[Polední zprávy] • HTC Exodus 1 s kreditem 100 USD v BNB • Téměř 70 krpyto hedgeových fondů letos skončilo • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin zpátky nad 50 000 USD • Ethereum nyní k dispozici i na Amazonu • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Celková kapitalizace kryptotrhu zůstala nad...

[Večerní souhrn článků] • Cardano odhaluje, kdy se se stane plně decentralizovaným • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv za uplynulý den. Pod shrnutím potom získáte ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Situace na trzích zůstává po včerejším poklesu BTC k hranici 7 200 USD zatím klidná. Bitcoin se trochu vzpamatoval a aktuálně se obchoduje za 7 360 USD a stále mírně roste. Altcoiny jsou také převážně lehce v zelených číslech. Nicméně trh po včerejším dropu ovládl opět spíše strach a index F&G je na čísle 21, což je extrémní strach.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy najdete zde: LTC/USD, LINK/BTC a komodity palladium

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Kryptoměny

Banky / Burzy

Technologie / zajímavosti

Téměř 70 krpyto hedgeových fondů letos skončilo

Letos skončilo téměř 70 krypto hedgeových fondů, které do značné míry obsluhují institucionální investory, jako jsou penzijní fondy a rodinné firmy. Počet nových fondů, které byly v tomto roce spuštěny, je podle průzkumu společnosti Crypto Fund Research v USA a podle agentury Bloomberg také méně než polovina v porovnání s rokem 2018. Region Severní Amerika vedl v počtu uzavřených krypto hedgeových fondů s číslem 28, následovala Evropa (23), Asie-Pacifik (14) a další (3).

Osm bývalých vývojářů z Morgan Stanley otevřelo vlastní super rychlou kryptoburzu pro deriváty

Osm bývalých hlavních vývojářů z jedné z největších investičních bank Wall Streetu, Morgan Stanley, otevřelo vlastní kryptoburzu pro deriváty. Kryptoburza se jmenuje Phemex (odkazy na „řeckou bohyni slávy a dobrou pověst“), a zástupci burzy tvrdí, že je desetkrát rychlejší ve srovnání s jinými platformami, se schopností spravovat 300 000 transakcí za sekundu. Tvrdí také, že objednávka a doba odezvy jsou „méně než 1 milisekundu.“ K dispozici je pro maloobchodní i institucionální klienty, má sídlo v Singapuru a nabízí několik kontraktů na kryptoměny na dobu neurčitou, vázaných na BTC, ETH, XRP , LTC a EOS, a obchodování na až 100x páku.

Mateřská firma kryptoburzy Upbit se spojila s Ledgerem, nabízí služby typu custody

DXM, dceřiná společnost pro finanční služby jihokorejské fintech firmy Dunamu, spolupracuje s firmou Ledger na zajištění kybernetické bezpečnosti kryptoměn pro svou službu úschovy kryptoaktiv (custody) pro institucionální investory. Služba Ubitbit safe bude údajně používat hardwarovou bezpečnostní technologii Ledgeru, aby obchodování bylo efektivnější a bezpečnější pro institucionální klienty.

Kryptoburza BitFlyer přidává InstantBuy, nákup kryptoměn pomocí kreditních i debetních karet

Kryptoburza BitFlyer, uznávaná jako jedna z deseti burz se „skutečnými“ objemy obchodování podle Bitwise, právě usnadnila uživatelům nákup kryptoměn. Evropská divize burzy ve čtvrtek oznámila, že na svou platformu přidala nástroj „InstantBuy“, který uživatelům umožňuje nakupovat kryptoměny pomocí kreditních karet, debetních karet a lokálních metod okamžitého převodu peněz, jako jsou Sofort, iDeal a GiroPay.

HTC Exodus 1 s kreditem 100 USD v BNB pro první zájemce

Blockchainový smartphone tchajwanského gigantu HTC, který byl představen minulý měsíc, se od zítra bude prodávat na webových stránkách HTC EXODUS. Smartphone s názvem HTC EXODUS 1 – Binance se prodává za 599 USD nebo 889 USD. Uživatelé si jej také mohou koupit za ekvivalentní cenu v akceptovaných kryptoměnách, např. BTC a BNB, burza oznámila ve středu. Binance také dává 500 prvním kupujícím bonus ve výši 100 USD v BNB, a to na základě pravidla „kdo dřív přijde, je dřív na řadě“.

CEO BAKKTu Kelly Loeffler se stala senátorkou v USA za stát Georgia

Guvernér amerického státu Georgia Brian Kemp oficiálně ve středu jmenoval generální ředitelku Bakktu Kelly Loeffler do Senátu USA, kam nastoupí místo současného senátora Johnnyho Isaksona.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře