„Přijďte a promluvte si s námi,“ vzkazuje Gensler kryptoobchodním platformám

5
(5)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Předseda americké komise pro cenné papíry a burzy (SEC) Gary Gensler vyvíjí tlak na kryptoměnové burzy a další hráče v odvětví. Říká, že se mají registrovat.

Pojďte si „promluvit,“ říká Gensler kryptoprůmyslu

Burzovní regulátor v USA volá kryptoprůmysl „na kus řeči.“ Gary Gensler, předseda americké Komise pro cenné papíry a burzy, znovu vyzývá krypto projekty s cennými papíry, aby se zaregistrovaly u regulačního orgánu a zajistily tak ochranu investorů. A které to jsou? Má na to poněkud diskutabilní klíč.

Šéf SEC uvedl:

„Navrhl jsem, aby přišly [krypto] platformy a projekty a promluvily si s námi. Mnoho platforem má na sobě desítky nebo stovky tokenů. Přestože právní postavení každého tokenu závisí na jeho vlastních skutečnostech a okolnostech, je pravděpodobnost, že s 50, 100 nebo 1 000 tokeny má každá daná platforma nulové cenné papíry, velmi malá.“

Regulační nejasnost je naopak velká

Je zřejmé, že tento postoj předsedy SEC přesouvá odpovědnost za nedostatek informací na kryptobyznys, přičemž stále neposkytl univerzální klíč na to, které projekty jsou podle komise cenné papíry a proč. Burza Coinbase, která se snaží se SEC úzce spolupracovat, si nedávno stěžovala, že regulátor bez vysvětlení přistoupil k výhrůžce žalobou, pokud spustí úročení zákaznických zůstatků na účtech v USDC.

Řada společností v kryptoodvětví si stěžuje na regulační nejasnost, včetně společnosti Ripple, která se s komisí soudí – opět o to, zda je nějaká kryptoměna cenný papír, nebo není.

Kryptoburzy a decentralizované burzy, kde se obchodují kryptoměny, by se podle názoru předsedy SEC měly u komise registrovat, a to proto, že některá z mincí a tokenů zde obchodovaných pravděpodobně může být komisí považována za cenný papír. Gensler však platformám neřekne, které projekty to jsou a jak je mohou podle měřítek regulátora jednoznačně identifikovat.

„Pokud jsou na těchto obchodních platformách cenné papíry, musí se podle našich zákonů zaregistrovat u Komise, pokud nemají nárok na výjimku,“ uvedl.

Něco se chystá

V připraveném prohlášení ke svému svědectví na Senátním výboru pro bankovnictví, bydlení a městské záležitosti naplánovaném na 14. září předseda SEC hovoří o ochraně investorů. Kromě současné spolupráce s CFTC doufá, že ve spolupráci s Federálním rezervním fondem, ministerstvem financí, úřadem kontrolora měny a pracovní skupinou prezidenta Joe Bidena pro finanční trhy vytvoří rámec politiky.

Závěr

Gensler vyvíjí tlak na kryptoměnové obchodní platformy, aby se registrovaly u komise, pokud se na nich obchodují cenné papíry. Hovoří o podvodech a ochraně investorů a způsobuje obavy na straně podnikatelů v kryptoodvětví i v řadách samotných investorů.

Pokud jde o podvody v kryptosvětě, Gensler i jeho kolegové v SEC mají pravdu, že je jich zde celá řada. Bohužel se však zaměřují spíše na společnosti, které se snaží podnikat legálně, což potvrzuje i případ zákazu vyplácení úroků v USDC kryptoburzou Coinbase. Navíc není zrovna fér říkat: promluvte si s námi, ale myslet tím: registrujte se.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: