[Polední zprávy] • Bitcoin proletěl hranicí 18 000 • Instituce pomáhají Bitcoinu v růstu, objem ETP vzrostl o 50% • a další články

5
(3)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.

Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo na nich vydělat na burze? Registrujte se na Binance ještě dnes – nejlepší kryptoměnová burza.

TRHY

Po poslední jízdě na horské dráze, která vedla k několika masivním čtyřciferným pohybům cen, se zdá, že se Bitcoin ustálil severně od cenovky 18 000 USD. Altcoiny také následovaly volatilitu lídra trhu, ale opět přišly o další část dominance na trhu. Ještě zajímavější je, že Bitcoinu se podařilo dosáhnout historicky vysoké hodnoty, pokud jde o jeho tržní kapitalizaci, přestože jeho cena byla nižší než v roce 2017.

Více informací najdete v aktuálních TA a v přehledu trhů.

Aktuální ceny kryptoměn a nástroje pro obchodníky najdete i u nás na KMC.

NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: UNI/USD a ChainLink/USD – Expanze pokračuje? a přehled trhu zde: BTC 18 000 USD – ATH na dosah?!

Kryptoměny

Instituce pomáhají Bitcoinu v růstu, objem ETP vzrostl o 50 %

Nedávný výzkum ukázal, že produkty obchodované na burzách institucionálními investory  tento měsíc narostly. Zpráva společnosti CryptoCompare ukazuje, že instituce byly tou hybnou silou. Revize Digital Asset Management Review zjistila, že objemy produktů obchodovaných na agregované burze (ETP) vzrostly za posledních 30 dní o 53 %. Průměrné denní objemy nyní činí 173,5 milionu USD oproti 113 milionům USD v říjnu. ETP jsou typy cenných papírů, které sledují podkladové cenné papíry, indexy nebo finanční nástroje, v tomto případě Bitcoin. Zpráva uvádí produkt Bitcoin Trust společnosti Grayscale jako jednu z klíčových hybných sil, která překonala 9 miliard USD ve výši spravovaných aktiv.

Andreas Antonopoulos bude svědčit v krpyto případu za miliardy USD

V pondělí 16. listopadu večer populární zastánce bitcoinů Andreas Antonopoulos tweetoval o své nadcházející roli v proslulém bitcoinovém soudním sporu v hodnotě miliard dolarů, Kleiman vs. Wright. Antonopoulos uvedl, že bude „svědčit před soudem“ v průběhu měsíce dubna 2021, přestože se ho právnický tým Craiga Wrighta pokusil vyloučit. Zdá se, že probíhající soudní spor, Kleiman v. Wright bude pokračovat do roku 2021, a možná ještě déle v závislosti na situaci s Covid-19.

Druhý nejbohatší muž Mexika investoval 10 % svého majetku do BTC

Ricardo Salinas Pliego, druhý nejbohatší muž v Mexiku, odhalil, že 10 % jeho „likvidního portfolia“ je investováno do bitcoinů (BTC). Miliardář sdílel video pořízené v „latinské zemi“, které zobrazuje banky vyhazující pytle na odpadky naplněné papírovými penězi do kontejneru. Tvrdil, že „papírové peníze nestojí za nic,“ a dodal: „Proto je vždy dobré diverzifikovat naše investiční portfolio.“ Zdá se, že toto video ukazuje, že jsou vyhazovány pytle venezuelských bolívarů. O tři hodiny později Pliego tweetoval doporučení na knihu The Bitcoin Pattern a tvrdil, že „Bitcoin chrání občana před vyvlastněním vlády“ a odhalil svou investici do kryptoměny:

Banky, burzy, firmy

Robinhood se připravuje na IPO počátkem roku 2021

Obchodní platforma Robinhood Markets začala hledat bankovní partnery, kteří by jí pomohli při počáteční veřejné nabídce, která by mohla být uspořádána počátkem roku 2021, uvádí Bloomberg. Zdroje agentury Bloomberg naznačily, že Robinhood se dosud nezavázal k IPO.  Při poslední kontrole měla firma ocenění 11,7 miliard dolarů.

Huobi chce převzít japonskou BitFlyer a jihokorejskou Bithumb

Podle exkluzivní zprávy čínského zdroje @WuBlockchain je společnost Huobi připravena na nákup hlavních asijských kryptoburz bitFlyer a Bithumb. BitFlyer je největší kryptoburza v Japonsku s více než 2,5 miliony uživatelů, zatímco Bithumb je jednou z jihokorejských výměnných platforem. Data z agregátoru kryptotrhů Coingecko řadí Huobi na 7. největší kryptoburzu podle spotového objemu, zatímco bitFlyer a Bithumb jsou na 19. a 12. místě. Pokud by byla úspěšná, dohoda by mohla zajistit přítomnost Huobi mimo Čínu, protože se před více než rokem stáhla z amerického trhu.

Regulace, CBDC

Holandská centrální banka chce potvrzení o výběru kryptoměny 

Nizozemská centrální banka, De Nederlandsche Bank (DNB), oznámila, že zavedla nová pravidla proti praní špinavých peněz, která nyní vyžadují, aby zákazníci všech místních kryptofirem „prokázali“, že ovládají své adresy pro výběr spojené s jejich účty. Novinář v oblasti kryptoměn, Aaron van Wirdum, upozornil na nejnovější předpisy DNB ve svém tweetu, který uvádí: Jak ukládá nizozemská centrální banka … Bitcoinové burzy v Nizozemsku musí nyní požádat své zákazníky, aby „prokázali“, že skutečně ovládají svou adresu pro výběr. Žádná jiná evropská země to nevyžaduje.

Trump jmenoval Briana Brookse z Coinbase jako kontrolola měny

Prezident Donald Trump v úterý nominoval Briana Brookse, který v současné době působí jako úřadující kontrolor měny, na celé pětileté funkční období. Nominace byla zahrnuta do řady nominací zveřejněných Bílým domem. Brooks převzal funkci kontrolora v květnu po odchodu Josepha Ottinga. Otting se poprvé ujal úřadu v listopadu 2017. Pro převzetí pětiletého funkčního období bude muset Brooks získat souhlas v Senátu USA. Brooks, bývalý hlavní právník společnosti Coinbase, od svého nástupu do funkce uskutečnil řadu politických iniciativ v oblasti digitálních aktiv. Nejpozoruhodnější je, že jeho kancelář zveřejnila pokyny pro národní banky, které jim umožňují úschovu kryptoměn i prostředků pro emitenty stablecoinů.

Prosba redakce: Co vám ve zprávách přebývá nebo naopak chybí? Napište nám do komentářů, ať můžeme zprávy připravovat přesně na míru podle toho, co potřebujete. 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

dekuji – velmi prinosne – skoda ze takovych podrobnych zprav neni vice.

E15

Doufám, že pěkných pár weak hands usoudí, že když jim na BTC ujel vlak, zkusí štěstí na altech… Protože jestli ne, tak nevím nevím :-))

ppetr1

dobre jsem se zasmal a mate pravdu :-))))))))))))))

ppetr1

Bitcoinu se podařilo dosáhnout historicky vysoké hodnoty, pokud jde o jeho tržní kapitalizaci, přestože jeho cena byla nižší než v roce 2017. – skoda ze vam uniklo dat si do souvislosti dominanci btc tenkrat a letos.hned by vam bylo vse jasne.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: