Predikce ceny etherea: SEC schválila spotové ETF pro ethereum, jak na to zareaguje cena ETH?

2.3
(3)
Reklama
Reklama
Tento článek je reklama našeho inzerenta. Nejedná se o článek redakce kryptomagazin. Nejedná se o investiční doporučení.

Cena etherea (ETH) ke konci čtvrteční obchodní seance čelila volatilitě po zprávách, že americký SEC schválil spotové ETF pro ethereum, což je spektakulární obrat, který šokoval trh. Ještě před týdnem se spíše sázelo na to, že ETF pro ethereum budou tento týden zamítnuty.

*Novinkový článek obsahuje reklamu inzerenta

Ethereum se v době psaní článku obchoduje těsně pod 3 700 USD. To je prudký pokles o téměř 3,5 % ze včerejším maxim téměř 4 000 USD, ale také prudký nárůst z dřívějších minim kolem 3 100 USD.

Cena etherea byla ve čtvrtek volatilní v návaznosti na schválení spotových ETF. Za poslední týden vzrostla o 21,5 % po prvních zvěstech o obratu SEC, které se objevily v pondělí. V následujících dnech došlo k vlně jednání mezi emitenty ETF a SEC. Během této doby obchodníci agresivně zvyšovali cenu etherea na s přesvědčením, že ETF podpoří růst ekosystému. Vše vyvrcholilo ve čtvrtek, kdy SEC schválila 8 spotových ETF.

Proč je schválení spotových ETF pro eh důležité

Schválení spotových ETF pro ethereum v USA pravděpodobně zvýší cenu podkladového aktiva, protože na trh vstoupí institucionální investoři. Obchodníci si jistě vzpomenou, jak bitcoin dosáhl nových rekordních maxim po schválení spotových bitcoinových ETF začátkem tohoto roku. Cena etherea by mohla brzy následovat. Jeho aktuální rekordní maxima jsou kolem 4 900 USD, což je o 24 % výše oproti současným úrovním.

ETF pravděpodobně přinesou více likvidity do ekosystému Ethereum, což by mělo podpořit další přijetí, aktivitu a vývoj. Tyto investiční nástroje by tedy měly pomoci upevnit status Etherea jako krále blockchainů s podporou smart kontraktů.

Predikce ceny etherea: Kam směřuje ETH dál?

Konečné schválení spotových ETF pro ethereum by mohlo vyvolat krátkodobý tlak na prodej. To by připomínalo situaci, když byly začátkem tohoto roku schváleny spotové bitcoinové ETF. Mnozí obchodníci čekají na potvrzení pozitivního katalyzátoru trhu, než realizují zisky. Za předpokladu, že bude o ETF po jejich spuštění slušný zájem, mohl by atcoin brzy překonat úroveň 4 000 USD.

Nejistota ohledně regulační situace Etherea v USA vedla mnoho obchodníků k tomu, aby ETH shortovali vůči jiným kryptoměnám. SEC se ještě na začátku roku snažila  klasifikovat ETH jako cenný papír. Ale nyní, když byly spotové ETF schváleny, to situaci prakticky vyjasňuje. ETH je digitální komodita jako bitcoin. Mnoho shortů tedy bude třeba uzavřít, což by mohlo být pozitivním faktorem pro trh.

Cenová predikce etherea

Technická analýza kryptoměny naznačuje, že po prolomení sestupného trendu, který trval od března do poloviny května, nad její 21 a 50denní klouzavé průměry, je pravděpodobné, že se ETH opět dostane k březnovým maximům kolem 4 100 USD.

Jakmile tato úroveň padne, je pravděpodobný rychlý růst k maximům z roku 2021 kolem 4 900 USD.

Alternativa k ethereu – multichainový meme coin Dogeverse

Ethereum je jednou z nejbezpečnějších sázek na trhu s kryptoměnami, díky své silné technologii a širokému přijetí. Pro investory hledající vyšší zisky však může být zajímavé prozkoumat alternativy, jako jsou meme coiny. Tyto digitální měny, i když riskantnější, mohou nabídnout potenciálně vysokou návratnost a dynamické investiční příležitosti.

Dogeverse (DOGEVERSE) je jedním z neslibnějších meme coinů tohoto roku, a to především díky své unikátní multichainové utilitě, díky které se zaměřuje hned na několik memecoinových kryptokomunit. Jako první token inspirovaným Doge, který běží napříč několika blockchainy, včetně Etherea, BNB Smart Chainu, Polygonu, Solana, Avalanche a Base, nabízí Dogeverse uživatelům vzácnou flexibilitu.

Tento multichain systém umožňuje investorům snadno přesunovat token DOGEVERSE napříč různými sítěmi s minimálními transakčními poplatky, což je atraktivní funkce pro ty, kteří se chtějí zapojit do kryptotrhu, aniž by byli vázáni na jediný blockchain.

Jednou z největších výhod investování do Dogeverse je možnost pasivního příjmu prostřednictvím stakingu. Uživatelé mohou stakovat své tokeny DOGEVERSE na oficiálním webu projektu s variabilním ročním procentním výnosem (APY) 52 %. To nejen zvyšuje hodnotu jejich investice v průběhu času, ale také posiluje fundamenty Dogeverse tím, že podporuje spíše dlouhodobé držení, než spekulativní obchodování.

Kromě toho projekt ukazuje jasný plán pro růst a zapojení komunity, což investoři evidentně oceňují, protože v několika týdnech získal v předprodeji více než 15 milionů USD.

*Příspěvek je reklama. Autorem příspěvku není redakce portálu Kryptomagazin.cz. Nevyjadřuje tedy názor redakce ani provozovatele portálu Kryptomagazin.cz. V případě, že využijete poskytnutá sdělení a informace v tomto článku jako investiční doporučení nebo investiční radu, činíte dle vlastního uvážení a na vlastní riziko.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

spot_img