[Polední zprávy] • Analytik: Velryby posílají Bitcoin a stablecoiny na burzy • Bitcoin není v Číně naprosto zakázán • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě.

TRHY

Bitcoin byl během posledních 24 hodin v klidu, s malými zisky směrem k 11 100 USD. Na rozdíl od primární kryptoměny, trh s altcoiny zaznamenal působivé zisky, včetně včerejšího narozeninového projektu – Etherea a Chainlinku. Přestože americká ekonomika zaznamenala nejhorší čtvrtletí od druhé světové války, pokud jde o výsledky HDP, Wall Street překonává rekordy, zejména v oblasti technologií. Více informací najdete v našich TA a přehledu trhu.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: LTC/USD. Přehled trhů si můžete projít zde: Bitcoin překročil 11 tisíc dolarů, za týden získal +18,9 %.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Analytik: Velryby posílají Bitcoin a stablecoiny na burzy

Držitelé bitcoinů a stablecoinů se probouzejí a přesouvají své fondy směrem k burzám. Podle Ki Young Ju, generálního ředitele CryptoQuant, sdílejí informace o tom, jak vklady od velkých velryb začínají růst a dosahují rekordních úrovní za několik měsíců. Pokračoval tím, že si myslí, že příliv stablecoinů nakonec vyhraje, což by mohlo v nadcházejících dnech a týdnech vést k vyšším cenám BTC. To se však může kdykoli změnit a jakmile přestanou stablecoiny vstupovat na burzy, cena největší virtuální měny, stejně jako ceny stablecoinů, by mohla nakonec klesnout.

Bitcoin není v Číně naprosto zakázán

Čína nemá výhrady proti “Bitcoinu jako virtuální komoditě”, uvedla ve zprávě Pekingská arbitrážní komise (BAC). Zpráva také dodala, že zákony a předpisy země „nezakazují“ soukromé držení a legální oběh BTC. Pekingská arbitrážní komise ve zprávě zdůraznila, že bitcoiny nicméně nelze použít jako měnu. Není to zákonné platidlo a nevydává ho čínská měnová autorita. Celkově BTC nesdílí stejné právní postavení jako oficiální fiat měna země a nelze jej použít ve finančních transakcích. Na druhé straně je Bitcoin v Číně podle zprávy virtuální komoditou.

Kryptoburzy, banky, firmy

Trust Wallet od Binance dosáhla 5 mil. uživatelů, nyní plánuje DeFi služby

Binance získala Trust Wallet před dvěma lety. V tomto krátkém časovém období se službě podařilo dosáhnout 5 milionů uživatelů a nyní se rozšiřuje do rozvíjejícího se sektoru DeFi. Trust Wallet tvrdí, že 10 % této rychle získané uživatelské základny má nyní přístup k široké škále platforem DApps a DeFi. Plánuje agresivně expandovat do tohoto sektoru.

Twitter: nedávný masivní hack byl proveden formou “spear phishing” útoku

Jak uvedla agentura Reuters, tým Twitteru po řádném vyšetřování konečně zjistil, jak se kybernetickým zločincům podařilo hacknout velké množství účtů nejvyšší úrovně a zahájit z těchto stránek masivní podvod s bitcoiny. Tým Twitteru dospěl k závěru, že kybernetičtí zločinci, kterým se podařilo získat přístup k přibližně 130 VIP účtům, použili techniku “spear phishing” k provedení svého útoku. “Spear phishing” znamená, že hackeři odesílají e-maily cíleně se tvářící jako od osoby, jejíž adresa je známa příjemci, aby od něj získali důvěrná data.

CBDC

Japonská centrální banka zrychluje výzkum na téma CBDC

Bank of Japan jmenovala svého nejlepšího ekonoma, který povede tým pověřený zrychlením výzkumu digitálních měn centrální banky (CBDC). Podle zprávy agentury Reuters z 31. července může jmenování Kazushige Kamiyama znamenat posun od dříve opatrného přístupu banky k digitálním měnám.

Britská centrální banka (BoE) vyvíjí síť pro platby pomocí digitální libry

BoE zajistí, že její přepracovaná služba hrubého vypořádání v reálném čase (RTGS), platební síť používaná finančními institucemi Spojeného království, může být dopředu kompatibilní s CBDC, jako je například digitální libra. Nový systém vypořádání je navržen tak, aby banka mohla „aktivovat“ nástroj pro transakce v digitální měně, pokud se rozhodne podpořit CBDC. RTGS je klíčovou součástí finanční infrastruktury Spojeného království – instituce tam drží své účty a slouží jako hlavní kanál pro BoE k zavedení likvidity do ekonomiky. V průměru vypořádává RTGS každý den transakce v hodnotě více než 685 miliard GBP (900 miliard USD). Nový systém RTGS by měl být uveden do provozu v roce 2022.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10% z poplatků na kryptoburze Binance.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře