Přední indická banka hrozí uzavřením účtů spojených s kryptoměnami

0
Google AdSense

Druhá největší banka v Indii – Kotak Mahindra Bank – dle nových informací vyžaduje od držitelů účtů, aby se zdrželi krypto transakcí. Jak už tomu je v dnešním světě zvykem, novinka se objevila na Twitteru.

Podle snímku obrazovky zahrnutého v tweetu CryptoGirl se Kotak Mahindra Bank výslovně odvolává na předpisy The Reserve Bank of India (RBI) v podmínkách pro držitele účtů, kteří údajně vyžadují takový souhlas:

„Na základě nařízení vydaných RBI (centrální banka Indie), tímto prohlašuji, že nemám zájem o transakce související s kryptoměnami včetně Bitcoinu. Rovněž chápu a souhlasím s tím, že si banka vyhrazuje právo uzavřít účet bez dokládání dalších informací, pokud zjistí, že takovéto transakce provádím.“

V dubnu 2018 zakázala centrální banka Indie, RBI, všem domácím bankám poskytovat služby krypto firmám, a to i přesto, že právní status kryptoměn v zemi zůstává do značné míry nedefinovaný.

Nesahat na kryptoměny, ukazují bankomaty

Další zákazník neurčené indické banky odpověděl na tweet a poskytl screenshot bankomatu, kde můžete vidět další hlášku:

„Virtuální měny (Virtual Currencies – VC) nejsou zákonným platidlem a v Indii nemají žádné povolení nebo záruky nebo zabezpečení. Vyžadujeme, abyste transakce související s jakýmikoli virtuálními měnami z jakéhokoli účtu nevytvářeli.“

Závěr

Jak již bylo zmíněno výše, stav a budoucnost kryptoměn v Indii zůstává nejasný. Po kontroverzním zákazu RBI, který vstoupil v platnost v červenci, se veřejnost odvolala na soudy s odůvodněním, že rozhodnutí bylo protiústavní.

Zdroj:
bitcoinist.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na