04.12.19 Technická analýza komodity palladium – palladium pokračuje v lámání rekordů!

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Nová kryptoměnová burza dnes oznámena • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Meme token zalistován na kryptoburze Poloniex, cena vyletěla o 100 % • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Bitcoin se nyní obchoduje v...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Tak máme již více než dva měsíce od první a zároveň poslední analýzy na palladium. Už z minula víme, že se tomuto drahému kovu velmi daří a láme neuvěřitelné rekordy. V růstové trajektorii se palladium drží již několik let a poslední delší korekce byla právě v tomto roce. Trh s tímto drahým kovem byl už dost přepálený, takže bylo otázkou času, než dojde alespoň ke korektivnímu pohybu.

Ke korekci došlo během března a tento stav v podstatě trval více jak tři měsíce. Korektivní pohyb trval dlouho, ale nebylo to nic překvapujícího. Přecejenom, několikaletý nepřetržitý růst si občasné pročištění zaslouží.

Velkým překvapením je fakt, že palladium dokonce předehnalo zlato. Nicméně, je pravda, že se tento kov asi úplně nehodí mít někde jako malé cihličky v trezoru. Rostoucí kurz je samozřejmě z drtivé části zaviněný rosotucí poptávkou v průmyslu. Pokud tedy bude mít průmysl problémy, tak to schytá i palladium. Úplně neočekávám, že by se z palladia měl stát nějaký uchovatel hodnoty, jako tomu je zlata, či stříbra.

Aktuální situace na 1D TF komodity palladium

analýza palladium

Krátký retracement a pokračování

Abych teď navázal na minulou analýzu, tak tehdy cena palladia překonala konečně hladinu ATH z března letošního roku. A jak je vidno, tak si cena vesele pokračovala dále nahoru. I přes tu 3měsíční korekci udělal tento drahý kov cca 50 %, což je moc hezké číslo. Kurz se od začátku srpna držel nad zakreslenou uptrendovou přímkou, ale dalo se očekávat, že brzy dojde k vylití, čímž započne kratší retracemet. No, po vylití se ale momentum zase rapidně zvedlo, jako by se nic ani nestalo, což je překvapující.

Díky tomu si v podstatě každý den palladium připisuje nové ATH a má tak po technické stránce dveře otevřené i do budoucna. Pokud si trh udrží stávající sílu, tak je reálné, že bude kurz kovu atakovat v brzké době hladinu 2 000 USD/unce. Jedná se především o silnou psychologickou hladinu, takže bych zde jistě očekával negativní reakci kurzu a je taky možné, že na této hladině dojde k další větší korekci. Historický price action tady nemáme, takže jediné, od čeho se můžeme tzv. odpíchnout, jsou právě psychologické hladiny a zrovna tohle kulaté číslo bude mít určitě sílu.

Indikátory

Z indikátoru RSI je jasně patrné, že si trh drží svoji agresivitu a neustále atakuje hladiny nad 70 bodů. Aktuálně je ale zřejmé, že je čím dál větší riziko dalšího poklesu. Přecejenom, indikátor je zase v překoupené části a docela hluboko. Uvídíme, jak dlouho se zde udrží. Co se týče MACD, tak zde je momentum pozitivní, ale začíná již trochu slábnout. Nemusí to ale nutně znamenat nic podstatného. Na Stochastic RSI se křivky drží v překoupené části již delší dobu, takže s tím roste riziko propadu.

Závěr

Občasná analýza na palladium je jen pro takovou zajímavost, neboť neočekávám, že si lidi kupují do trezorů cihličky s tímto kovem. Ačkoliv, může to být do jisté míry indikátorem průmyslové výroby, protože dokud průmysl funguje jak má a stále vyrábí, tak by měl být důsledkem růst ceny tohoto kovu. Proto si nemyslím, že je na škodu občas na palladium mrknout. Protože při dlouhém a agresivním poklesu je to známkou toho, že se v průmyslu, kde se palladium více vyskytuje, něco špatného odehrává.

Co číst dále?

03.12.19 Technická analýza VET/USD – VeChain roste i navzdory hlavnímu trendu!

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře