[Polední zprávy] • Bitcoin prudce roste, blíží se k 9 000 USD • Powell z Fedu tvrdí, že peníze nedojdou • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Posledních 24 hodin bylo pro Bitcoin velmi rušných. Od té doby, co ve středu ráno prolomila hranici 7 800 USD, byla kryptoměna v téměř nezastavitelném vzestupném trendu. Nyní se blíží ke stále důležitější úrovni 9 000 USD. Tento prudký vzestup je způsoben přílivem objemu nákupu na maloobchodních burzách, jako je Coinbase, která ve středu dočasně spadla v důsledku přílivu nákupní činnosti. Binance také zaznamenala příliv objemu, kdy burza za 24 hodin zaznamenala obchodní aktivitu v hodnotě 11 miliard USD. Altcoiny také rostou, ale zdaleka ne stejným tempem, dominance BTC se tedy také zvyšuje, aktuálně je na 65,6 %. Fear and Greed index od včerejška téměř zdvojnásobil z 24 na 44. Zatím není v oblasti Greed, ale po dnešku nejspíše bude.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za uplynulý den najdete zde: BTC/USD a ETH/USD, LTC/USD. Dále se také můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích za včerejšek.

Kryptoměny

S tím, jak Bitcoin prudce stoupá, vydávají se další milliony a miliony nových Tetherů.  WhaleAlert oznámil, že Tether vydal za posledních 24 hodin více než 160 milionů nových mincí pouze ve dvou transakcích. Prvních 60 milionů USDT bylo vyraženo, když byla hodnota bitcoinů vyšší než 8 000 dolarů. Druhá transakce ve výši 100 milionů USDT byla vydána těsně před tím, než BTC prorazil 8 500 USD.

Waves umožňuje uživatelům sázet na to, zda počet nových týdenních případů COVID-19 dosáhl už vrcholu. Zákazníci si nyní mohou zakoupit tokeny „COVID-UP-SEP20“ a „COVID-DOWN-SEP20“, aby vsadili, zda počet nových týdenních případů na celém světě překročí 4. – 10. dubna rekordních 595 802 potvrzených infekcí do září. Tokeny Waves se kupují výměnou za stablecoin, Neutrinský dolar (USDN). Všechny USDN, použité k nákupu tokenů, jsou do úschovy uzamčeny a poté rozděleny mezi výherce. Výnos z kampaně bude použitý na boj proti koronaviru.

Populární aplikace pro zasílání zpráv Telegram odložila vydávání svých tokenů Gram do dubna 2021 kvůli tlaku, vyvíjenému okresními soudy v USA a americkou SEC. Společnost nabízí investorům dvě možnosti, jak získat zpět své investice nebo alokovat je do aplikace pro zasílání zpráv: buď letos obdržíte zpět 72 % vaší investice, nebo můžete převést prostředky na akcie Telegramu, a dostanete 10 % bonus. Telegram plánuje zahájit další diskuse s „příslušnými orgány“ s cílem vyřešit všechny problémy, týkající se TON a budoucího uvedení tokenu Gram. Společnost věří, že získá řádné povolení před 30. dubnem 2021. Pokud bude úspěšný, investoři obdrží buď Gramy, nebo „potenciálně jinou kryptoměnu za stejných podmínek jako v původní kupní smlouvě“.

Regulace, CBDC

Jerome Powell z amerického Fedu prohlásil během odpovědí na otázky po interview několik zajímavých věcí: „A druhá věc je, že nám nedojdou peníze. Víte, není to omezený hrnec. Co se týká fiskálních obav … už dlouho jsem zastáncem toho, že je třeba, aby se Spojené státy vrátily k udržitelné cestě z fiskálního hlediska na federální úrovni. Už nějakou dobu jsme nebyli na takové cestě, což znamená že dluh roste rychleji než ekonomika. Teď ale není čas jednat v těchto obavách. Je čas využít velkou fiskální moc Spojených států k tomu, abychom udělali vše, co je v našich silách, abychom podpořili ekonomiku a pokusili se to projít s co nejmenším poškozením dlouhodobější produktivní kapacity ekonomiky…”.

Asociace kapitálových trhů a technologií se sídlem ve Švýcarsku (CMTA) zveřejnila společný průmyslový standard pro úschovu a správu digitálních aktiv. Cílem standardu CMTA „Digital Assets Custody Standard“, který byl oznámen 30. dubna, je objasnit rozdíly mezi ukládáním kryptoměn v porovnání s tradičními aktivy a také stanovit základní bezpečnostní a provozní požadavky pro průmyslové subjekty.

Blockchain, technologie

Čínská Alibaba si patentovala prostředek založený na blockchainu, který prověřuje originalitu písní. Proces, který byl schválen Úřadem pro patenty a ochranné známky USA 21. dubna, řeší jeden z hlavních problémů nahrávacího průmyslu – ochranu autorských práv k hudebním skladbám – hostováním a kontrolou tohoto obsahu na blockchainu. Alibaba počítá s inteligentními smlouvami, které budou používat zprávy o originalitě v jedné iteraci.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
David

Tokeny vlny…. 😀

Reklama: