[Polední zprávy] • MMF: Ripple konkuruje zavedeným platebním systémům • a další novinky

5
(2)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. 

TRHY

Bitcoin dále klesl na 11 750 USD, zatímco většina altcoinů stále krvácí. Ethereum klesl o další 1 % a je blízko psychologické úrovni 400 USD. Jen před několika dny dosáhl ETH svého ročního maxima 445 USD, což znamená pokles o 9 %. Ripple klesl o 1,5 % na 0,287 USD, BCH o 2 % na 290 USD, Litecoin o 1 % na 62 USD… Jedinou výjimkou je Chainlink, který získal více než 5 % a obchoduje nad 16 USD. Výraznější ztráty jsou patrné u Balanceru (-20 %), Terry (-11 %), Flexacoinu (-10 %), Compound (-5,5 %) a Aragonie (-5 %).Zlato nedokázalo udržet svou nedávnou cenovou pumpu podobně jako Bitcoin. Drahý kov před několika dny překročil 2 000 USD za unci, ale poté propadl na 1 920 USD. Nejvýznamnější akciové indexy na Wall Street také včera uzavřely obchodní relaci mírně červeně. Dow Jones klesl o 0,3 %, Nasdaq o 0,15 % a S&P 500, který na začátku tohoto týdne namaloval nové historické maximum, poklesl o 0,44 %.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: BTC/USD – Zpátky pod 12 000 USD 

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Tether je nyní na OMG síti, aby se vyhl problémům na ETH síti

Po oznámení plánů na integraci Tetheru (USDT) do OMG sítě na konci května je podle Tetheru nyní USDT stablecoin funkční i v OMG síti. V době, kdy byla integrace původně oznámena, Bitfinex uvedl, že povolení USDT v síti by zkrátilo časy a poplatky za potvrzení transakcí. Ethereum síť zaznamenala v posledních měsících nárůst průměrných cen poplatků a zranitelnosti vůči přetížení sítě, díky čemuž byla integrace do sítě OMG řešením nabízejícím nižší transakční náklady.

Ripple převedl dalších 60 milionů XRP Jedovi McCalebovi

Jed McCaleb dostává XRP od společnosti Ripple za svou roli spoluzakladatele společnosti Ripple a jejího bývalého generálního technického ředitele, kterou zastával do roku 2013. Poté odešel ze společnosti, aby se pokusil realizovat své vlastní myšlenky. Tentokrát Ripple převedl 60 milionů XRP do peněženky McCaleba s názvem „tacostand“, která byla takto pojmenovaná, když ještě pracoval pro Ripple. Tato částka XRP činí 17 360 558 USD. Hned poté poslal Jed McCaleb 6,1 milionu XRP z adresy “tacostand” na jinou peněženku.

MMF: Ripple konkuruje zavedeným platebním systémům 

Ve své srpnové zprávě, která se zaměřuje na to, jak inovativní technologie ovlivňují finanční sektor, Mezinárodní měnový fond (MMF) uznal Ripple za jednoho z “mála nových hráčů”, kteří zpochybňují platební infrastrukturu zřízení: “Některé nové platformy mají za cíl konkurovat platebním systémům jako TCH ACH, TCH RTP a Fedwire Funds Service, které jsou přístupné pouze bankám. Například RippleNet poskytuje software a pravidla pro mechanismus přenosu, zatímco finanční zprostředkovatelé fungují jako uzly a mohou se účastnit mechanismu konsensu.”

IOTA Chrysalis live 

IOTA dnes oznámila vydání první fáze upgradu IOTA 1.5. IOTA v souladu se svým slibem nakonec představila významný krok k dosažení svého plánu a vynikající příležitosti pro komunitu. Předtím projekt zveřejnil strategii uvolňování, která se má uskutečnit ve dvou fázích. Dnes je začátkem první fáze po vypočítaných výzkumných a aplikačních úvahách, jak nejlépe integrovat nové funkce do Chrysalis.

Ghost token se propadl o 50 %, poté, co McAfee opustil projekt

Populární obhájce kryptoměn John McAfee se rozešel s týmem svého projektu Ghost a citoval nekompetentnost řídícího týmu. Ve středu (19. srpna 2020) McAfee oznámil, že opustil projekt Ghost, zaměřený na soukromí. Již v dubnu McAfee oznámil token na ochranu osobních údajů společnosti Ghost, který používá důkaz o podílu (PoS) a zajistí soukromí uživatelů tím, že z nich při provádění transakcí udělá „duchy“. Po oznámení McAfeeho propadl token Ghost (GHOST) o 50%. GHOST za posledních 30 dní propadl o 71 %.

Regulace

Tucet kryptofirem může nyní poskytovat služby ve státě Hawaii

Obyvatelé Havaje nyní mohou využívat služby od dvanácti kryptofirem včetně ErisX, bitFlyer USA a Gemini. Firmy byly schváleny státním regulačním úřadem s názvem Digital Currency Innovation Lab – iniciativa mezi Havajským ministerstvem finančních institucí a Havajskou technologickou rozvojovou společností (HTDC), agenturou pro Havajský stát. Program karantény byl spuštěn v březnu tohoto roku a umožňuje kryptografickým firmám žádat o schválení podnikání na Havaji bez získání licence na dva roky.

Britský regulátor přidal Gemini na seznam povolených kryptofirem

Americká kryptoburza Gemini zaregistrovala svou pobočku ve Velké Británii u úřadu Financial Conduct Authority (FCA) ve snaze vyhovět nedávnému požadavku země, podle kterého kryptofirmy musí ohlásit svou činnost. Spojené království začátkem tohoto roku změnilo svá pravidla proti praní špinavých peněz podle páté směrnice Evropské unie o boji proti praní špinavých peněz (AMLD5). Aktualizovaná směrnice požadovala, aby se nové a stávající kryptopodniky ve Velké Británii zaregistrovaly u FCA. Stávající podniky se musí zaregistrovat do 10. ledna 2021.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10 % z poplatků na kryptoburze Binance.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
S.K.

A nějaké novinky o stellaru (XLM) by se nenašlo ? 🙂

alza

Proč -5 ? 😆 Každé info dobré i stellar může být do budoucna výhodný alt 💪🏻

Jaroslav

Jeb McCaleb ma od soudu narizeno, ze muze prodavat XRP max v hodnote 0.5-1,5% denniho objemu XRP, takze vyprodej xrp a posilani ceny xrp ke dnu se nekona.

Legosev

A to si fakt někdo myslí že XRP bude posilovat ? k čemu ti je XRP ? přeci logicky uvažující investor spíš investuje do firmy Ripple nákupem akcii .Jouda který nakoupí XRP jen sponzoruje firmu Ripple tím že Ripple si vždy odprodá do fiatu své xrp do kterých vy vrazíte své prachy .Jinými slovy Ripple používá své xrp jen ke sponzorování své skutečné firmy Ripple ˇ= ovce vytlačí xrp nahoru a Ripple vypustí stavidla do fiatu , místo aby hlupáci investoři zainvestovali do akcii a byli skutečnou součástí firmy Ripple tak jsou jen dojnou krávou pro Ripple .No Ripple vlastní ještě 55% všech xrp tak je třeba to tam naházet ať můžou vypouštět stavidla a joudům nakecat že to je dobrá investice .

spot_img