Proč vlády nemohou zakázat kryptoměny

4.3
(6)

Zakladatel největšího hedgeového fondu na světě a makroekonomický génius Ray Dalio nedávno odhalil své obavy ohledně zákazu bitcoinu ze strany vlád. V reakci na to nastíníme všechny klíčové důvody, proč se to jednoduše nestane, a i kdyby se to stalo, nezabránilo by to kryptoměně pokračovat.

Proč se zákaz Bitcoinu nestane a vlády ho nemohou zastavit

Ray Dalio je zakladatel a spolupředseda Bridgewater Associates, nejúspěšnějšího hedgeového fondu na světě. Jeho nejnovější práce s názvem „Měnící se světový řád: Proč národy uspějí a selhávají“ se ponořila hluboko do selhávajícího fiatového měnového systému a do budoucnosti, kdy USA a dolar nebudou u moci.

Toto téma učinilo z Dalia hvězdu v krypto kruzích, a proto byly jeho nedávné poznámky o tom, že vlády potenciálně zakáží Bitcoin, obzvláště nepříjemné. Dalio ví, o čem mluví.

Zákaz hromadění zlata

Od roku 1933 do roku 1975 USA zakázaly občanům vlastnit více než určité množství zlata, aby se zabránilo hromadění zlata. Bylo to proto, aby občané byli nuceni sáhnout k papírovým dolarům, které v té době ztrácely kupní sílu.

Tehdy se zákon těžko prosazoval a existuje jen několik případů, kdy byli stíháni kupci zlata. Slouží to také jako příklad toho, proč tato situace znovu nevznikne u Bitcoinu.

Proč nejde zakázat Bitcoin

Dolar není vázán na bitcoiny, jako byl na zlato, když byl zaveden zákaz hromadění zlata.

Dále by samotné náklady na zdroje a čas potřebné k přidání bitcoinu na stále rostoucí seznam „zakázaného“ zboží, jako jsou zbraně, drogy a další, byly velké a nehospodárné.

A pokud by „válka s bitcoiny“ byla stejně velkým neúspěchem jako „válka proti drogám“ nebo „válka proti terorismu“, Bitcoin se stane součástí každodenní společnosti, ať už se proti němu povedou války nebo ne.

Dalším důvodem, proč by válka s bitcoiny byla mnohem náročnější, je skutečnost, že nemá fyzickou podobu. Nedostatek fyzické formy a kryptografie ztěžuje konfiskaci.

Tržní kapitalizace Bitcoinu se nyní blíží 300 miliardám dolarů.

Zdroj: BTC Market Cap na TradingView.com

Bitcoiny vlastně nikdo nekontroluje, takže jedinou šancí vlád na zastavení rychle se rozvíjející sítě kryptoměn je zakázat občanům jejich vlastnictví. Ale jak se ukázalo na příkladu zlata, to také úplně nefunguje.

Šance, že k tomu vůbec dojde, je tím menší, čím více společností, jako je Square, Inc, MicroStrategy a manažeři miliardových hedgeových fondů do Bitcoinu vkládá svůj kapitál.

Závěr

Důvody, proč vlády nebudou moci zakázat Bitcoin, by mohly pokračovat dál a dál. Bitcoin už prostě ušel velký kus cesty a nyní je příliš daleko na to, aby šel jednoduše zakázat.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jirrr

…No vzhledem k tomu,že víc než 90 procent těžařů ovládá Čína,tak je jasné,že bitcoin je kontrolován a ovládán…

pietro

Hmm.. to že Čína ovládá většinu těžebního výkonu není sice ideální, ale zdaleka to neznamená, že kontoluje Bitcoin… to jsi úplě mimo

spot_img