[Polední zprávy] • Institucionální investoři shortují Bitcoin nejvíce v historii, retailoví longují • a další novinky

4.6
(5)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě. 

TRHY

Bitcoin dosáhl vrcholu 12 500 USD minulý týden, ale jak rychle se cena BTC zvyšovala, tak rychle zase spadla a ke konci minulého týdne klesla až na 11 400 USD. Bitcoin se od té doby zotavil, protože nyní obchoduje za 11 750 USD. Někteří komentátoři trhu naznačují, že Bitcoin je stále připraven vrátit se k medvědímu trhu. Během dneška kryptotrhy zatím mírně rostou, altcoiny více, než lídr trhu.

Naše NEJNOVĚJŠÍ technické analýzy najdete zde: IOTA/USD – V reakumulačním schématu? ETH/USD a LTC/USD – Je delší korekce na spadnutí? a poslední přehledy trhu zde: Obrovský triangl začíná víkendovým propadem Bitcoinu, NEM (XEM) trhá bull run rekordy! Bitcoin v trianglu!

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Institucionální investoři shortují Bitcoin víc, než kdy dříve

Podle poslední zprávy od Commitments of Traders, retailoví investoři mají nejvíce longů v historii na Bitcoinu. Na druhou stranu, institucionální investoři nyní Bitcoin shortují jako nikdy dříve:

IOTĚ údajně docházejí peníze

IOTA pracuje na rozšiřování svých tržních příležitostí tím, že zaujímá pragmatičtější přístup k rozvoji své technologie. Tým však musí ještě překonat kritické problémy, které projekt trápí. Mezi hlavní překážky vývoje IOTA patří centralizace, nedostatek případů komerčního využití a malý ekosystém. Týmu navíc můžou brzy dojít peníze. Prozatím má nadace mírně přes 59,6 bilionů tokneů MIOTA v hodnotě 23,8 milionu USD v běžných cenách. Za poslední rok byla průměrná měsíční rychlost spalování v projektu 4,6 Ti. V takovém tempu má Nadace IOTA čas do srpna 2021, než vyčerpá své tokeny.

Uniswap překonal Tether v platbách poplatků za gas

Decentralizovaná výměna Uniswap předstihla Tetherův USDT jako největší plátce za gas v síti Ethereum. Podle údajů z ETHGasStation Uniswap překonal Tether a zaplatil 6,99 milionu dolarů za gas za posledních 30 dní ve srovnání s 6,39 milionu od USDT. Uniswap funguje jako decentralizovaná kryptoburza, využívající automatizované tvůrce trhu (AMM) a fondy likvidity, na rozdíl od objednávkových knih používaných většinou obchodních platforem. Uživatelům protokolu je za provedení obchodu účtován poplatek ve výši 0,3 procenta, který je poté rozdělen mezi poskytovatele likvidity.

Burzy, banky, firmy

Binance spustila první hackathon pro DeFi

Binance, globální blockchainová společnost, stojící za největší digitální burzou cenných papírů na světě, dnes spustila program Build for Bharat, což je hackathon program na podporu vývojářů a startupů v DeFi oblasti v Indii.

Huobi Global chce posílit pozici v Rusku

V rámci svých plánů na expanzi do Ruska jmenovala seychelská burza Huobi Global Vladimíra Demina jako hlavního poradce společnosti. Jeho hlavní úlohou bude napomáhat rozvoji trhu společnosti v regionu. Podle tohoto oznámení dříve působil jako partner a generální ředitel společnosti Huobi Russia. Demin věří, že tržní příležitosti v zemi pro kryptoměny a blockchain „jsou obrovské“. Doufá, že pomůže společnosti Huobi Global rozšířit vysokou poptávku po kryptografických produktech v Rusku. Obchodní objem společnosti Huobi Russia dosáhl téměř 10% celkového objemu společnosti Huobi Global, přičemž se bere v úvahu, že burza v současné době obsahuje zákaznickou databázi s více než 4 000 uživateli.

DeFi

Aave umožňuje půjčování bez záruky

Aave, peněžní trh DeFi, který uživatelům umožňuje získávat úroky z kryptoměny a půjčit si proti němu, představil na začátku července delegování úvěrů. Tato služba umožňuje někomu, kdo má spoustu kolaterálu uloženého na Aave a nechce si proti němu půjčit, delegovat svou kreditní linku na třetí stranu, které důvěřují. Na oplátku za to, že v podstatě podepsal půjčku důvěryhodné třetí straně, delegát dostane snížení úroku a zvýšení návratnosti jejich vkladu. Tento vývoj představuje významný posun v půjčování DeFi, který byl dosud založen pouze na jednom z tradičních „čtyř C“ úvěrů: kolaterálu (záruka).

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10 % z poplatků na kryptoburze Binance.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře