[Polední zprávy] • Bitcoin opět selhal u 12 000 USD a padá, altcoiny krvácí ještě více • a další články

5
(3)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. 

TRHY

Bitcoin a ostatní kryptoměny za posledních 24 hodin prudce poklesly, což vedlo ke ztrátě celkové tržní kapitalizace o 23 miliard USD. Více než 20 miliard USD z celkové tržní kapitalizace zmizelo za posledních 24 hodin, protože většina kryptoměn se silně propadá. Bitcoin ztratil 700 USD po dalším zamítnutí na 12 000 USD, Ethereum kleslo o 8 %, po 15% denním propadu. Polkadot se stává top 5. kryptoměnou a to i díky 10% ztrátě Chainlink. U mnoha coinů jsou patrné dvouciferné poklesy cen. Patří mezi ně Ampleforth (-30 %), Aragon (-20 %), OMG Network (-16,5 %), Swipe (-16 %), Algorand (-16 %), Cosmos (-14 %), DFI.Money (- 14 %), Reserve Rights (-14 %) a mnoho dalších. Existuje nicméně několik výjimek, které obchodují v zelené barvě. Kusama vzrostla o 12 %, UMA o 10 % po zalistování na Coinbase Pro, JUST o 9,5 %, Loopring o 9 % a Tron i nadále těží z výhod svého nedávného partnerství s Band Protocol a připisuje si další 3 % růstu.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: XRP/USD – Trh s XRP se technicky posouvá vpřed! A přehled trhu zde: Znovu šance na prolomení 12 000 USD?

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Burzy, banky, firmy

OKEx přidává 8 dalších DeFi tokenů během jediného týdne

Platforma OKEx, která je také silným zastáncem řešení DeFi, pokračuje v překonávání svého vlastního rekordu rychlým hodnocením a zařazováním projektů DeFi na svou platformu. Minulý týden tak zalistovala už 8 slibných projektů, včetně Band Protocol (BAND), JUST (JST), REN (REN), Reserve Rights (RSR), Yearn.Finance (YFI), Nexus Mutual (wNXM), YFII.finance (YFII) a Tellor (TRB).

Binance spouští nový blockchain, využitelný i pro DeFi

Společnost Binance zahájila novou blockchainovou síť nazvanou Binance Smart Chain (BSC), která běží souběžně s blockchainem Binance. V rámci této blockchainové sítě bude umožněno uživatelům vytvářet chytré kontrakty pro tokeny a držet Binance Coin (BNB). Tento blockchain by mohl být také užitečný k přilákání uživatelů a peněz z DeFi.

Bittrex zalistoval turecký stablecoin BiLira

Uživatelé nyní mohou používat své tokeny ERC-20 BiLira k nákupu bitcoinů (BTC) a USDT na Bittrex Global. V oznámení se uvádí, že v současné době je v nabídce 20 milionů tokenů BiLira. Tokeny TRYB se vydávají v okamžiku uložení a před vydáním proběhne proces ověření ID. Uživatelé poté vymění své tokeny za fiatovou měnu a přenesou je do sítě pomocí platformy BiLira.

Vídeňská hlavní burza přidává krypto produkt

Vídeňská burza cenných papírů Wiener Börse se stává třetím světovým burzovním místem, které přijalo krypto produkt – Bitcoin ETP – na svůj oficiální regulovaný trh. Tento krok učinil švýcarský emitent ETP 21Shares AG a jeho Bitcoin ETP je mezi prvními krypto produkty na oficiálním trhu na rakouské burze, což přináší větší bezpečnost, transparentnost a nákladově efektivní přístup investorům, kteří hledají expozici vůči této alternativní třídě aktiv.

CEO eToro a Binance.US v žebříčku Fortune Top 40 under 40

Fortune si vybral do svého žebříčku řadu osob považovaných za nejvlivnější pro rok 2020 a uvedl 40 různých jmen v pěti samostatných sektorech. Generální ředitelka společnosti Binance.US, Catherine Coley, a generální ředitel společnosti eToro Yoni Assia našli své jméno na seznamu zveřejněném 2. září v sekci finance. Ostatní sekce tvořily technologie, politika, zdravotnictví a média, z nichž každá představuje 40 nejlepších lidí ve věku do 40 let – což je celkem 200 osob na seznamu napříč všemi odvětvími.

Peněženka MetaMask bude k dispozici i pro Windows a Android

MetaMask, kryptopeněženka a brána k blockchainovým aplikacím na Twitteru oznámila, že brzy spustí svou mobilní aplikaci i v App Store a na Google Play. MetaMask navíc na svých webových stránkách tvrdí, že její nová mobilní aplikace by vedla k decentralizaci internetu, protože tato aplikace umožní uživatelům větší kontrolu nad shromažďováním dat. Datum spuštění nebylo oznámeno, ale zájemci si mohou prohlédnout webovou stránku MetaMask a být informováni o dalším vývoji.

DeFi

UniSwap překonal Maker v celkové hodnotě uzamčených aktiv

Dostihy na rozvíjejícím se trhu decentralizovaného financování pokračují a Uniswap překonává MakerDao v celkové hodnotě uzamčených aktiv (TVL) – ačkoli přesné podmínky, za kterých k tomu došlo, ukazují spíše na dočasný stav. TVL společnosti Uniswap, která představuje celkové množství kryptoměny zamčené do daného protokolu o půjčování nebo výměně DeFi, nyní podle DeFi Pulse činí 1,6 miliardy USD. U MarkerDAO činí tato hodnota 1,5 miliardy dolarů.

Meme DeFi token HotDog ztratil 99,9 % hodnoty pár hodin po uvedení na trh

Zdá se, že nejnovější projekt DeFi meme, Hotdog, naprosto pohořel jen několik hodin po  spuštění. Nově klonovaný protokol DeFi s názvem Hotdog slíboval šílené výnosy až jednoho milionu APY, aby nalákal poskytovatele likvidity. Je to další doppelganger populární tokenové swapové a likviditní platformy Uniswap a jde ve stopách nedávno spuštěných platforem Sushi a Kimchi. HotdogSwap byl spuštěn 2. září a poskytl značně nelikvidní token, který podle Uniswap.info vzrostl v ceně na více než 5 000 USD. Nyní má tento token hodnotu cca 0,0332 USD. Příspěvek na Redditu ukazuje, jak se token zřítil z 4 000 USD na 1 USD za pouhých pět minut.

Blockchain, tech

Hlasování na blockchainu testováno během setkání demokratické strany USA v Michiganu

Společnost Voatz dnes oznámila úspěšné dokončení hlasování na virtuální konferenci demokratických stran v Michiganu, která se konala 29. až 30. srpna, během níž delegáti na dálku nominovali kandidáty na nejvyšší státní soud a na různé další pozice. Téměř 2 000 delegátů hlasovalo pomocí hlasovací platformy pro chytré telefony s názvem Voatz. Platforma funguje na základě blockchainu, což je téma, které se stále více dostává na titulní stránky, protože COVID-19 udržuje občany USA stále uzavřené v domovech a hlasování prostřednictvím pošty se stává politickou otázkou.

Podvody, scamy

Indický premiér nejnovější obětí krypto podvodu na Twitteru

Hackeři převzali jeden z účtů na Twitteru propojený s indickým premiérem Narendrou Modim a zveřejnili zprávy, v nichž žádali své následovníky, aby poskytli krypto dary. Podle zprávy zpravodajského serveru India Today byl Modiho twitterový účet narendramodi_in, který je spojen s jeho osobním webem a mobilní aplikací, terčem skupiny hackerů působících pod jménem „John Wick.“ Tweety byly zveřejněny 2. září, žádaly jménem premiéra 2,5 milionu následovníků, aby „velkoryse darovali pro Národní záchranný fond pro Covid-19“. Podle dostupných informací však nebyly na zveřejněnou adresu zaslány žádné prostředky.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10 % z poplatků na kryptoburze Binance.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img