[Polední zprávy] • Bitcoin zatím udržel 8 100 USD, ale trhy krvácí • Willy Woo: očekávám větší volatilitu před halvingem • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv za uplynulý den. Pod shrnutím potom získáte ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Během včerejšího odpoledne a večera došlo k otočení nálady na trzích a téměř všechny kryptoměny, v čele s Bitcoinem, se propadly o cca 5 %. Bitcoin krátce dokonce i pod hranici 8 100 USD. I když došlo k menší korekci směrem nahoru, trhy jsou stále v červených číslech. Podle analytiků došlo k potvrzení “bearish cross” a dá se tak očekávat další pád ceny. Nyní bude rozhodující, jestli dojde k proražení psychologické hranice 8 000 USD. Naše aktuální analýzy najdete zde: BSV/USD a Link/USD.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Kryptoměny

Banky / Burzy

Regulace

Willy Woo: očekávám větší volatilitu před halvingem

„Očekávám mnohem větší volatilitu. Krátkodobě je nyní nálada medvědí. A neočekávejte, že se bude opakovat zvýšení ceny, jako tomu bylo po minulých půleních,”

shrnul Willy Woo v pondělí na Twitteru. Woo hovořil o historických trendech v ceně BTC, kdy dva předchozí halvingy – v roce 2012 a 2016 – přišly až po několika měsících býčí cenové akce. Dříve sentiment také upřednostňoval býčí pohled na nadcházející halving v roce 2020. Tentokrát však mají medvědi kontrolu. „Tentokrát jsme šli ze 14 tisíc USD -> 7,5 tisíc USD, a to zabíjí slabé těžaře,” vysvětlil Woo.

HSBC uzavřela účet hongkongské firmě, přes který se financovaly protesty

Potřeba měn odolných vůči cenzuře, jako je Bitcoin (BTC), byla znovu potvrzena, protože banka HSBC uzavřela účet hongkongské firmě, který byl údajně používaný k financování hongkonských demonstrantů formou crowdsourcingu.

Paraguay chystá nové zákony pro kryptoměny

Gresham International oznámila tento týden, že předložila návrh na zahájení spolupráce s vládou Paraguaye na řadě nových právních předpisů v oblasti kryptoměny. Návrh byl podán poté, co vláda země požádala o podrobné informace o možnostech kryptoměny i blockchainu. Důraz byl kladen na zákony, které by vláda mohla rychle implementovat pro dlouhodobý i krátkodobý maximální dopad.

Japonská centrální banka zkoumá digitální měny

Bank of Japan (BoJ), centrální banka země, provádí podle oficiálního vyjádření průzkum možností digitální měny. Haruhiko Kuroda, guvernér centrální banky, oznámil tuto informaci v rozhovoru s agenturou Reuters. Kuroda dodal, že BoJ v současné době nemá v plánu vydávat digitální měnu, ale v případě potřeby tak může učinit v budoucnu.

Kryptoměny prohlášeny za majetek v UK

Britský kryptoprůmysl získal včera podporu, když panel zákonodárců konečně klasifikoval digitální aktiva jako majetek. Tento krok umožní cestu pro podniky, aby mohly začít používat tokeny založené na blockchainu a postupovat vpřed s vývojem kryptoměn.

První člověk v USA odsouzen do vězení za podvodné ICO

Maksim Zaslavskiy, počítačový programátor z Brooklynu, je první člověk ve Spojených státech, který byl odsouzen za podvodnou ICO nabídku. Brooklynský podnikatel dostal trest odnětí svobody v délce 18 měsíců za provoz dvou podvodných ICO, z nichž oba byly inzerovány jako zajištěné diamanty a nemovitostmi – které neexistovaly. Zaslavskiy se v listopadu 2018 přiznal k vině za spáchání podvodů s cennými papíry.

Co číst dále?

[Večerní souhrn článků] • Bank of America zrušila i účet Justina Suna • Visa pracuje na blockchainovém systému

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Libor

nove ATH proste nebude a McAfee muze zhavit gril na klobasu

Jelito

McAfee je jen sasek,ty jeho kecy muze brat vazne mozna tak jen nejakej jouda.

Karel

Nebo jelito

Honza

Nové ATH samozřejmě bude, jen nesmíte číst tyhle žvásty. MCAfee se chce zviditelnit za každou cenu, nicméně BTC jede stále nahoru, roční graf krásně ukazuje, že BTC je “bull od prvního obchodu”, pouze jsou korekce vln, to jen ti velcí si zpět nakupují co nahoře prodali davu. Respektive se jede stále nahoru, jen to prostě občas vystřelí moc nahoru, takže to nabere brzdu a když se podívate kam to spadne, no rozhodně ne tam, kde to začalo, takže pod 6K je už vlhký sen všech co to pros… Toto se bude opakovat ještě minimálně 10 let než to nabere nový směr. Už teď je vidět, že pod 8K to moc nehce, není to sice vyloučeno, ale právě teď je dobrá doba opět nakupovat bez ohledu na to, kdyby to na chvilku udělo kukuč pod 8K.

Mr. Nick Nicky

nebo i kopyto a platí to

Mr. Nick Nicky

…otázkou je zdali se jedná skutečně o klobásu či drobný úzký páreček (?)

spot_img