Proč se kurz bitcoinu nehýbe?

5
(8)

Obsah

Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Máme za sebou skoro týden měsíce září a cena bitcoinu asi zamrzla. Pohybujeme se ve velmi úzkém stranovém pásmu mezi 26 000 USD a 25 400 USD. Včera podvečer se býci opět pokusili horní rezistenci prolomit, ale došlo k okamžitému zamítnutí. Kurz bitcoinu spadl na dolní support. Analytici rozebírají důvody současné situace.

Býci ani medvědi nejsou schopni prorazit ani jedním směrem. Měsíc září je historicky známý svými ztrátami a letos do něj kurz bitcoinu vstoupil obklopen trendovými liniemi, které silně omezují jeho volatilitu. Musíme si uvědomit, že poslední dva týdny srpna byly poměrně akční a cena ztratila některé důležité úrovně podpory. Hlavní z nich je asi 200týdenní klouzavý průměr (200WMA).

Populární analytik Rect Capital ve svém newsletteru rozebírá vliv 200WMA na bitcoin. Většinu času se tento klouzavý průměr choval jako bezpečné dno, kde docházelo k obratu. Nejlépe to ukazuje následující graf.

Tentokrát je to ale jiné. Vše nasvědčuje tomu, že bitcoin vytvořil akumulační oblast pod tímto průměrem. To sice znamená, že pokles ceny není úplně pravděpodobný, ale současně má kurz bitcoinu novou a velmi silnou rezistenci.

Závěr

Vše nasvědčuje tomu, že se cena bitcoinu ze současné hranice sama jen tak nedostane. Bude potřebovat nějaký silnější impulz z makroekonomického prostředí, aby umožnila býkům nebo medvědům vystoupit ze stranového pásma. Díky ztrátě supportu 200WMA se hodně lidí domnívá, že kurz nabere klesající trend. Například Skew, další z populárních analytiků, očekává pokles do pásma kolem 25 000 USD.

Jak to dopadne nám ukáže až čas. Většina se totiž často mýlí a jsou i lidé, kteří vydělávají na tom, že sází proti trhu. S ohledem na historii vývoje ceny kolem 200WMA mi přijde tato hladina jako zajímavá pro dlouhodobé nákupy. Ale to je pouze můj názor. Ne rada pro vás.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img