Poptávka po bitcoinu by mohla během 12 měsíců vzrůst až 10X, říká Michael Saylor

4.6
(7)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Spoluzakladatel MicroStrategy a bitcoinový býk Michael Saylor vyjádřil svůj názor na cenu Bitcoinu pro příštích několik měsíců. Očekává, že poptávka po BTC by mohla do konce roku 2024 vzrůst až 10x. Napomůže tomu i blížící se halving této přední kryptoměny. 

Během projevu na Australia Crypto Convention 2023 dne 10. listopadu byl Saylor požádán, aby sdělil svůj výhled na Bitcoin a jeho ekosystém na příštích čtyři až pět let.

V reakci na to Saylor nejprve shrnul období mezi lety 2020 a 2024 a poznamenal, že bitcoin se změnil z „offshore neregulovaného aktiva“ na „institucionalizovanou mainstreamovou aplikaci“.

Saylor také řekl, že BTC se do konce roku 2024 stane „dospívajícím mainstreamovým aktivem“, když zdůraznil klíčovou dynamiku kolem nabídky a poptávky, která brzy vstoupí do hry:

Myslím, že příštích 12 měsíců bude velkých. Protože poptávka by se měla zdvojnásobit nebo ztrojnásobit nebo možná dokonce zdesetinásobit a nabídka dostupná k prodeji se v dubnu sníží na polovinu. Takže místo miliardy dolarů bitcoinů, které mají těžaři každý měsíc k dispozici, to bude půl miliardy. Pokud vycházíme z rovnováhy nabídky a poptávky, kdy je poptávka ve výši cca 15 miliard USD a nabídka cca 12 miliard USD, co se stane, když se jedna strana zdvojnásobí a druhá rozpůlí? Cena se jednoznačně upraví.

Coming out party

Saylor dále popsal následujících 12 měsíců bitcoinu jako jeho „coming out party“, kdy aktiva absolvují „vysokou školu“ a zamíří do skutečného světa.

Když se podíváme na roky 2024 až 2028, Saylor předpovídá, že bitcoin bude i nadále ve fázi vysokého růstu, protože adopce se šíří napříč velkým technologickým průmyslem a megabankami po celém světě, přičemž oba sektory integrují bitcoiny do svých produktů a služeb. 

Saylor také řekl, že očekává, že uvidí velkou konkurenci mezi společnostmi jako Apple a Meta (Facebook), které budou chtít BTC získat, aby ho nakonec prodaly s velkým ziskem.

Daleká budoucnost

Saylor mluvil také o budoucnosti, jež nastane cca za 25 let. Zdůraznil, že BTC předčí jakékoli jiné vysoce kvalitní aktivum.

Až BTC dosáhne konečného tempa růstu, možná za 25 let, poroste dvakrát rychleji než index S&P 500 nebo jakékoli jiné diverzifikované vysoce kvalitní portfolio aktiv, které byste si mohli koupit. Takže když o tom takhle přemýšlíte, řeknete si, dobře teď se BTC zdvojnásobí, znovu zdvojnásobí, znovu zdvojnásobí a zdvojnásobí znovu, tato mince se bude nadále vyvíjet až na milion dolarů za minci, 2 miliony dolarů za minci, 5 milionů dolarů za minci, 10 milionů dolarů za minci.

Závěr

MicroStrategy v současné době drží přibližně 158 400 BTC a ke 2. listopadu firma zvýšila svou investici o přibližně 900 milionů dolarů. Michael Saylor je známí pro svůj velice pozitivní vztah k bitcoinům, jeho předpovědi je proto brát s rezervou. Nicméně to neznamená, že nemohou být naplněny.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lukáš
Hodnocení článku :
     

Tenhle pán mele pořád dokola stejné kraviny jako někteří btc maximalisti. A nejlepší jsou ti kteří vyhlíží díky btc “lepší” život.

Jan H.

Ale no tak 😉

Fantom

Nejhorší na tom ale je, že se stále najde dost lidí kteří mu to i věří. Ze Saylora se stala tragikomická celebrita. Připomíná více sektářského vůdce než managera společnosti.

Jan H.

Ale no tak 😉

Čumsem

Nebyl bych tak kritický, důležité je tam to slůvko “může”. Ano může se to stát, byť pravděpodobnost ani podle mě není moc velká (a to BTC docela věřím).

Monaroko
Hodnocení článku :
     

Tak ono to klidně může vylezt na 2000% procent, jako klesnout. To nikdo a nikdy nevi. Me BTC cena nebere, me zajima technologie a do te investuju ja. Verim ze z BTC bude časem velmi zajímavá technologie nez je ted

Čumsem

Mně technologie nezajímá, hlavně když poroste cena 😀 (vtip! I když vlastně… 🙂 )

pietro

No tak klesnout o 2000% to asi nemůže, to bychom byli -1900%. Tuhle alternativu si nějak nedokážu představit ani v iracionálním prostoru.. 🙂
Jinak samozřejmě ano, adopce i cena dlouhodobě rostou díky kvalitní technologii podkladového aktiva..

Poslední editace 3 měsíců před přes pietro
spot_img