Přední americká těžební firma Giga Watt krachuje

Zprávy a souhrny

Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Podle mnoha světových deníků, obrovská americká těžební a blockchainová společnost Giga Watt, ohlásila bankrot.

Jedna z top 5 mining společností konkurznímu soudu ve Washingtonu tvrdila, že je „nesolventní a neschopná splácet své dluhy ve stanoveném termínu“.

Podle soudních dokumentů má společnost Giga Watt aktiva v rozmezí 0 až 50 000 dolarů, přičemž závazky společnosti se pohybují mezi 10 až 50 miliony dolarů. 

Giga Watt, se sídlem ve Washingtonu, dříve známý jako MegaBigPower, byl založen v roce 2012 bývalým softwarovým inženýrem Microsoftu, Davem Carlsonem, který má co dočinění s Bitcoinem od roku 2010. Společnost také měla ICO v červenci 2017.

Podle iFiberOne měly tokeny Giga Wattu získat peníze na výstavbu těžebních strojů využívajících „více než 30 megawattů elektrické energie“, a na soukromou energetickou stanici.

V březnu 2017 Dave Carlson uvedl, že se společnost nemusí registrovat u Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) aby mohla udělat ICO a tvrdí, že společnost „vytvořila nabídku tokenů, v níž mohou lidé získat přístup k elektrické infrastruktuře, která ovládá jejich těžební mašiny. „

Zdroje:

coindesk.com, coingape.comcointelegraph.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

9 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: