Přestaňte dělat hloupé chyby a starejte se o peníze tak, jak to dělají bohatí!

0
(0)

Lidí je na světě mnoho, ale jedno mají společné. Většina z nás si myslí, že jsme v něčem nadprůměrní. Ať už jde o inteligenci, vztahy, profesionální úspěchy… Tento fenomén je znám jako iluze nadřazenosti. Je tu však jedna věc, ze které se drtivé většině lidí točí hlava. Pouze málokdo je schopen sebejistě prohlásit, že se vyzná v investování.

Co se týče práce s penězi, lidé raději vloží své úspory do banky, svěří je profesionálům a ti dobrodružnější si vytvoří účet u brokera a zkoušejí obchodovat. Ani jeden přístup však není optimální a každý s sebou nese riziko. Rozhodně existují lepší způsoby, jak si spořit na dům/auto/důchod…

1. Úspory do banky nepatří

Jistě, posílat si výplatu do banky a namísto mincí a bankovek nosit v peněžence debetní kartu, to je velmi příjemné. Držet tam větší obnosy je však velmi špatný nápad. Peníze musí vydělávat, jinak se vám začnou znehodnocovat. V bance můžete být rádi, pokud dostanete úroky, které drží krok s inflací.

3% inflace se v moderní ekonomice považuje za zdravou. Pokud vám banka dala 2 %, ve skutečnosti vás okrádá. Úspory do banky nepatří!

2. Dávejte si pozor na poplatky finančních poradců

Bance jste se tedy obloukem vyhnuli. Ale jak zhodnotit vaše peníze? No, můžete si nechat poradit od finančního poradce. Ale dejte si pozor! Toto řemeslo si vybralo velké množství podvodníků, kteří chtějí pouze provize, a nezajímá je, co nabízejí klientům.

Většinou jde o velmi přesvědčivé lidi, kteří vystupují seriózně, jsou dobře oblečení a cítíte z nich drahou kolínskou. Scammera snadno poznáte podle fejkových rolexek. Až vám začne nabízet různé pojistky a investiční plány, ptejte se na jedno:

„Jaké poplatky si účtujete za tyto služby?“

Typická investice zahrnuje 1% provizi obchodníkovi a 1% poplatek za nákup podílových fondů. Je vhodné poznamenat, že je to velmi mnoho a v průběhu let takto přijdete o více než polovinu zisků!

3. Obchodováním většinou vše zkazíte

Nespočet průzkumů, studií a také naše pozorování a zkušenosti potvrzují, že většina lidí obchodováním všechno pokazí. Porazit trh totiž vůbec není jednoduché. Proti vám stojí profesionálové s dlouholetými zkušenostmi a umělá inteligence.

Mnoho amatérských obchodníků má však přesto pocit, že jsou výjimkou potvrzující pravidlo. Stačí trocha štěstí a z průměrného tradera je rázem vlk z Wall Street. Zdání však může klamat.

Spočítejte si všechny zisky za celý rok. Kolik jste vydělali (po zdanění)? Je to více než sedm procent? Pokud ano, tak skvělé! Gratulujeme, pokračujte. Pokud ne, máme pro vás lepší investiční strategii. A bez rizika, že si vytvoříte závislost na obchodování! (Stává se to častěji, než byste čekali.)

Mohlo by vás zajímat:

(článek pokračuje pod odkazem)

Proč vždy, když nakoupím, vše začne padat? + Jak se toho v budoucnu vyvarovat

Jak si tedy spoří chytří lidé?

Nuže, chce to najít zlatou střední cestu. Vytvořit nějaký smysluplný zisk na burze se sice dá, ale chce to praxi a hodně studia. Ne každý na to má. Svěřovat peníze někomu jinému však také není nejlepší nápad.

Pro jistotu zapomeňte na rizikové investice. Nakupte indexové fondy. Váš podíl reprezentuje portfolio, které více méně koreluje s růstem ekonomiky. Investujte část do domácí, část do světové ekonomiky. Velké indexové fondy (Dow Jones, S & P 500, NASDAQ Composite) sledujeme i zde na Trading11 a přístup k těmto analýzám má úplně každý. Dělají v průměru 7–8% zisk ročně.

Rizikový kapitál vložte kryptoměn. Bitcoin by měl tvořit 30–50 % krypto-portfolia, zbytek rozdělte mezi coiny, kterým věříte. Rozhodně by však mezi nimi nemělo chybět Ethereum a XRP.

Co číst dál?

Osamělost – Proč se stále více lidí cítí osaměle a co s tím dělat

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Samuel S.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img