[PŘEHLED TRHU] Dnes jdeme dolů – Nastavili jste si stoplossy?

0
(0)

Trh s kryptoměnami se dnes po delší době ocitl v červené zóně. Bitcoin nám od včerejšího dne klesl o 100 $, což představuje ~ 2% pohyb směrem dolů. Jak jsem napsal včera – pokud se Bitcoin otočí, alty budou následovat. Většina kryptoměn momentálně zaznamenává mnohem vyšší volatilitu než BTC, a tak i tento propad pociťují mnohem intenzivněji.

Disclaimer: Tento článek nelze považovat za investiční poradenství. Slouží pouze k vytvoření denního přehledu vývoje trhu a představení různých scénářů vývoje trhu v budoucnosti. Jednotlivé díly si budou protiřečit. Pro profesionální rady založené na technické analýze, navštivte prosím web Trading11.com.

Při obchodování s altcoiny buďte obezřetní!

Ethereum kleslo o 5 % na 230 $, Ripple padl o 11% a dnes se chystá atakovat kulaté číslo 0,5 $… Pohyb konkrétních altcoinů si můžete prohlédnout například zde. V každém případě je třeba si uvědomit, že trh je velmi daleko od obrovského hypu, který zde panoval na konci minulého roku.

Jakýkoliv větší pohyb směrem nahoru bude dříve či později následován retracementem (zn. nastane korekce ceny) a během tohoto zpětného pohybu se velmi snadno může stát, že ztratíte všechny zisky, často se můžete dostat i do mínusu. Proto je nutné jistit si pozici stoplossem, ten průběžně zvyšovat a vstupovat pouze do obchodů, které nejsou příliš rizikové.

Mnoho lidí mi tvrdí, že obchodování s kryptoměnami je loterie. Souhlasím s tím, že spolehlivě predikovat vývoj trhu je prakticky nemožné, ale o to při obchodování nejde! Při obchodování jde v první řadě o strategii a řízení rizik. V zisku můžete být i tehdy, když vám vyjde jeden z pěti obchodů. Pokud nevíte (nebo se vám nechce) řídit riziko, vykašlete se na burzu a hodlujte Bitcoin. Nebo se naučte obchodovat.

1D BTC/USD - Bitfinex
1D BTC/USD – Bitfinex

Co se bude dít dál?

Vše záleží na Bitcoinu. Jak jsem zmiňoval včera, nacházíme se relativně blízko dlouhodobé klesající trendline (červená), která tvoří jakýsi strop a Bitcoin se přes ni snaží marně dostat už osm měsíců. Navíc hladina 6800 $ tvoří další silnou rezistenci. Objem short pozic na Bitfinexu posledních pět dní neustále klesá. Snižuje se také volume – z 5 miliard (na trzích s Bitcoinem) kleslo na 4,2 miliardy.

Já si myslím, že brzy sletíme zpět na 6300 $. Mou domněnku potvrzuje ještě jedna – velmi silná skutečnost. Analytik z CNBC predikuje růst. Toto médium je notoricky známé svými nevydařenými předpověďmi (95% předpovědí jim nevyšlo), takže obchodovat proti radám z CNBC se vyplatí. Samozřejmě, s rozumem.

Více informací o nezdařených prognózách od CNBC naleznete zde.

Podle rady IXA z Trading11 mám nastaven stoploss na 6550 $ a pokud se Bitcoin odrazí od hladiny 6400 $, nakoupím všechno zpátky. V opačném případě budu nějaký čas ve fiat měně. Do altcoinů se pustím, až budou na novém letošním low. Resp. až Bitcoin překoná dlouhodobou trendline a úspěšně ji shora otestuje. Tolik k mé (velmi pasivní) obchodní strategii. Neberte to, prosím, jako obchodní doporučení (viz disclaimer nahoře).

Nakonec bych vám chtěl ještě doporučit jeden článek. Pokud nyní nechcete či nemáte čas obchodovat, ale zároveň nemáte rádi, když vám peníze jen tak leží a nevydělávají, možná vás zaujme nástroj funding od Bitfinexu. Půjčováním dolarů, Bitcoinu nebo jiných kryptoměn na burze si můžete vytvořit slušný pasivní příjem.

[NÁVOD] Bitfinex Margin Funding – Konzervativní investice prostředků na burze

Toto se vám stane, pokud při obchodování nebudete používat stoploss!

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt domino falling funny gif

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Peppa

Teď už je na stoploss pozdě, když hodluju XX měsíců.

Rob

Jestliže hodlujete, jak píšete, pak žádný stoploss nepotřebujete. Tyto nástroje jsou pro obchodníky. Ne pro hodlery. Vy musíte vědět, proč držíte mince. Jinak dle mého skromného názoru se zde sleduje příliš krátkodobý graf Bitcoinu. Na ročním je již krásně vidět zpomalování klesající cenové tendence. Což by mohlo být i pro vás o dosti podstatnější. Brzy se totiž trend otočí. Dejte tomu rok a uvidíte sám.

Jindra

Se stop losy mám docela problém. Když jsem si je nastavil, tak vždy následoval jen výplach, vyhození z pozice a následoval růst, na který jsem se mohl jen koukat. A na střídačku jsem se je rozhodl nepoužívat a pak toho fest litoval. Kdy použít a kdy ne je docela oříšek.

spot_img