[Polední zprávy] • 71% ETH adres je nyní v zisku, ETH na dvouletém maximu • MakerDao dosáhl jako první DeFi uzamčení 1 miliardy USD • a další novinky

7
news, zprávy
Zdroj: Pixabay.com

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního víkendu v kryptosvětě.

TRHY

Kryptotrhy se od soboty ráno prudce zvýšily, a přidaly 17 miliard dolarů, tedy necelých 6%. Tento krok pozvedl celkovou tržní kapitalizaci na nejvyšší úroveň od poloviny února a poprvé to bylo po dobu pěti měsíců více než 300 miliard dolarů. Do poloviny února letošního roku se kryptotrhy zotavily z roku 2019 a dosáhly na 308 miliard dolarů. V následujících týdnech přišel Covid-19, který znovu srazil kryptotrhy zpět na jejich zimní minima. Nyní začíná situace vypadat opět příznivěji, nicméně také začínají růst obavy z druhé vlny pandemie Covid-19.

Naše NEJNOVĚJŠÍ technické analýzy najdete zde: Zlato a stříbro, BTC/USD. Přehledy trhů si můžete projít zde: 27.07.20 – Bitcoin překonal klíčovou hodnotu 10 000 USD, začíná bull run?, 26.07.20 Velryby znovu zaútočily na Cardano, kam až se můžeme dostat?

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

71% ETH adres je nyní v zisku, ETH na dvouletém maximu

Růst Etherea na více než 300 USD v sobotu vytvořil největší zisky pro držitele této kryptoměny za více než dva roky. Analytická firma Glassnode dnes uvedla, že 71,72 procent sledovaných peněženek ETH je nyní „v zisku“. Tím se pokořilo i předchozí maximum 68,17 procenta, ke kterému došlo před 26 dny.

Stablecoin od Tetheru, krytý zlatem, prudce roste

Stablecoin Tether Gold byl 24. července oceněn na 1 902 USD, čímž se cena zlata dostala na úroveň historicky nejvyšší hodnoty komodity od září 2011. Od Tether Gold (XAUT) se zlato zvedlo o 22,7% z 1 550 USD na 1 902 USD – stablecoin, umožňující vlastnictví jedné trojské unce zlata držené ve švýcarském trezoru ovládaném společností, byl spuštěn 23. ledna. Podle časopisu The Wall Street Journal komodita stanovila nový rekord pro uzavírací cenu na 2489,50 USD 24. července.

Kryptoburzy, banky, firmy

V roce 2020 budou první veřejně obchodovatelné kryptofirmy

V nedávném tweetu Barry Silbert, CEO společnosti Digital Currency Group (DCC), navrhuje, aby v roce 2020 existovaly veřejně obchodované kryptospolečnosti. Myslím, že, budeme letos mít nějaké veřejně obchodované kryptografické společnosti. “ SPACs jsou společnosti, které získávají peníze od investorů IPO, aby později investovaly do provozování podniků. Zatímco procházení běžným IPO může trvat měsíce, zveřejnění prostřednictvím SPAC IPO je možné během několika týdnů.

DeFi

MakerDao dosáhl jako první DeFi uzamčení 1 miliardy USD

MakerDAO, protokol o nevazebním půjčování, se stal prvním protokolem decentralizovaného financování (DeFi), který dosáhl uzamčení prostředků v celkové hodnotě 1 miliardy USD. To znamená, že uživatelé serveru MakerDAO mají prostředky v hodnotě 1 miliardy dolarů uzamčené v protokolu pro účely půjčování. Díky tomu nyní MakerDAO dominuje v prostoru DeFi s téměř 28% podílem, podle DeFi Pulse. Za MakerDAO následují Compound a Synthetix, jejichž celková hodnota je uzamčena na cca 764 milionů USD a na cca 423 milionů USD.

Blockchain, tech

85% italských bank si vyměňuje data přes blockchain Corda

Banky v Itálii využívají blockchain R3 společnosti Corda k obrovskému urychlení procesu kontroly transakčních protokolů. Silvia Attanasio, vedoucí inovací v Italské bankovní asociaci (Associazione Bancaria Italiana nebo ABI), uvedl, že se musí změnit proces mezibankovního vypořádání i technologie, z nichž vychází výměna dat. Ve starém systému vypořádání trvalo dlouhou dobu a bylo nepředvídatelné. Průměrná doba vypořádání byla mezi 30 a 50 dny, řekl Attanasio. U Cordy je vypořádání dokončeno během jednoho dne.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10% z poplatků na kryptoburze Binance.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře