[Polední zprávy] • Japonská kryptoburza BitFlyer zalistovala BAT token • Ripple přidává nové funkcionality • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během posledního dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Během Velikonoc došlo k růstu ceny BTC nad 7 200 USD, tuto hranici ale BTC neudržel a propadl pod 6 800 USD. Nyní mírně roste a cena se pohybuje nad 6 900 USD. Klasické finanční trhy zažívají značné otřesy, Deutsche Bank nyní obvinila Fed, že zničil volný trh svým neomezeným kvantitativním uvolňováním. Kryptotrhy tak zůstaly jediným skutečně svobodným trhem bez zásahů regulátorů, uvádí Cointelegraph.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za uplynulý den najdete zde: LTC a ETH, zlato a stříbro a dále se také můžete podívat na  přehled dění na kryptotrzích.

Kryptoměny

V tiskové zprávě z 13. dubna FBI varovala, že došlo ke zvýšení počtu „podvodů souvisejících s kryptoměnami“. Agentura zejména varovala, že roste počet pokusů o vydírání, falešných nabídek práce z domova a falešné léčby na COVID-19. Mezi nejzávažnější podvody, které zmiňuje FBI, je e-mail nebo dopis, ve kterém autor hrozí infikováním oběti nebo její rodiny koronavirem, pokud nebude provedena platba na uvedenou adresu bitcoinové peněženky. Podle FBI „tlak na použití virtuální měny by měl být považován za významnou červenou vlajku.“

Ripple se rozhodl přidat do svého řešení Xpring nové funkcionality, díky nimž bude celý blockchain efektivnější pro klienty. Pomůže to způsobu, jakým finanční společnosti odesílají a přijímají transakce prostřednictvím Ledgeru XRP.

Kryptoburzy, banky

Kryptoburza Binance prohlubuje svou přítomnost na dvou hlavních rozvíjejících se trzích, v Indii a Indonésii. V oznámení zveřejněném 14. dubna burza odhalila, že uživatelé nyní mohou obchodovat kryptoměny peer-to-peer (P2P) v indických rupiích (INR) a indonéských rupiích (IDR). Obě fiatové měny budou k dispozici v párech s BTC, ETH, USDT, BNB a BUSD prostřednictvím webu platformy a mobilní aplikace.

Na základě oznámení ze 13. dubna spustila společnost Huobi (HT) Global Star Atlas analytický nástroj pro řetězec, který monitoruje nedovolené kryptoměnové transakce. Tento nástroj by měl Huobi pomoci vyřešit některé problémy, kvůli kterým byla burza v minulosti kritizována.

Jedna z největších kryptoburz v Japonsku oznámila, že zalistovala nový token. V tiskové zprávě z 9. dubna kryptoburza bitFlyer uvedla, že v Japonsku začne obchodovat s tokeny Brave’s Basic Attention (BAT).

Blockchain a technologie

Vláda okresu Nanshan v Shenzhenu v Číně oznámila dohodu s nadnárodním gigantem Huawei s cílem podpořit přijetí blockchainu a dalších technologií v regionu. Podle zprávy z místních novin vláda Nanshan a Huawei budou spolupracovat na vytvoření průmyslové demonstrační zóny v Kunpengu, aby urychlili aplikaci blockchainu, umělé inteligence, velkých dat a 5G.

Centrální vláda Číny oznámila členy svého národního blockchainového výboru, který bude pracovat na stanovení průmyslových standardů. Výbor se skládá ze 71 členů, včetně vedoucích pracovníků čínských technologických gigantů Baidu a Tencent, podle oznámení ministerstva průmyslu a informací. Národní technický výbor pro standardizaci blockchainu a distribuovaných knih byl vytvořen po získání souhlasu státního regulátora.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img