[Polední zprávy] • Coinmate obnovuje možnost vkladů EUR, výběry a CZK budou následovat • a další novinky

3
(2)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Kryptotrhy dnes spíše stagnují a pohybují se mírně v červených číslech. Bitcoin se nyní obchoduje kolem 9 300 USD. Vývoj tak opět kopíruje akciové trhy, které jsou dnes také nervózní. Kvůli rostoucím počtům nakažených koronavirem v některých zemích se zvyšují obavy z možné druhé vlny nákazy. V USA navíc stále dochází k nepokojům a protestům, které se přelévají i do dalších zemí.

Naše NEJNOVĚJŠÍ technické analýzy najdete zde: BTC/USD. Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích za včerejšek.

Kryptoměny

Mileniálové se ptají na radu ohledně investování. Veterán Peter Brandt má představu o tom, jak mohou zlepšit svou finanční situaci. Podle něj by mileniálové a generace X, demografická skupina, která je následovala, měli investovat do bitcoinů alespoň 10 procent svého čistého jmění, aby zlepšili svou finanční situaci.

CEO kryptoburzy Kraken Jesse Powell si myslí, že Bitcoin je na cestě k dosažení 100 000 USD. V novém rozhovoru pro Bloomberg Powell říká, že věří, že americký dolar směřuje k inflaci kvůli manipulaci trhu Fedem. Bitcoin považuje za bezpečné útočiště. Nikdo nemůže tisknout bitcoiny, takže je to velmi předvídatelné a lidé se z toho důvodu hrnou. Powell také říká, že vidí obrovský příliv nových obchodníků s bitcoiny zaplavujících trh. “V posledních třech měsících vidíme masivní příliv nových účtů od všech osob, takže vidíme hedgeové fondy, vidíme manažery, vidíme drobné investory, vidíme denní obchodníky.” Co se týče ceny BTC, Powell nedávno řekl, že se domnívá, že největší kryptoměna je v současné době v masivní slevě a na cestě k nejméně 100 000 USD během následujících dvou let.

Kryptoburzy, banky

Coinmate oznámila opětovné povolení vkladů EUR na svém blogu. Coinmate dále píše, že se povedlo získat nové bankovní partnery pro EUR i CZK. Vklady v EUR již byly aktivovány, výběry v EUR budou zapnuty začátkem července po dalším testování. Pokud jde o transakce v CZK, budou vklady k dispozici na konci července s limitem až do výše 1 000 EUR. Od 1. července budou znovu otevřeny nové registrace uživatelských účtů.

Po dvou letech vývoje jedna z největších japonských investičních bank konečně vstoupila do oblasti poskytování služeb custody pro digitální aktiva prostřednictvím společného podniku se dvěma kryptofirmami, CoinShares a Ledger. Nové podnikání se sídlem na Jersey Channel Islands ve Spojeném království slouží jako správce a poskytuje institucionálním investorům v souladu s regulačními předpisy pojišťovací služby pro jejich držbu digitálních aktiv.

Blockchain, technologie

Čínské Středisko pro rozvoj informací a průmyslu (CCID) představilo 18. žebříček kryptoměn 18. června. Tentokrát došlo k velmi malým změnám. EOS nadále pevně drží své první místo se 156,1 body, následovaný Tronem a Ethereem (138,4 bodů, respektive 136,4 bodů). Celkové skóre, které je uděleno mincím uvedeným na seznamu, zahrnuje takové faktory, jako je základní technologie, použitelnost a kreativita. Ethereum je v čele posledních dvou oddělení, ale pokud jde o technologii, zaostává za EOS a Tron. Bitcoin skončil na 12. místě.

Úřad pro správu veřejného dluhu (PDMO) bude pod thajským ministerstvem financí využívat blockchainovou platformu Krung Thai Bank (KTB) k prodeji státních dluhopisů široké veřejnosti. Podle zprávy místní zpravodajské stanice The Nation Thailand z úterý 16. června 2020, přinese použití technologie blockchain pro thajské občany levnější nákup spořicích dluhopisů. Dluhopisy, které se obvykle prodávají za 1 000 bahtů (32 USD), budou prodány za 1 baht (0,032 USD).

Tip: Pokud vám naše zprávy přinesly užitečné informace a zvažujete pořízení VPN, můžete podpořit vydávání zpráv pomocí tohoto odkazu pro nákup Nord VPN

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img