[Polední zprávy] • Bitcoin na 3m maximu a roste • McAfee úplně otočil, tvrdí, že Bitcoin je pravý shitcoin • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v kryptosvětě.

Trhy

Kryptotrhy pokračují ve spanilé jízdě vzhůru. Bitcoin od včerejška přidal více než 300 USD, aktuální cena dosahuje 9 300 USD. Došlo tak k prolomení klíčové úrovně a zatím cena stále roste. Více informací najdete v dnešní TA. Zdá se, že panika ohledně dalšího šíření koronaviru přispívá k růstu cen kryptoměn. Nálada na kryptotrzích se po dlouhé době překlopila do zelené části a zdá se, že se začíná šířit nákupní horečka, zatímco klasické finanční trhy utrpěly už značné ztráty.

Aktuální ceny kryptoměn jsou k dispozici i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za včerejšek najdete zde: BTC/USD, ETH/USD a tady přehled dění na trzích za včerejšek.

Kryptoměny

Burzy, banky

McAfee úplně otočil, tvrdí, že Bitcoin je pravý shitcoin

John McAfee, který dříve odvážně předpovídal, že Bitcoin dosáhne do konce letošního roku ceny 1 milion dolarů, nedávno otočil a nyní pokračuje ve svém negativním postoji vůči největší kryptoměně. Zakladatel jednoho z nejpopulárnějších antivirových programů uvedl, že Bitcoin je skutečný shitcoin a budoucnost kryptoměn je v altcoinech. Po nedávném přirovnání největší kryptoměny k populárnímu vozu Ford Model T kvůli „starověké technologii“ McAfee opět navezl do BTC. Dnes zašel ještě dále a prohlásil, že Bitcoin je pravý shitcoin.

Švýcarský Zermatt bude přijímat platby daní a poplatků v Bitcoinu

Zermatt, obec ve Švýcarsku a oblíbené turistické letovisko, ve spolupráci s Bitcoin Suisse; dnes oznámila, že přijímá bitcoiny (BTC) jako platební prostředek. To se týká daní a oficiálních plateb a to s okamžitým účinkem. Bitcoin Suisse nainstaloval u radnice v obci Zermatt point-of-sale (POS) řešení, takže poplatky za služby od místních úřadů lze platit v bitcoinech. Kromě přístupu k POS zařízení na radnici v Zermattu budou daňoví poplatníci také moci platit své daně na komunální úrovni pomocí bitcoinů. Bitcoin Suisse, založená v Zugu, je nejstarší a největší společností poskytující kryptoslužby ve Švýcarsku.

BAKKT nezaznamenal žádné obchody za posledních 10 dní

Bakkt, zaznamenal útlum svých nedávno představených bitcoinových opcí. Minulý týden, tj. 20. až 24. ledna, zaregistroval Bakkt nulové objemy obchodování, podle údajů dostupných na webu. Poslední obchodovaný den pro opce byl 17. leden, kdy bylo zobchodováno 20 lotů. Podle údajů společnosti Skew však Bakkt nezaregistroval žádné obchody za posledních 10 dnů. Je to proto, že Skew započítává také víkendy, což je přesnější způsob.

Huobi se přidává k firmám, pomáhajícím obětem koronanviru

Wuhan a další města v provincii Hubei byly dány do karantény. V reakci na šíření koronaviru se ozvaly i některé velké kryptofirmy a nabízejí finanční pomoc. Před několika dny oznámil CEO Binance Changpeng Zhao, že Binance poskytne 10 milionů juanů (přibližně 1,44 milionu USD). Huobi následuje příkladu Binance. Singapurská kryptoburza včera oznámila založení charitativní organizace Huobi. Prvním krokem nové organizace, vytvořené jako reakce na koronaviry, nakoupit ochranné pomůcky pro zdravotní pracovníky v zasažené oblasti za 10 milionů juanů.

Bývalý člen CFTC se stal CEO futures burzy

Mark Wetjen, bývalý úřadující předseda Commodity Futures Trading Commission (CFTC), je novým CEO Miami International Futures Exchange (MIAX) a výkonným viceprezidentem mateřské firmy burzy, Miami International Holdings (MIH). Podle tiskové zprávy bude Wetjen ve své roli pracovat na budoucích a inovativních produktech – včetně kryptoderivátů – a bude působit jako regulační poradce pro MIH.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

7 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře