[Polední zprávy] • Grayscale koupil 33 % všech bitcoinů, vytěžených během posledních 100 dní • a další novinky

4.9
(10)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin spadl pod 9 500 USD • Nasdaq, Microsoft, IBM a další tech giganti se spojují v InterWork Alianci • a...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Nedávná volatilita...

[Večerní souhrn článků] • Rusko přichází s novým návrhem zákona o digitálních finančních aktivech • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Vývoj nové vakcíny proti koronaviru vypadá slibně a trhy reagují – některé mnohem pozitivněji než jiné. Bitcoin v současné době obchoduje kolem 9 700 USD. Cena Etherea se od dnešního rána také zvýšila. Celkově je ale trh s kryptoměnami dnes zatím spíše plochý, na rozdíl od tradičního trhu s akciemi. Například index Dow Jones dnes vzrostl o více než 900 bodů po zprávách, že vakcína proti koronaviru by mohla být dříve, než se čekalo. S&P 500 dnes také prudce vzrostl o 3 %, NASDAQ je o 6 % výše.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za posledních 24 hodin najdete zde: Deutsche Bank, BTC/USD . Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích.

Kryptoměny

CEO Twitteru Jack Dorsey předvedl 18. května možnost aplikace Square Cash provádět denní, týdenní a dvoutýdenní opakované nákupy bitcoinů. CEO Square také oznámil, že uživatelé aplikace Cash nyní mohou zobrazit hodnotu svých prostředků i v satoshi.

Investiční firma Grayscale zvýšila za posledních 100 dní své bitcoinové podíly o 60 000 mincí – což odpovídá zhruba jedné třetině všech bitcoinů vytěžených v té době. Vzhledem k tomu, že 88 % zákazníků společnosti Grayscale spadá do institucionální kategorie, mohl by být tento nejnovější vývoj ukazatelem masivnějšího vstupu institucionálních investorů do Bitcoinu.

Jeden z nejbohatších držitelů bitcoinů právě dokončil obrovskou transakci. Obchodníci nyní hledají vodítka, proč tato velryba zcela vyčerpala bitcoinovou peněženku a poslala své BTC na neznámou adresu. Whale Alert zaznamenal jedinou transakci 14 922 BTC v hodnotě 143,96 milionu USD. Převod vyšel na 0,00003138 BTC, což je asi 0,30 USD.

Většina hlavních altcoinů se stále obchoduje kolem svých víceletých minim, zatímco Bitcoin opět roste. K této situaci dochází, když obchodníci prchají z menších kryptoměn ve prospěch Bitcoinu, který se v posledních několika měsících pevně etabloval jako „aktivum bezpečného přístavu“. Data z Coinbase však naznačují, že převážná většina krypto investorů na platformě má stále zájem investovat do altcoinů.

Blockchain a technologie

V nedávno publikovaném příspěvku spoluzakladatel Vitalik Buterin spolu s profesorem z Harvardu Thibaultem Schrepelem napsal, že blockchain je navržen tak, aby pomáhal antimonopolním zákonům v oblastech, kde je obtížné uplatňovat a vymáhat předpisy. Článek, nazvaný Blockchainový kód jako antimonopol, vysvětluje, že blockchain může pomoci antimonopolním zákonům zvýšením decentralizace a zabráněním vytváření monopolů. „Zákon a technologie by se měly považovat za spojence – nikoli za nepřátele – protože mají komplementární silné stránky,“ píše se v dokumentu.

Chainlink, přední platforma v blockchainovém průmyslu pro propojení inteligentních kontraktů se zdroji dat v reálném světě, podepsala partnerství s přidruženou společností jihokorejského internetového gigantu Kakao, společnosti stojící za KakaoTalk, jedné z nejpopulárnějších aplikací pro mobilní zasílání zpráv v Asii. Klatyn je veřejný blockchainový projekt společnosti. Partnerství povede k integraci řetězců Chainlink s inteligentními smlouvami v rámci Klatyn.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře