[Polední zprávy] • Manipulují velryby s cenou BTC? • Krvavá lázeň pokračuje, kromě stablecoinů navázaných na USD • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledního dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Kryptotrhy za posledních 24 hodin zažívají další velmi prudký propad, i pod 15% a více. Jediná výjimka jsou některé stablecoiny, navázané na USD, které naopak vykazují mírný růst (USDT, USDC, PAX, TUSD, DAI). Investoři nyní převádějí své altcoiny a Bitcoin do stablecoinů. Bitcoin se propadl o více než 25% a zatím stále pokračuje v pádu, takový propad je i na velmi volatilní kryptoměny obrovský.

 

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za uplynulý den najdete zde: XMR/USD, BCH a ETH a tady jsme pro vás připravili přehled dění na kryptotrzích za včerejšek. 

Kryptoměny, kryptotrhy

Podle některých analytiků stojí za dnešním volným pádem BTC manipulace s cenou ze strany velryb, které chtějí dostat cenu pod 6 000 USD, před dalším nástupem býčího trhu, tedy kromě obav z globální ekonomické recese a kolabujících tradičních finančních trhů.

Další poukazují na to, že toto je poprvé, kdy kryptotrhy fungují v dobách prudkého propadu na globálních finančních trzích a panických prodejů a je tedy těžké předpovídat, jak se BTC zachová.

Pan Greenspan tweetoval, že veškerá aktiva, která provozuje přes obchodní platformu EToro, přesunul pouze na jedno aktivum – Bitcoin (BTC). Podle jeho prohlášení učinil toto rozhodnutí kvůli konci “altcoinové sezóny” a jako v rámci panující nejistoty ohledně koronaviru.

Kryptoburzy, banky

Kraken nabídne devět obchodních párů, především mezi nejoblíbenějšími a aktivními fiatovými měnami. Páry zahrnují USD / GBP, EUR / USD a EUR / JPY. Poplatky budou konkurenceschopné a budou založeny na poplatcích za jeho stablecoiny, pokud budou obchodovány proti kryptoměnám. Obchodování s marží nebude nabízeno, ačkoli to Kraken na své krypto platformě povoluje. Burza neřekla, zda má v úmyslu to v budoucnu otevřít, což je důležité, protože většina forexových obchodníků tak činí na marži. Kraken tvrdí, že plánuje uvedení dalších párů fiat později.

CME Group, firma stojící za jedněmi z prvních bitcoinových futures v USA, plánuje uzavření svého obchodního centra v Chicagu. Tento krok je spojen s rozšířením koronaviru v USA. Sídlo společnosti zůstane otevřené. CME je také jednou z mála burz v USA, která nabízí i bitcoinové futures.

Blockchain, technologie

Tvůrce populární facebookové hry FarmVille, Eric Schiermeye, přešel do herního blockchainového průmyslu. Blockchain Game Partners, které Schiermeyer založil a je zde výkonným ředitelem, oznámila, že vyvíjí herní platformu, založenou na blockchainu, nazvanou Gala Network. Tato platforma se snaží nabídnout inovace vývojářů a poskytne hráčům plné vlastnictví nad položkami hry založenými na blockchainu, které jsou reprezentovány jako nezměnitelné žetony. Položky budou použitelné ve více hrách postavených na Gala Network.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img