[Polední zprávy] • 71% ETH adres je nyní v zisku, ETH na dvouletém maximu • MakerDao dosáhl jako první DeFi uzamčení 1 miliardy USD • a další novinky

3.7
(3)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního víkendu v kryptosvětě.

TRHY

Kryptotrhy se od soboty ráno prudce zvýšily, a přidaly 17 miliard dolarů, tedy necelých 6%. Tento krok pozvedl celkovou tržní kapitalizaci na nejvyšší úroveň od poloviny února a poprvé to bylo po dobu pěti měsíců více než 300 miliard dolarů. Do poloviny února letošního roku se kryptotrhy zotavily z roku 2019 a dosáhly na 308 miliard dolarů. V následujících týdnech přišel Covid-19, který znovu srazil kryptotrhy zpět na jejich zimní minima. Nyní začíná situace vypadat opět příznivěji, nicméně také začínají růst obavy z druhé vlny pandemie Covid-19.

Naše NEJNOVĚJŠÍ technické analýzy najdete zde: Zlato a stříbro, BTC/USD. Přehledy trhů si můžete projít zde: 27.07.20 – Bitcoin překonal klíčovou hodnotu 10 000 USD, začíná bull run?, 26.07.20 Velryby znovu zaútočily na Cardano, kam až se můžeme dostat?

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

71% ETH adres je nyní v zisku, ETH na dvouletém maximu

Růst Etherea na více než 300 USD v sobotu vytvořil největší zisky pro držitele této kryptoměny za více než dva roky. Analytická firma Glassnode dnes uvedla, že 71,72 procent sledovaných peněženek ETH je nyní „v zisku“. Tím se pokořilo i předchozí maximum 68,17 procenta, ke kterému došlo před 26 dny.

Stablecoin od Tetheru, krytý zlatem, prudce roste

Stablecoin Tether Gold byl 24. července oceněn na 1 902 USD, čímž se cena zlata dostala na úroveň historicky nejvyšší hodnoty komodity od září 2011. Od Tether Gold (XAUT) se zlato zvedlo o 22,7% z 1 550 USD na 1 902 USD – stablecoin, umožňující vlastnictví jedné trojské unce zlata držené ve švýcarském trezoru ovládaném společností, byl spuštěn 23. ledna. Podle časopisu The Wall Street Journal komodita stanovila nový rekord pro uzavírací cenu na 2489,50 USD 24. července.

Kryptoburzy, banky, firmy

V roce 2020 budou první veřejně obchodovatelné kryptofirmy

V nedávném tweetu Barry Silbert, CEO společnosti Digital Currency Group (DCC), navrhuje, aby v roce 2020 existovaly veřejně obchodované kryptospolečnosti. Myslím, že, budeme letos mít nějaké veřejně obchodované kryptografické společnosti. “ SPACs jsou společnosti, které získávají peníze od investorů IPO, aby později investovaly do provozování podniků. Zatímco procházení běžným IPO může trvat měsíce, zveřejnění prostřednictvím SPAC IPO je možné během několika týdnů.

DeFi

MakerDao dosáhl jako první DeFi uzamčení 1 miliardy USD

MakerDAO, protokol o nevazebním půjčování, se stal prvním protokolem decentralizovaného financování (DeFi), který dosáhl uzamčení prostředků v celkové hodnotě 1 miliardy USD. To znamená, že uživatelé serveru MakerDAO mají prostředky v hodnotě 1 miliardy dolarů uzamčené v protokolu pro účely půjčování. Díky tomu nyní MakerDAO dominuje v prostoru DeFi s téměř 28% podílem, podle DeFi Pulse. Za MakerDAO následují Compound a Synthetix, jejichž celková hodnota je uzamčena na cca 764 milionů USD a na cca 423 milionů USD.

Blockchain, tech

85% italských bank si vyměňuje data přes blockchain Corda

Banky v Itálii využívají blockchain R3 společnosti Corda k obrovskému urychlení procesu kontroly transakčních protokolů. Silvia Attanasio, vedoucí inovací v Italské bankovní asociaci (Associazione Bancaria Italiana nebo ABI), uvedl, že se musí změnit proces mezibankovního vypořádání i technologie, z nichž vychází výměna dat. Ve starém systému vypořádání trvalo dlouhou dobu a bylo nepředvídatelné. Průměrná doba vypořádání byla mezi 30 a 50 dny, řekl Attanasio. U Cordy je vypořádání dokončeno během jednoho dne.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10% z poplatků na kryptoburze Binance.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
pinďa

71% ETH adres je nyní v zisku
Tak tomu jsem se fakt zasmál , ETH stálo 1 400 usd kámoš kupoval ETH za super cenu 450 usd jak to padalo ze 1400 usd , tak já mu řeknu že má být v klidu protože nějaký Jožin z kryptomagazinu tvrdí že je v zisku i když je ve ztrátě nějakých 150 usd .Kolik investoru kupovalo ETH od 500usd jako dlouhodobou investici a vy tu melete h*vna o nějakém zisku .V zisku je akorát spekulant co s tím denně obchoduje nikoliv dlouhodobý investor , není problém tu sehnat komentáře z faceboku kde borci nakupovali ETH za 700, 800, 900 usd kde si mysleli že při korekci z 1400 na 900 jak dobře nenakoupili ,ano spekulant prodal ale dlouhodobý investor těžko prodal , tak že houpat tu můžete akorát ovce že 71% všech adres je v zisku .

ppetr1

denisa falta zapomela dodat ze ETH vlastni 40% – ostatni jsou velryby.u BTC je to naopak – velryby vlastni pouze 10% BTC – nemluvim o nenavratne ztrate BTC.
novinarska klasika jako vsude :-((((((
fakta a fakta novinare nikdy nezajimaly – je zajima jen senzace 🙁

David

Ano, a takových borců není málo, přesně 29%…

pietro

Přesně… 🙂 Zato jsou hodně aktivní v hejtování.

pietro

Tak už nebreč..

pinďa

Kdo brečí joudo mě je to u řitě já ti kašlu na celého ruskáka , jen se mi nelíbí dezinformace a tvrdit že 71% adres ETH je v zisku je dezinformace jak sviňa .

Hulimangha
Hodnocení článku :
     

Přesně je to kec. Jak někdo může napsat takové velké @ ze 71 % adres je v zisku. Jak soudí dle křišťálové koule. Jak.muze vědět kdy kdo vstoupil do hry. Pořad jsou ve ztrátě.

spot_img