[Polední zprávy] • Peter Schiff: Bitcoiny nejsou peníze, ale ano, mohou růst a mají hodnotu • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.

Trhy

Bitcoin se aktuálně stále pohybuje nad hranicí 9 700 USD, ale altcoiny se zotavují a začínají opět růst. Některé dokonce velmi výrazně, dokonce dohnaly i předchozí propad. Dominance Bitcoinu tak klesla na dlouhodobě nejnižší úroveň, 62,4% a dále klesá. Více informací najdete v našich dnešních TA a ve večerním přehledu trhu.

Aktuální ceny kryptoměn jsou k dispozici i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za včerejšek najdete zde: BNB/USD a BCH/USD a tady přehled dění za včerejší den.

Kryptoměny

Kryptoburzy, banky

Blockchain, technologie

Peter Schiff: Bitcoiny nejsou peníze, ale ano, mohou růst

Peter Schiff je populární ekonom, finanční makléř a uznávaný autor. Je to také známý “nocoiner”, který bitcoiny lynčuje už nějakou dobu. V jednom ze svých posledních tweetů však připustil něcojiného, řekl, že bitcoiny mohou skutečně zvýšit svou hodnotu, přestože nesplnily svůj účel jako peníze.

Nové podvodné schéma cílí na inzerenty na Googlu, vybírá výkupné v BTC

Majitelé webových stránek, kteří používají reklamní službu Google „AdSense“, uvádějí, že obdrželi e-maily s požadavky na bitcoiny. Podvodníci se zjevně pokoušejí o nový typ podvodu na majitele webových stránek, kdy vyhrožují zaplavením bannerových reklam s nevhodným obsahem, dokud automatický algoritmus Google nepozastaví jejich účet. „Algoritmy pro hodnocení provozu AdSense detekují velmi rychle takový webový provoz jako podvodný,“ stojí údajně v podvodných e-mailech. E-mail následně vyžaduje bitcoiny v hodnotě 5 000 USD, aby k útoku nedošlo.

Binance má problémy s výpadky služeb s nárůstem klientů

Kryptoburza Binance nedokázala tento týden zvládnout příliv uživatelů, díky rostoucí ceně bitcoinů, a tak trpí „řadou problémů s výkonem“, potvrdil dnes Changpeng Zhao, CEO Binance. Během několika posledních týdnů se cena bitcoinů pohybovala kolem 10 000 USD, což je nejvyšší cena od září. Výsledek? Příliv aktivity: Během víkendu, kdy došlo k problémům s výkonem, dosáhl denní objem obchodování vrcholu 50 miliard USD.

Binance spouští cloudovou platformu

Kryptoburza Binance prostřednictvím svých oficiálních webových stránek oznámila spuštění  cloudového systému, nazvaného Binance Cloud. Binance Cloud je infrastruktura přizpůsobená pro zákazníky Binance. Zákazníci, využívající cloudový systém, budou mít přístup k likviditě Binance a jejím technologickým systémům, zaručujícím bezpečnost zákazníků. Cloudové řešení bude také odrážet hlavní rysy globální burzy Binance, jako je kontrola obchodních rizik, systém zabezpečení velkých dat a také přizpůsobovací modul Binance.

Telkom giganti v EU zkouší blockchain na slevy na roaming

Skupina čtyř mezinárodních telekomunikačních společností v současné době testuje řešení, založené na blockchainu, k automatizaci správy roamingových slev mezi provozovateli. Podle zprávy zveřejněné 17. února společností Mobile Europe, Deutsche Telekom, T-Mobile USA, Telefonica a Orange tvrdí, že řešení značně snižuje složitost současného systému a je připraveno. Nové řešení přepracovává proces, který se za mnoho let nezměnil a zahrnuje vypracování, podepsání a ruční implementaci dohod o zvýhodněných poplatcích za roaming. Automatizace tohoto pracovního postupu tento proces urychluje a zefektivňuje. Použití blockchainu znamená, že podmínky dohody nemohou být následně pozměněny.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře