Předpověď ceny Dogecoinu: Objem obchodů DOGE vzrostl na více než 400 milionů dolarů, dosáhne ceny 1 USD?

3
(1)
Reklama
Reklama
Tento článek je reklama našeho inzerenta. Nejedná se o článek redakce kryptomagazin. Nejedná se o investiční doporučení.

Objem obchodů DOGE se za posledních 24 hodin výrazně zvýšil, navzdory tomu však předpověď ceny Dogecoinu není tak pozitivní, jak by se mohlo zdát. Cena prvního a největšího meme coinu se v době psaní pohybuje těsně nad 0,08 USD, přičemž 21DMA, který se nachází na 0,0809 USD, působil jako magnet.

*Reklamní článek

Podle jednoho z největší agregátorů dat trhu s kryptoměnami CoinGecko byly 24hodinové objemy obchodování DOGE naposledy vyšší než 400 milionů dolarů, což je obrovský skok oproti objemům, které token zaznamenal ke konci minulého týdne. Mezi čtvrtkem a nedělí se podle údajů Yahoo Finance denní objemy obchodů DOGE nedostaly výše než na 300 milionů dolarů. K tomuto nárůstu došlo v důsledku zotavení širšího kryptotrhu.

Například Bitcoin (BTC) v úterý zaznamenal dvoutýdenní maxima, když se jeho cena dostala  poblíž 44 000 USD, protože obavy z poklesu v důsledku prodeje ze strany Grayscale se zmírňují. Ethereum (ETH) se ve stejném období dostalo až k 2 300 USD, protože jedna z největších britských bank Standard Chartered zveřejnila zprávu, ve které předpovídá  potenciální vzestup na 4 000 USD s odvoláním na výkon BTC před schválením spotových bitcoinových ETF v USA.

Ostatní altcoiny podle údajů CoinMarketCap zaznamenaly ještě větší zisky, například Solana (SOL) vzrostla za 7 dní o více než 25 % a Cardano (ADA) přidalo za stejné období . Dogecoin se tedy také svezl na vlně zotavení a vzrostl o přibližně 10 % z minima tohoto roku pod 0,075 USD. Jeho cenová akce však zůstává utlumená. 

Od 3. čtvrtletí 2023, kdy se DOGE na začátku ledna dostal pod vzestupnou trendovou linii, se jeho cena pohybuje v sestupném trendu. 50DMA a klesající trendová linie se nyní shodují na úrovni kolem 0,087 USD. To znamená, že pokud se má předpověď ceny Dogecoinu stát více býčí, musel by se token dostat nad tuto klíčovou zónu odporu.

Předpověď ceny Dogecoinu – může se DOGE dostat na 1 USD?

Co se týče krátkodobého výhledu pro Dogecoin, s přihlédnutím k technickým indikátorům  zůstává poměrně nepříznivý. Ale za předpokladu, že trh s kryptoměnami jako celek bude pokračovat i přes poměrně výrazný propad v posledních dnech v růstu, tato situace pravděpodobně nebude mít dlouhého trvání a poklesy by neměly být příliš hluboké.

Zdá se, že chuť obchodníků riskovat na kryptotrhu roste. Stalo se tak v důsledku hned několika faktorů, od schválení spotových bitcoinových ETF v USA, přes nadcházející halving Bitcoinu až po avizované snižování úrokových sazeb ze strany Fedu. V tomto ohledu nelze nezmínit potenciální politické a fiskální problémy v USA ve volebním roce. V důsledku toho by mohl Dogecoin podat kvalitní výkon.

Tuto tezi podporuje skutečnost, že Dogecoin nedokázal držet krok s cenovými nárůsty Bitcoinu a Etherea v roce 2023, na rozdíl od drtivé většiny ostatních altcoinů, což znamená, že DOGE má velký prostor pro růst. To z něj činí potenciálně lukrativní investiční příležitost. Ale mohl by se dostat až na 1 USD?

Abychom to uvedli do perspektivy, Dogecoin má v současné době tržní kapitalizaci 11,3 miliardy USD. Na svém vrcholu v roce 2021 však v tomto ohledu dosáhl hodnoty 82 miliard USD, přičemž mnozí analytici předpovídají, že kryptoměna může překonat tuto úroveň již v roce 2024 nebo 2025. Za předpokladu, že tomu tak bude, má DOGE určitou šanci dosáhnout 1 USD. V současné době v oběhu cirkuluje kolem 142 miliard DOGE, to tedy znamená, že by musel dosáhnout tržní kapitalizace 142 miliard USD, aby dosáhl této ceny.

Podporovatelé Dogecoinu nyní doufají a spekulují, že to bude opět Elon Musk, který pomůže DOGE na jeho cestě k 1 USD. Důvodem je avizované spuštění nové platební platformy na X (dříve Twitter). Musk, jakožto dlouhodobý zastánce Dogecoinu, nedávno uvedl, že by token mohl hrát nějakou roli v tomto budoucím platebním systému. Ale jak známe Elona Muska, dokud tomu tak skutečně nebude, můžeme pouze spekulovat. Přesto by Dogecoin mohl být v tomto roce slibnou investiční volbou.

Meme coinová alternativa k Dogecoinu

Pokud si tedy vše shrneme, pravděpodobně se shodneme na tom, že Dogecoin je velmi riskantní investiční možnost s poměrně vysokým růstovým potenciálem, ale s velkým rizikem poklesu. To se však dá říci i o ostatních meme coinech, ale investory přitahují svým potenciálem dosáhnout masivních zisků. Zejména některé chystané projekty vypadají velice slibně. Jedním z projektů, který zaujal řadu analytiků a pozorovatelů trhu, je Sponge V2.

Sponge V2 je novou aktualizovanou verzí legendárního meme coinu SPONGE, který se inspiroval hlavní postavou v animovaném seriálu Spongebob Squarepants. Vtrhl na trh v květnu roku 2023 a jeho úspěšné tažení mělo za následek dosažení tržní kapitalizace téměř 100 milionů USD během několika dnů, přičemž prvním investorům přinesl až 100násobné  zisky.

Sponge V2 lze získat pouze jedním způsobem, a to prostřednictvím mechanismu Stake-to-Bridge. Cílem je plynule nahradit tokeny V1 a stáhnout je z oběhu. Držitelé meme coinů SPONGE tedy musí své tokeny vložit do staking poolu V2, aby získali ekvivalentní množství tokenů SPONGEV2 a bonusy navíc. V té chvíli začnou získávat odměny vyplácené ve SPONGEV2 po dobu 4 let s APY od 40%. V době psaní bylo do poolu vloženo téměř 6,5 miliard SPONGE v hodnotě přes 4 miliony USD. Aktuálně mohou stakeři těžit z APY přes 230 %.

Hlavní výhodou Sponge V2 oproti Sponge je rozsáhlejší ekosystém, který bude obsahovat novou Play-to-Earn závodní hru Sponge Racer, ve které hráči budou moci získávat odměny v tokenech SPONGEV2 umístěním se v herních žebříčcích.

Hype kolem Sponge V2 v posledních dnech graduje, proto se také výrazně zvýšila cena původního tokenu Sponge. Podle údajů DEXTools vzrostl SPONGE více než čtyřnásobně ze svých listopadovým minim na aktuálních 0,0006 USD.

Vzhledem k tomu, že tržní kapitalizace tohoto meme coinu, která činí 15 milionů dolarů, je poměrně nízká, nabízí Sponge krátkodobě atraktivní růstový potenciál. Jak můžeme usoudit podle množství stakovaných tokenů, investorů, kteří chtějí získat Sponge V2, rychle přibývá.

*Příspěvek je reklama. Autorem příspěvku není redakce portálu Kryptomagazin.cz. Nevyjadřuje tedy názor redakce ani provozovatele portálu Kryptomagazin.cz. V případě, že využijete poskytnutá sdělení a informace v tomto článku jako investiční doporučení nebo investiční radu, činíte dle vlastního uvážení a na vlastní riziko.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

spot_img