Proč lidé ukládají své peníze do sítě, která ještě ani nebyla spuštěna? Ethereum (ETH) 2.0

5
(4)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin se vzpamatoval a je opět nad 50 000 USD • Jack Dorsey spustil NFT horečku • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě. TRHY Kryptotrhy se během víkendu silně...

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.
[speaker]

Jaký je důvod, proč se lidé připojují do stakingu na chystané Ethereum (ETH) 2.0? Stát se validátorem druhého nejpopulárnějšího blockchainu může být chytrá sázka, ale riziko začínající sítě existuje vždy. Tak proč sem validátoři vkládají své peníze?

Proč se připojit do sítě Ethereum 2.0

Co je na validátorech ETH2 tak zvláštního a proč se někdo rozhodne zapojit do stakingu v síti, která ještě ani nebyla spuštěna? 4. listopadu koordinátor Etherea 2.0 Danny Ryan zveřejnil smlouvu o vkladu ETH2 a oznámil, že verze Ethereum s Proof-of-Stake (PoS) bude konečně spuštěna 1. prosince. V době přípravy článku již ethereoví nadšenci vložili 49 281 etherů, tedy 9,4 % z minimálního množství, které je nutné pro uvedení sítě do provozu. Ale proč někdo mění funkční Ethereum (1) na Ethereum 2.0, které ještě ani nebylo spuštěno?

Staking odměny

„Vstupenka,“ která umožňuje se zapojit do procesu ověřování transakcí a stakingu Ethereum 2.0, není levná, protože minimální vklad je 32 ETH. To je aktuálně asi 14 200 dolarů, tedy bezmála 320 tisíc korun. V jednom ze svých nedávných článků o výhodách konsensu PoS odhadoval spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin, že k motivaci lidí k účasti bude jednoduše stačit 15 procent roční odměny. Takto vysokou odměnu však nabízejí jen projekty v rané fázi (nebo podvody). V případě 2. největší kryptoměny je tato vysoká roční odměna lukrativní příležitostí.

FOMO a zázemí

Euforie kolem Etherea 2.0 je daleko od svého vrcholu. Podle Google Trends klesl zájem o „Ethereum 2.0“ ve vyhledávání 77 procent od historického maxima dosaženého začátkem srpna tohoto roku. FOMO tedy teoreticky teprve příjde a zájem o nákup Etherea může katalyzovat velký růst ceny.

Také nelze oddiskutovat zázemí týmu největšího altcoinu na trhu. Ačkoli Ethereum 2.0 nebude stejná síť jako Ethereum 1.0, nové Ethereum bude udržováno a vyvíjeno stejným týmem a stejnou komunitou. Validátoři se tedy nemusí obávat podvodu…

Líní validátoři

Tým Ethereum 2.0 zájemce o staking upozornil, že žádné prostředky by neměly být zasílány přímo na adresu smlouvy o vkladu. Validátoři by měli pro tyto účely používat ETH2 Launchpad, kde je dostupná 3kroková příručka, jak vytvořit svůj jedinečný ověřovací klíč a připojit se.

Důležité je, že každý validátor musí mít svůj výkonný počítač neustále online. Ti, kterým se nepodaří synchronizovat se sítí, mohou být penalizováni a blokováni do dalších fází účasti. Nicméně, Ethereum 2.0 bude mít minimální dobu provozu 60 %, což je podle Vitalika Buterina „odpouštějícím“ pravidlem. To může být pro nováčky mnohem pohodlnější než jiné systémy PoS s přísnými požadavky a vysokou dobou provozuschopnosti.

Závěr

Ethereum 2.0 by mělo být spuštěno 1. prosince 2020. K tomu dojde, pokud bude týden před tímto datem naplněn minimální vklad účastníků (validátorů). V tomto článku jsme si představili některé důvody, proč by to někdo dělal. (Uvedené informace nejsou investiční radou.)

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

ZdrojU.today

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře