidi jsou vseobecne svine vychcany a pro podvod nejdou daleko, zvlast kdyz citi moznost ziskani penez. Samozrejme nikdy nic neni 100%, kazdy si musi vymyslet svuj system predani seedu v pripade ze by zemrel nebo mel ztratu pameti, a rozhodne svuj zpusob nepsal nikde na internetu 🙂 Ja svuj zpusob mam a urcite ho tady vypisovat nebudu 🙂

Jéčko

To nebyl můj způsob, ten bych samozřejmě nikam nepsal. Jinak u nás v rodině si můžeme věřit a nikdy jsem nikoho nepodvedl ani neokradl. Všichni lidi nejsou svině vychcaný jak píšete, jen se nejspíš pohybujete ve špatné společnosti. Jinak naprostý souhlas. Notářovi klíč určitě ne. Kdyby cokoliv odčerpal tak nikdy nezjistíte že to byl on. Mimochodem ani necelý klíč není dobrý nápad. Výpočetní výkon šel značně dopředu a hrozí že někdo vyzkouší všechny varianty posledních zbývajících slov. Například před lety bylo 8 místné heslo považováno za naprosto bezpečné a vyzkoušet všechny varianty by nejrychlejšímu PC trvalo stovky let. Dnes je to 3minuty! pokud použijete jen písmena a číslice bez speciálních znaků tak 30 vteřin. Musíte použít minimálně 12 znaků nejlépe náhodných a alespoň jeden speciální.

LHTS

Dobre je si u HW penezenky najit „memorujici hacky“, kterymi si osmiciselny kod zapamatujete NAVZDY a neni ho treba nekam psat. Seed muzete rozdelit do nekolika lokaci (i treba bezpecnostnich schranek). Pokud bude seed geograficky rozdeleny (cast seedu si muzete nechat i u sebe doma v trezoru), existuje skoro nulova pravdepodobnost, ze VE STEJNEM case dojde k ukradeni vsech casti seedu ze vsech mist. Pokud dojde k ukradeni casti seedu v jedne lokaci, budete mit casovou rezervu svoji cast seedu znicit. (kod HW penezenky si pamatujete – prevedete na jinou HW penezenku s jinym seedem). Bezpecnostni opatreni ve forme geograficky oddeleneho seedu je pak jen pro teoreticky moznou Vasi amnezii (uraz, nemoc)

Poslední editace 1 měsíc před přes LHTS
JanH

Dobré otázky. Tipl bych, ze toto nema vyreseno spousta lidí

Marty

Jelikož jsem byl vždycky tak trochu punkáč, tak mě Bitcoin baví nejen možností zajímavého zhodnocení, ale i svou podstatou (to, že už nabral dost jiný směr, něž původně Mr. S. N. zamýšlel, je věc jiná). Takže vystoupit z tohoto vlaku úplně neHODLám nikdy (i když, „never say never!“). Jedu pořád DCA a současně využívám už pár let automatické prodeje menší části (cca 10%, teď aktuálně na cca 116,9k). Když přijde korekce, přisypu a jede se dál. Jinak skvělý článek, jako vždycky od p. Pošvice 😉 Díky

Bart.

Sice dneska už je krypto střední proud, když už ho propaguje i Andrej, ale jinak je to vono. Tohle je imho přístup, který dává smysl.

fana
Hodnocení článku :
     

Težko hledat dno , když v celé jižní americe, Indii, Africe a snad i číně ještě miliardy lidí nemají přístup na trh a čekají na prví telefon s apkou , ve které nejbližších letech zainvestují do BTC, SP500, Apple třeba přes XTB, Etoro, Revolut atd… nemusíme se žádného dna 5-10let taky dočkat. Vše se stává velmi globální a dostupné a bude to jízda !

Poslední editace 1 měsíc před přes fana
Bart.

To je naivní. Kdo má peníze, přístup má, kdo ne, ten investovat nebude. Vždy byly, jsou a budou cykly a na každém vrcholu lidi jako ty věří pohádce o růstu. V době, kdy zkuseni uz obchodníci prodávají…

Bart.

Všiml si někdo, že jsme se zatím nedostali ani o 100% vys než bylo minule ATH na 70tis? Všichni se tváří, že jsme bůh ví kde, ale zatím se to nedá s předchozími bull runy vůbec srovnat. A to jsou v tom fondy, instituce, no nevím, pokud to půjde takhle dál, tak je to bída.

Vidím problém i v tom, že je hodně relativně zajímavých kryptomen a celkem logicky se finanční objemy rozloží.

No můžu se mejlit, ale představa, že BTC pořád a pořád skokové poroste dalších mnoho let je spíš fikce. Nejspíš už teď aktuální investoři pomáhají výhodné prodat dlouhodobým držitelům, kteří na tom pekne vydělají. Ale zda vydělají i ti aktuální kupující a tí co se prohodlujou do dalsiho propadu je čím dál tím min pravděpodobně. To už by to fakt bylo letadlo :).

Ale nemá cenu být zbytecne pesymisticti, zvlast kdyz jsme ted na vrcholu, je FOMO a kazdy se predhani v optimizmu. Že jedni vydělají a druzí prodelaji je normální a nemá smysl se s tím trápit. Tak to prostě je a je to tak cajk.

Čumsem

Taki nejsem pussymistický 😉

Bart.

:o) všiml jsem se, ale nešlo to už opravit ¤

Lukyna

Přátelé , bůh ví co bude za 5 let a vy si tu už plánujete BTC za milion USD. Do 5 let totiž možná kvantové počítače rozlousknou šifrování BTC jak malinu a žádný BTC třeba už ani nebude.
https://www.novinky.cz/clanek/internet-a-pc-konec-bitcoinu-novy-kvantovy-cip-budi-obavy-40500483

LHTS

To tezko 🙂 Nemusite hned verit poplasnym zpravam v mainstreamu, ktery honi clickbait. Kryptoměnová komunita již pracuje na kvantově odolných šifrovacích metodách, které by nahradily stávající algoritmy (např. přechod na lattice-based cryptography). Muzete zacit s prolamovanim uz dnes (at usetrite cas :-))
P.S. Některé úlohy na mřížkách jsou velmi obtížné: Například najít „nejkratší vektor“ v mřížce (SVP – Shortest Vector Problem) je extrémně složité, zvláště pokud je mřížka ve vysoké dimenzi (např. 500 nebo více). Proto Algoritmus Shor, který kvantové počítače používají k prolomení běžné kryptografie (RSA, ECDSA), neumí efektivně řešit problémy založené na mřížkách.

Poslední editace 1 měsíc před přes LHTS
JanH

Jojo novinky nezklamou 😀 to musi byt hrozni mamlasove 😀 ze nepisi ze se muze polozit cely bankovni system, nebo letecky provoz, armada, ktera pouziva take sifrovani 😀

spot_img