Předseda SEC Gary Gensler komentoval FTX: Předpisy jsou velmi jasné, kryptoprůmysl jim nevyhovuje

5
(1)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Šéf americké Komise pro cenné papíry Gensler reaguje na kolaps FTX prohlášením, že kryptoprůmysl nesplňuje stávající předpisy.

Gensler si kopnul do krptosektoru

Zdá se, že předseda SEC Gary Gensler přispěchal na CNBC, aby se vyjádřil k aktuálnímu dění ohledně kolabující kryptoburzy FTX. Zřícení  impéria Sama Bankmana-Frieda včetně obchodní větve Alameda Research, komantoval těmito slovy:

Ve své starobylosti je to skutečně stejně staré jako finance. Když smícháte dohromady hromadu peněz od zákazníků, nezveřejňování informací a pákový efekt, půjčování si na ně a inside obchodování těchto společností, investory to poškodí…

Gensler říká, že SEC má skutečně jasná pravidla a ráda by spolupracovala s kryptoplatformami na ochraně veřejnosti, ale v případě potřeby povede soudní spory.

Podívejte, myslím, že investoři potřebují lepší ochranu v této oblasti. Ale řekl bych, že se jedná o oblast, která je značně nevyhovující. Ale má předpisy a ty předpisy jsou často velmi jasné. A máme více cest. Jednou z cest je spolupráce s těmi krypto burzami a platformami pro krypto půjčky a jejich řádná registrace. A proč na tom záleží, aby byla veřejnost chráněna. Ale máme i další cestu, kterou je vynucování.

SEC má na kontě 100 případů

Gensler dále hovořil o velmi provázaném světě kryptoměn, který má ve středu několik koncentrovaných hráčů. K těm patřilo Bankman-Friedovo impérium s toxickou kombinací nedostatečného zveřejnění informací” a velkého množství pákového efektu..”

Ačkoli neuvedl, zda se sám ve vedení SEC zaměřuje právě na takové případy a jejich odvrácení, hovořil o stovce akcí proti kryptoměnovým společnostem.

V období mezi mým předchůdcem a týmy nyní na SEC jsme v tomto případě přinesli nejméně 100 akcí. A v těchto různých vynucovacích akcích jsme se vyjádřili velmi jasně. I tento týden jsme dosáhli velké výhry na kryptotokenu s názvem LBRY, kde soud jasně řekl: ‘Byli jste upozorněni a ano, toto je cenný papír podle zákona o cenných papírech.’

Závěr

Šéf SEC Gensler přišel do CNBC okomentovat zřícení FTX. Poznamenal, že předpisy jsou jasné. To si však nemyslí velké množství lidí z kryptobyznysu i řada politiků, kteří dlouhodobě upozorňují na nedostatek regulační jasnosti v odvětví kryptoměn.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
michal

Takže bankovnictví taky ne, Gary ….

Kenny

No moc jasne nejsou, obzvlast Ganslerovi, kdyz se musi soudit s XRP, kde zrejme Gansler prohraje. Tak at tady panak nevypravi bludy.

Reklama: