[Polední zprávy] • Binance CEO: Za jeden Bitcoin nyní koupíte 68 880 barelů ropy, co je tedy volatilnější? • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Bitcoin včera překvapivě propadl pod 7 000 USD, o 4,30 procenta na cca 6 748 USD krátce poté, co americká cena futures na ropu poprvé vklouzla do negativního teritoria. Tato dvě aktiva spolu sice nesouvisejí, ale rostoucí korelace bitcoinů s akciovým trhem uprostřed pandemie koronaviru mohla vést k poklesu cen. Průmyslový index Dow Jones v pondělí sklouzl o 2,4 procenta na 23650,44, S&P 500 a Nasdaq Composite také klesl o 1,8 procenta.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za včerejší den najdete zde: BNB/USD, BTC/USD a dále se také můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích za předchozí den.

Kryptoměny

V současné době se futures na ropu po krátkém nárůstu nad 0 USD obchodují za -4,55 USD. Zatímco, na rozdíl od ropy, Bitcoin propadl jen nepatrně. Kryptokomunita nyní žertuje, že Bitcoin už není nejvíce volatilním aktivem na trhu. Šéf kryptoburzy Binance, Changpeng Zhao, vtipkoval ve svém nedávném tweetu také, když napsal, kolik barelů ropy lze nyní koupit s jedním BNB.

Druhá vrstva bitcoinového blockchainu, Lightning Network, byla navržena v roce 2016 za účelem zlepšení rychlosti, dostupnosti a soukromí plateb bitcoiny. Podle dvou akademických prací zveřejněných v březnu a dubnu by však relativně jednoduché kybernetické útoky mohly odhalit identitu plateb na Lightning Network. Autoři také odhalili směr a strany skrytých plateb.

Aplikace BABB oznámila 20. dubna, že do 36 zemí v Evropě začlenila fiat bránu s výplatou hotovosti s převodem GBP / EUR. Podle oficiálního oznámení mohou uživatelé převádět fiat měnu (£ / €) na BAX, což je nativní token BABB, a poté je odesílat, aniž by museli procházet mezibankovními sítěmi. Tokeny pak mohou být převedeny na fiat a vybrány na bankovní účet ve 36 zemích v Evropě, včetně Švýcarska, Německa a UK.

Heifer International, nezisková organizace zaměřená na boj s globálním hladem a chudobou, se připojila k asociaci Libra a uvedla, že je zaujal potenciál projektu pomoci chudým zemědělcům získat přístup k úvěrům. Méně než 10 procent „drobných zemědělců“ po celém světě má přístup ke spolehlivým úvěrům, říká organizace s odkazem na statistiku OSN. „Věříme, že projekt Libra má potenciál přinést levnější, přístupnější a propojenější globální finanční systém,“ napsal generální ředitel společnosti Heifer Pierre Ferrari v blogovém příspěvku.

Kryptoburzy, banky

Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC), dnes oznámila, že udělila licenci  společnosti BitNomial Exchange, LLC se sídlem v Chicagu, Illinois, která poskytuje status určeného smluvního trhu (DCM), platného ode dneška. Licence mimo jiné vyžaduje, aby Bitnomial Exchange splňovala všechna ustanovení CEA a všechny požadavky předpisů CFTC, které mohou být změněny nebo přijaty a které se vztahují na DCM.

Blockchain, technologie

ConsenSys propouští desítky dalších zaměstnanců, celkem už jde o zhruba 120 lidí. To je více než 10 procent zaměstnanců společnosti. Tento krok následuje po propouštění oznámeném v únoru. Tyto škrty snížily počet zaměstnanců firmy přibližně o 14 procent, uvedla v té době společnost ConsenSys.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: