Pouze 22 % supply BTC zůstalo v oběhu

4.5
(10)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Investoři rychle ukládají většinu svých kryptoměnových aktiv pryč, odhalují na začátku roku 2021 nově zveřejněná data. On-chain statistiky ze zdroje Glassnode, původně vydané 29. prosince 2020, potvrzují, že téměř 80 % bitcoinů je nelikvidních.

Nelikvidních je 78 % BTC

Změny ve složení bitcoinového trhu jsou dobře známy. Objevují se nová historická maxima nad 35 000 USD a říká se, že slabší prodávají své podíly silnějším a instituce nakupují od velryb.

Toto přetvoření profilu investorů v bitcoinech znamená dlouhodobější hodling a méně spekulativní aktivitu, což samo o sobě zvyšuje image BTC jako užitečné investice a udržuje cyklus hodlingu a zvyšování cen v důsledku stlačení likvidity.

Pro Glassnode byl tento proces nyní kvantifikován. Podle počtů odhaduje Rafael Schultze-Krafta, technologický ředitel Glassnode, že ze stávající nabídky bitcoinů, ve výši 18,6 milionů BTC, jich není k dispozici plných 78 %.

„Pouze 4,2 milionu BTC (22 %) je v současné době v neustálém oběhu a je k dispozici pro nákup a prodej. Stojí za to podívat se na to, jak se tento trend vyvinul v minulosti. Při pohledu na změnu nabídky od začátku roku vidíme jasný vzestupný trend nelikvidnosti. To naznačuje, že současný býčí trh je poháněn ohromujícím množstvím nelikvidity.“

-řekl Rafael Schultze-Kraft

Willy Woo o trendu likvidity: „Je to býčí.“

Glassnode není první, kdo vyjádřil přesvědčení, že investoři bojují o pevnou nabídku bitcoinů. Jiní komentátoři již dříve dospěli k závěru, že bitcoinové závody poskytují palivo pro jedno historické maximum za druhým.

„Nejnovější nákup byl podpořen účastníky, kteří jsou dlouhodobými držiteli. To je býčí, tato rally ani zdaleka nekončí. Jedná se o změnu nabídky. Když se více mincí přesune z likvidních (aktivních obchodníků) do nelikvidních (HODLers), je to býčí.“

-komentoval zjištění Glassnode statistik Willy Woo.

Ekonomika fixních dodávek bitcoinů a snižování jejich emise je podrobně popsána v „The Bitcoin Standard“, populární knize od Saifedeana Ammouse. Rozhodující je, že když těžaři dostávají stále méně „nových“ bitcoinů za vytěžený blok po každém halvingu, míra inflace bitcoinů klesá – v současné době je na 1,8 %.

Jakýkoli návrh na změnu dynamiky tohoto současného stavu, a tedy zvýšení inflace, by vyžadoval úplnou síťovou shodu, a protože by to v konečném důsledku učinilo každého účastníka chudším, nikdo nechce souhlasit.

Závěr

Důvod, proč investoři ukládají bitcoiny jinam, je celkem jasný. Všimli jste si, jak býčí trh momentálně je?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

15 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře