Příliv bitcoinových ETF se obnovuje, cena bitcoinu překonala 56 000 dolarů

4.6
(5)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Slabší příliv do spotových bitcoinových ETF se v průběhu týdne obrátil. Cena bitcoinu v noci překonala úroveň 56 000 amerických dolarů.

Do 23. února byla cena bitcoinu pod tlakem kvůli menšímu zájmu institucionálních investorů, jak uvádí graf níže.

Bitcoinové ETF se odrazí

Bitcoin se do včerejšího dne obchodoval kolem úrovně 51 000 dolarů. Býci zůstali chyceni v úzké obchodní zóně déle než týden, protože se objevily obavy z přílivu do spotových bitcoinových burzovně obchodovaných fondů (ETF).

Ty se v posledních dnech značně zpomalily, 21. února dokonce zaznamenaly čistý odliv přibližně 36 milionů dolarů.

22. února byla zaznamenána silnější aktivita – čistý příliv něco málo přes čtvrt milionu dolarů, a to i přes odliv z Greyscale Bitcoin Trust (GBTC). James Van Straten, výzkumný a datový analytik společnosti CryptoSlate, ve svém nedávném příspěvku uvedl:

Normální stav se obnovil s přílivem 251 milionů dolarů do Bitcoinových ETF.

Thomas Fahrer, generální ředitel portálu Apollo zaměřeného na kryptoměny, předpověděl, že největší z nich, BlackRock iShares Bitcoin ETF (IBIT), v budoucnosti změní dynamiku nabídky BTC.

98 % veškerých bitcoinů už nyní stojí více než 100 tisíc dolarů, pokud byste je chtěli koupit…

Nezapomeňte, že současná cena je pouze okrajový obchod. BlackRock tuto teorii vyzkouší, takže brzy se to dozvíme.

K 23. únoru IBIT držel 124 535 BTC (6,35 miliardy dolarů).

Cena BTC se blíží “inflexnímu bodu trendu”

Zatímco se populární obchodník Skew zaměřoval na analýzu ceny bitcoinu na krátkých časových rámcích, zachytil náladu mezi zkušenými pozorovateli trhu. Dospěl k závěru, že vzestupný trend zůstává nedotčen, ale důležité úrovně podpory se nyní znovu zapojují do hry.

Jedná se o 88 a 100 obdobných exponenciálních klouzavých průměrů (EMA) na čtyřhodinovém grafu ve výši 50 017 a 49 654 dolarů a o 18 obdobném EMA na denním grafu ve výši 49 645 dolarů.

V současnosti se cena pohybuje kolem dolní hranice rozsahu a 4hodinového 55 EMA, což je obvykle bodem obratu trendu na krátkodobém horizontu, což znamená, že se brzy zrychlí momentum.

Kupující a prodávající pravděpodobně zde budou bojovat o kontrolu.

Závěr

Bitcoin do 23. února zaznamenal mírné oslabení, což je částečně způsobeno konsolidací a nižším zájmem institucionálních investorů. Cena bitcoinu však přes noc z 26. na 27. února raketově vystoupala a pokořila úroveň 56 000 dolarů. V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 56 160 USD dle KMC. Pokud tento trend bude pokračovat, můžeme očekávat i další příliv do ETF.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img