[PŘEHLED TRHU] Už zase v zeleném – Proč to nahrává velrybám do karet?

0
(0)

Zprávy a souhrny

V pondělí jsme byli svědky propadu Bitcoinu ze supportu na hladině ~ 3850 $ na hodnotu 3700 $. Zdá se, že tato akce byla pouze pokus velkých hráčů manipulovat trhem a vydělat pár BTC na panice, kterou vyvolali. Včera kolem páté následovala pumpa, která Bitcoin vrátila zpět na původní hodnoty. Na grafu BTC/USD tak vznikla další Bartova hlava.

Stále však platí to, co jsme psali v minulém přehledu trhu. Proražení klíčové rezistence v pásmu 4200 – 4500 $ je málo pravděpodobné. Tyto pohyby však do trhu vnesly větší volatilitu, což je docela fajn.

1h BTC/USD - Coinbase Pro
1h BTC/USD – Coinbase Pro

Pokud se na trhu udrží dobrá nálada, můžeme očekávat další otestování klíčové rezistence – v pořadí již páté (nebo čtvrté pokud nepočítáte Barta ze 7. – 10. ledna). Bohužel tyto testy jsou stále spíše sporadické. Bitcoin se očividně nedokáže usadit nad hodnotou 4000 $, takže to ze střednědobého hlediska vypadá na propad.

Přihlaste se k odběru našich článků na Facebooku a staňte se součástí největší kryptokomunity v Česku a na Slovensku.

1h BTC/USD - Coinbase Pro
1h BTC/USD – Coinbase Pro

Na druhé straně tu máme dost silný fundament, který z dlouhodobého hlediska Bitcoinu určitě pomůže. Pokles ceny BTC tedy neberme jako žádnou katastrofu. Je to skvělá příležitost vydělat na shortech a následně levně nakoupit na HODL! Za rok už budeme na tyto problémy jen nostalgicky vzpomínat.

Pamatujme, že otáčení dlouhodobého trendu je velmi nepříjemný proces. Ještě stále na grafu nevidím kapitulační svíčku. Každopádně trh s kryptoměnami je nyní přiměřeně volatilní a předvídatelný. Bitcoin se, stejně jako i další kryptoměny, drží na známých supportech a rezistencích. Při obchodování tedy není třeba dávat supporty hluboko pod nejbližší support, což zlepšuje vaše RRR (Risk to Reward Ratio). Trh navíc dává hodně signálů, takže není problém vytvořit na burze profit. Do plusu se dříve či později protlačíte už jen kvůli tomu, že budete dělat velký počet obchodů s dobrým RRR.

Je třeba si však dávat pozor na manipulace a počítat s tím, že trh může neočekávaně vypálit (stoploss to jistí). V tom vám rozhodně pomůže i naše služba technických analýz na Trading11. V poslední době je o ně velký zájem, což nás velmi těší.

Altcoiny komplikují situaci

Jak jsem zmiňoval výše, v trhu je nyní pěkná volatilita. Na Bitcoinu byste ji však hledali marně. Volume na trhu s BTC je nyní vysoký, což podmiňuje vysokou likviditu tohoto aktiva. Bohužel, co se samotné volatility týče, je to bída. Na altcoinech se dají udělat mnohem lepší zisky.

Volatilita highcap coinů

Bitcoin +3,5 %Ethereum +8 %, XRP +3 %. To jsou highcap coiny. Jediné Ethereum dělá výraznější pohyby. V poslední době však tradery přitahují hlavně vybrané midcap coiny!

Volatilita vybraných midcap coinů

EOS +14 %, LTC +20 %ONT +11 %Maker +6 %BCH +5,5 %. Velcí hráči svou pozornost v poslední době přesunuli na některé altcoiny a vyměňují za ně své Bitcoiny. To Bitcoin tlačí dolů, zatímco tyto alty rostou. I to je možná důvod, proč neumíme překonat rezistenci v oblasti 4200 – 4500 $. Okamžité zisky jsou pro tyto obchodníky důležitější než růst celého trhu s kryptoměnami.

Velcí hráči vydělají nejvíce tehdy, když vytvoří volatilitu na stagnujícím trhu. Neustálé přesouvání kapitálu z Bitcoinu do altů a zpět spojené s menšími manipulacemi vyvolává mezi retailovými obchodníky paniku a emoce. A přesně to je to, na čem se dá vydělat.

Mějte při obchodování emoce na uzdě, snažte se myslet jako velryba a vyděláte i vy. A samozřejmě, sledujte Kryptomagazín ?.

Co číst dál?

Bitcoin za milion dolarů – Je to vůbec reálné? + predikce

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro vás připravil náš šéfredaktor Samuel S.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

10 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: