[Polední zprávy] • Kryptoburza UpBit hacknutá, ukradeno 342 000 ETH (50 mil. USD) • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Online kryptoměnová platforma byla zastavena vrchním soudem • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Češi letos koupili kryptoměny za téměř 2 miliardy • Tether dosáhl tržní kapitalizace 10 miliard USD • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Dnešek zatím...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv za uplynulý den. Pod shrnutím potom získáte ke každé zprávě další informace. Dnes výjimečně trochu dříve.

Trhy

Po relativně klidném večeru přišlo oznámení o hacku velké jihokorejské kryptoburzy UpBit a krádeži 342 000 ETH v celkové hodnotě 50 mil. USD. Následně došlo na prudký propad ceny Bitcoinu pod 6 900 USD na low 6 860 USD. Tím BTC ztratil support na 7 000 USD. Cena se nyní pohybuje těsně pod touto hranicí. ETH propadl také, ale méně, stejně tak ostatní altcoiny, které ztrácí v průměru kolem 2%.

Naše aktuální analýzy najdete zde: XRP/USD a ZRX/USD.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Kryptoměny

Banky / Burzy

Blockchain / technologie

Garlinghouse: Chceme mít likviditu ve výši 2 bilionů TRX

CEO společnosti Ripple, Brad Garlinghouse, vysvětlil, že společnost pracuje s cílem využít XRP jako nástroj k přeshraničnímu přesunu peněz. Zároveň během rozhovoru pro The Jay Kim Show Garlinghouse zmínil, že firma chce v nadcházejících letech zvýšit likviditu XRP na více než 2 biliony dolarů.

Kryptoburza UpBit hlásí krádež 342 000 ETH (50 mil. USD) ze své hot wallet

Významná jihokorejská kryptoburza UpBit, pobočka korejského technologického gigantu Kakao – oznámila uživatelům krádež 342 000 Etheru (ETH) z její hot wallet. Incident byl potvrzen v oficiálním prohlášení, které napsal Lee Seok-woo, generální ředitel Upbitu, 27. listopadu. „Aby bylo zajištěna náhrada vašich aktiv, bude 342 000 ETH převedených do neznámých peněženek pokryto našemi vlastními aktivy,“ napsal Lee Seok-woo. Dodal, že to bude trvat „nejméně dva týdny“, než uživatelé znovu získají přístup ke svým zůstatkům za účelem výběru.

Estonská kryptoburza BitBay delistovala Monero kvůli „bezpečnosti“

Estonská kryptoburza BitBay oznámila, že přestane podporovat kryptoměnu Monero (XMR) zaměřenou na ochranu soukromí v souvislosti s dodržováním místních právních předpisů. Podle oznámení, zveřejněného na svých webových stránkách 25. listopadu, ukončuje BitBay podporu pro Monero kvůli schopnosti „selektivně využívat anonymní funkce“. BitBay tvrdí, že rozhodnutí o zastavení podpory bylo učiněno, aby se zablokovala možnost „praní špinavých peněz.

Platforma Securitize, podporovaná Coinbase, získala strategického investora

Platforma Securitize dnes oznámila získání sedmiciferné investice od společnosti SBI Investment, dceřiné společnosti spravující aktiva tokijských společností SBI Holdings. Přesná částka nebyla uvedena. S podporou Coinbase je Securitize založena na digitálním protokolu pro cenné papíry, který umožňuje kompatibilní obchodování soukromých cenných papírů na veřejných blockchainech a na více burzách. Kromě Coinbase Ventures společnost přilákala investory včetně Blockchain Capital, inovační pobočku Ripple Xpring a japonské firmy MUFG Innovation Partners, KDDI Open Innovation Fund a 31Ventures.

Slovenský ESET odhalil, odkud pochází malware Stantinko botnet na těžbu Monera

Slovenská firma ESET, zabývající se softwarovým zabezpečením, odhalila, že kybernetičtí zločinci, kteří vytvořili botnet Stantinko, distribuují tento malware na těžbu kryptoměn Monero (XMR) přes Youtube. Stantinko botnet, který je aktivní od roku 2012 a zaměřuje se hlavně na uživatele v Rusku, na Ukrajině, v Bělorusku a v Kazachstánu, údajně využívá kanály YouTube k distribuci svého modulu.

Co číst dále?

Velryby opět přesouvají své bitcoiny

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře