Powell zdůrazňuje potřebu dalších pozitivních dat pro možné snížení úrokových sazeb

5
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Jerome Powell, předseda amerického Fedu, ve svém nedávném výstupu před Kongresem naznačil, že centrální banka by mohla brzy přistoupit k úpravě úrokových sazeb, pokud se potvrdí trend zklidnění inflace.

Jerome Powell ohledně ekonomický dat

Předseda Fedu, Jerome Powell, předstoupil před americké zákonodárce a vyjádřil se k aktuálním ekonomickým indikátorům, které ukazují na ochlazení inflace. Během svého výstupu před Senátním bankovním výborem a následně před Výborem pro finanční služby Sněmovny reprezentantů zdůraznil, že další pozitivní ekonomická data by posílila důvěru Fedu v dosažení inflačního cíle na úrovni 2 %.

Jerome Powell poznamenal, že nedávné údaje o inflaci naznačují mírný pokrok oproti vyšším hodnotám zaznamenaným v prvním čtvrtletí roku. V souvislosti s ochlazením trhu práce, které je nyní v centru pozornosti politiků, uvedl, že aktuální podmínky na trhu práce jsou výrazně chladnější než před dvěma lety, což ukazuje na to, že ekonomika již není přehřátá.

Podle Powella se rizika spojená s dosažením dvou hlavních cílů Fedu (maximální zaměstnanost a stabilní ceny) stávají vyrovnanějšími. Jeho slova přichází v době, kdy se trhy připravují na další zveřejnění údajů o inflaci, které se očekává ve čtvrtek. Predikce naznačují, že inflace by neměla dále růst, avšak pravděpodobně se udrží na stávající úrovni.

Během výstupu Jerome Powell také zmínil, že Fed bude nadále postupovat opatrně s úpravami měnové politiky, aby nedošlo k předčasnému zvrácení dosaženého pokroku v boji proti inflaci. Zároveň poukázal na důležitost nezávislosti Fedu zdůrazňujíci na význam jejího odstínění od politického vlivu.

Nezapomeňte se dívat také na dnešní stream, de si kromě vývoji kryptoměn řekneme více ohledně trhů. Nezapomeňte zaškrtnout zvoneček a dorazte v 19:00. Těšíme se také na vaše dotazy.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 58 439 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ. Další informace naleznete v našich pravidelných analýzách a streamech.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img