[Polední zprávy] • CEO Blockstreamu, Adam Back, objevil údajně text od Satoshiho Nakamota • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Akciové trhy v USA po třech týdnech růstu skončily v červených číslech, kvůli dramatickému propadu cen ropy do mínusových hodnot. Mezitím, v době chaosu na tradičních trzích, cena bitcoinů (BTC) zůstala relativně stabilní, ztratila jen něco málo přes 4 % a nyní opět roste. Aktuálně se pohybuje těsně pod hranicí 7 000 USD. Altcoiny následují BTC v růstu, některé přidávají i více než 5 %.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za včerejší den najdete zde: ropa WTI, BTC/USD a dále se také můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích za předchozí den.

Kryptoměny

Dharma, platforma pro vzájemné půjčky typu peer-to-peer založená na Ethereu, zavedla sociální platby. Nová funkce umožňuje uživatelům Dharmy posílat americké dolary na jakoukoliv tzv. Handle adresu na Twitteru, i když příjemci nemají účet Dharmy. Aby mohli uživatelé začít, musí vložit prostředky na svůj účet Dharma. Dharma je podporována významnými investory, včetně Coinbase Ventures, Polychain Capital a Y Combinator. V únoru 2019 firma získala 7 milionů dolarů na vybudování decentralizované úvěrové platformy pro velké kryptoobchodníky a investory.

Obchodování s bitcoiny je v Číně stále zakázáno, to však neodradilo její občany od zkoumání kryptoměny jako potenciální alternativní investice. To je patrné z rostoucího trendu vyhledávání termínu Bitcoin ve druhé největší ekonomice světa. Údaje z Google trends ukazují, že více uživatelů se zajímá o kryptoměny uprostřed globální hospodářské krize způsobené koronavirem. Bloomberg ve své poslední zprávě zjistil, že roční výnosy z některých podílových fondů jsou dokonce nižší, než úroky získané prostřednictvím bankovních vkladů. Mezitím se dokonce i bezpečná útočiště, jako jsou čínské desetileté státní dluhopisy, staly méně atraktivní poté, co jejich výnos klesl na nejhorší úroveň od roku 2002.

Adam Back, CEO Blockstreamu, nyní tvrdí, že příspěvek z roku 1999, deset let před spuštěním bitcoinů, pochází zřejmě od anonymního tvůrce Bitcoinu známého jako Satoshi Nakamoto. Text je součástí konverzace mezi skupinou aktivistů, kteří se objevili na konci 80. let a prosazovali kryptografii, anonymitu a osobní soukromí. Back, o kterém se zmiňuje i whitepaper Bitcoinu, je dlouholetým členem hnutí a vynálezcem Hashcashe, systému důkazů o práci, který se nakonec stal základním kamenem BTC.

Brad Garlinghouse, CEO Ripple, podal žalobu proti gigantu YouTube. YouTube, dceřiná společnost společnosti Google, je žalována za údajnou nečinnost v otázce podvodných videí, které se zaměřily na Garlinghouse. Stížnost uvádí, že „Ripple a Mr. Garlinghouse utrpěli – a nadále trpí – nenapravitelnou škodu na jejich veřejném image, značce a pověsti, což je přímý důsledek úmyslného a nevysvětlitelného neúspěchu YouTube řešit všudypřítomné a škodlivé podvody na jeho platformě. “

Kryptoburzy, banky

Cameron a Tyler Winklevoss oznámili v úterý, že jejich kryptoburza Gemini v březnu 2020 dokončila audit SOC 1. Audit, který provedla společnost Deloitte, je potvrzením, že povinnosti společnosti Gemini v oblasti finančního výkaznictví jsou v daném okamžiku v pořádku. Gemini Head of Risk Yusuf Hussain řekl, že nezávislý audit operací finančního výkaznictví Gemini dává důvěryhodnost systému a zmírňuje „riziko významné chyby, opomenutí nebo ztráty dat“.

Regulace, CBDC

De Nederlandsche Bank (DNB), nizozemská centrální banka, chce hrát zásadní roli při vývoji a testování potenciálního digitálního eura. DNB věří, že lidé používají méně fyzické hotovosti, a digitální měna centrální banky (CBDC) by mohla být tzv. game changer. Banka zveřejnila zprávu o možném využití CBDC v dnešní ekonomice. Podle banky by mohl být proces adopce rychlejší, než se očekávalo, protože lidé v Nizozemsku používají méně fyzické hotovosti. Více než 60 % všech plateb v zemi je digitálních.

Blockchain, technologie

Americká herní společnost oznámila výrazný nárůst počtu lidí, kteří používají její produkty, protože většina světa vstoupila do různých fází karantény a izolace v reakci na pandemii COVID-19. Počet uživatelů Blingu za březen 2020 je až o 50 % vyšší. Platforma dosahuje čísel 70 000 uživatelů denně a více než 400 000 aktivních uživatelů měsíčně. Vlajková aplikace společnosti Bling, Bitcoin Blast, má více než milion stažení z obchodu Google Play. Většina společností v oboru mobilních her zaznamenává více stahování a zvýšenou aktivitu  po celém světě.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: