[PŘEHLED TRHU] – Částečný optimismus před dalším pádem?

0
media bitcoin

Konečně se nám začíná na trzích alespoň částečně zelenat. Určitě však netřeba propadat  přílišnému optimismu nebo kupovat jako o život. Samozřejmě že všichni rádi vidíme, že se kryptoměny vzpamatovávají, avšak určitě nemůžeme hovořit o změně trendu nebo definitivní porážce medvědů. Právě naopak. Tento mírný růst (například Bitcoinu na 4277 dolarů v době psaní článku) nás může připravovat na následný pád až na hranici letošního low.

Disclaimer: Tento článek nelze považovat za investiční poradenství. Slouží pouze k vytvoření denního přehledu vývoje trhu a na představení různých scénářů vývoje trhu v budoucnosti. Pro profesionální rady založené na technické analýze, navštivte prosím web Trading11.com.

Spravedlivé rozdělení TOP10

Za posledních 7 dní máme v TOP10 5 kryptoměn v červených a 5 v zelených číslech. Bitcoin se drží na + 0,50% (4277 dolarů) v době psaní článku. Následně Ripple, Ethereum, Stellar, Bitcoin Cash i EOS jsou všechny v červených číslech. Litecoin, Tether i Cardano se mohou těšit pozitivním číslům a nový fork Bitcoin CASH – Bitcoin SV – zaznamenal nejvyšší růst a to až 48 % za posledních 7 dní.

Pohyb do strany, jaký nám předvádí téměř většina kryptoměn, je zcela logický. Na trhu se neobjevily žádné novinky, ať už dobré nebo špatné. Rovněž jsme nepřekonali ani žádný významný support nebo resistance, a tak je dosti možné, že se ještě nějaký čas budou ceny  pohybovat v rozmezí okolo 4000 až 4200 dolarů.

Na obrácení trendu čeká i Ethereum, ale jak se zdá, i to je ještě pořádně daleko. Podle Reného ​​by Ethereum mohlo klesnout ještě na velmi zajímavé částky. Více však v tomto článku:

1.12.18 Technická analýza ETH/USD – Změna trendu v nedohlednu

Kryptoměny nikam neodchází

Předseda NYSE, ale i ekonom společnosti Allianz se tento týden vyjádřili, že kryptoměny určitě nikam neodcházejí. Právě proto není třeba v těchto časech panikařit. A i kdyby mělo brzy dojít k letošnímu low, určitě se nemusíte ničeho bát. Z dlouhodobého hlediska jde pouze o zanedbatelný pokles, který se nám, možná již za rok, bude zdát jako něco nemyslitelného.

Je opravdu velmi pravděpodobné, že kryptoměny si budou postupně budovat důvěru u stále většího počtu lidí. Avšak nyní zůstává stále aktuální možnost, že cena může jít ještě níže, a to až na / pod hranici letošního low.

Přeloženo ze slovenského originálu, dnešní přehled trhu pro vás připravil Marek F.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na