[Polední zprávy] • Halving vyžene cenu Bitcoinu na 20-50 tisíc USD • Ticketmaster chce prodat stovky miliónů vstupenek přes blockchain • Matic v obrovských problémech

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Gemini uvádí DeFi tokeny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • EU navrhuje zákon pro regulaci kryptoměn • Glassnode: Uniswap může být pod kontrolou Binance • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po několika dnech prudkého poklesu...
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem Kryptomagazinu.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám 🙂

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv za uplynulý den. Pod shrnutím potom získáte ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Včera odpoledne se Bitcoin dočkal nečekaného skoku na 7 750 USD, ovšem udržel se tam jen několik minut. Od té doby se naopak začal propadat. Aktuální cena se nyní pohybuje kolem 7 350 USD. Čeká nás nějaké překvapení také dnes? Altcoiny poslušně následují lídra trhu a tak je většina nyní také lehce v červených číslech.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy najdete zde: XTZ/USD a IOTA/USD.

Kryptoměny

Banky / Burzy

Technologie / Blockchain

Regulace

Halving vyžene cenu Bitcoinu na 20-50 tisíc USD, tvrdí manager hedge fondu

Projekce Charlese Hwanga, řídícího člena hedgeového fondu Lightning Capital a profesora na Baruch College, představuje násobek současné ceny bitcoinů (kolem 7 500 USD). Hwang napsal, že předpokládal, že poptávka zůstane stabilní na 633 000 bitcoinech do roku 2021, zatímco těžební odměny klesnou na 328 500 bitcoinů ročně ze současného čísla 657 000 ročně. „Tento náhlý posun v křivce nabídky bude s největší pravděpodobností katalyzátorem pro další běh bitcoinových býků,“ napsal Hwang v příspěvku.

Matic v obrovských problémech, Binance se snaží situaci uklidnit

MATIC popsal jako „nepodložená“, tvrzení, že manipuloval s cenou svého tokenu poté, co v tento token během 60 minut zkolaboval. Podle údajů z Coinmarketcapu dosáhla cena MATIC / BTC v pondělí ATH na 562 satoshi, než se potopil na pouhých 195 satoshi. Navzdory následné korekci nad 200 satoshi, se tento pár v úterý stále obchodoval o 50% níže.

MATIC/BTC 1-month chart

„Důrazně popíráme obvinění z manipulace s tokeny z našeho nadačního účtu, které byly proti našemu týmu MATIC provedeny za účelem vyvolání FUD“. Vzhledem k kritice se do kauzy zapojil i CEO Binance Changpeng Zhao (známý jako „CZ“), který se snažil bránit domácí projekt před potenciálně neopodstatněnou kritikou. „Náš tým stále zkoumá data, ale je již jasné, že tým MATIC s tím nemá nic společného,“ napsal na Twitteru.

Ticketmaster plánuje využít smart kontrakty k prodeji stovek miliónů vstupenek

Ve svém projevu na Elev8CON v Las Vegas 9. prosince viceprezident Ticketmaster Sandy Khaund diskutoval o hodnotě, kterou smart kontrakty mohou přinést do odvětví prodeje vstupenek. Tento trh by měl mít do roku 2015 hodnotu přes 6,23 miliardy dolarů. Khaund zdůrazňuje, že poskytovatelé vstupenek by měli zvážit jejich prodej přes smart kontrakty, aby podpořili škálovatelnost, bezproblémovou integraci s ostatními poskytovateli služeb a tím i nové možnosti jak vydělávat.

„Naším cílem je prodat 400 – 500 milionů vstupenek pomocí smart kontraktů a blockchain technologie,“ řekl Khaund.

Začátkem letošního roku Ticketmaster oznámil, že prodal 73 milionů koncertních lístků, čímž generoval výnosy přes 4 miliony dolarů. Podle Khaunda Ticketmaster aktuálně prodá kolem 470 miliónů vstupenek ročně. Nespornou výhodou by pak jistě byla možnost vymýtit různé spekulanty a veksláky, kteří se na prodeji vstupenek různě obohacují.

Přes 80 japonských bank se chce připojit na blockchain JP Morgan

Více než 80 bank v Japonsku projevilo zájem připojit se k blockchainové platformě JPMorgan, tzv. mezibankovní informační síti (IIN). Daizaburo Sanai, výkonný ředitel JPMorgan, v úterý v rozhovoru pro Bloomberg řekl, že tento počet je nejvyšší ze všech zemí v síti, která má v současné době na celém světě přes 360 bank. Sanai řekl, že IIN může pomoci japonským bankám v boji proti praní špinavých peněz, protože díky této síti je kontrola příjemců hotovosti „rychlejší a efektivnější“.

Švédsko povolilo první firmě prodej kryptoproduktů

Švýcarská kryptofirma Amun AG získala povolení nabízet své produkty retailovým klientům v Evropské unii. V tiskové zprávě vydané 10. prosince Amun potvrdil, že obdržel souhlas se základním prospektem, který podal švédskému finančnímu regulačnímu orgánu, švédskému úřadu pro finanční dohled (SFSA).

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře