[Polední zprávy] • BAKKT zavádí bitcoinové futures vypořádáné v hotovosti • Země BRICS zvažují společnou kryptoměnu • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv za posledních 24 hodin. Pod shrnutím potom získáte ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Dnes také zatím nedošlo na trzích k výraznějším změnám. Bitcoin mírně ztrácí a aktuální cena se pohybuje lehce nad 8 600 USD. Z top 20 altcoinů si nejlépe dnes vede Tezos (+7,83 %). Dominance BTC je téměř shodná se včerejškem, 65,8 %. Naše aktuální analýzy najdete zde: BTC bearish a bullish a XMR / USD.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Kryptoměny

Technologie / Mining

Regulace

Země BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína, Jižní Afrika) zvažují společnou kryptoměnu ke snížení závislosti na USD

Skupina BRICS, tvořená Brazílií, Ruskem, Indií, Čínou a Jižní Afrikou, nedávno diskutovala o vývoji společného platebního systému, sítě, která by se mohla případně objevit jako konkurent pro platby od společnosti SWIFT. Zajímavější však je, že členské státy také uvažovaly o myšlence společné kryptoměny. A přestože zápisy nebo pozorování ze schůzky ještě nebyly zveřejněny, skutečnost, že byla projednávána „společná kryptoměna,“ je velmi významná.

BAKKT zavádí bitcoinové futures vypořádané v hotovosti

Bitcoinové (BTC) futures na platformě Interkontinentální burzy (ICE) Bakkt se rozšíří o možnost vypořádání v hotovosti, odhalil COO Adam White ve svém vystoupení na konferenci Invest: NYC 12. listopadu.

BAKKT připravuje aplikaci i pro retail

Bakkt potvrdil, že se nachází v závěrečných fázích testování své aplikace pro retailové klienty. Řešení pro institucionální investory se nyní přesouvá i do oblasti drobných investorů, za účelem rozšíření rozsahu služeb.

Verge nahrazuje PayPal v platbách na Pornhubu

Největší zábavní web pro dospělé Pornhub může rozšířit rozsah kryptoměn, které nabízí jako výplaty za práci, poté co služba PayPal náhle přerušila poskytování svých služeb tomuto serveru. „V současné době vyplácíme své lidi v kryptoměně Verge a vyhodnocujeme přidávání dalších možností výplaty v kryptoměnách,” řekl Corey Price, viceprezident společnosti Pornhub. Verge si v reakci na zprávu připsala 32 %.

Ledger získal pojištění svých hardware peněženek od Lloyds Syndicate

Ledger, tvůrce ikonické hardwarové peněženky Nano, usiluje o to, aby i institucionální investoři mohli využívat této technologie pro úschovu kryptoměn. Nyní získal jako partnera velkého pojišťovacího makléře. Společnost Marsh zprostředkovala pojistku na 150 milionů dolarů s londýnským syndikátem Arch Lloyd’s pro uživatele produktů od technologické platformy Ledger Vault. Společnosti to oznámily ve čtvrtek.

Regulátoři v Číně se zaměřili na kontrolu těžebních firem

Regulační orgány v čínské autonomní provincii Vnitřní Mongolsko se nadále tvrdě zaměřují na firmy, které se zaměřují na těžbu kryptoměn. Nyní mají úřady v úmyslu vyslat kontrolní jednotky, aby zajistily „vyčištění a správu společností, provádějících těžbu kryptoměn“ v regionu.

Čína začala s testováním výměny hotovosti za digitální peníze s cílem eliminovat hotovost

Čína začíná první fázi implementace digitálního jüanu. V červenci zveřejnila Čínská lidová banka [PBoC], centrální banka země, své plány na digitální měnu podpořenou čínským jüanem [CNY]. Podle Dovey Wana, zakladatele Primitive Capital, centrální banka zavádí proces přechodu z hotovosti na krypto. Ačkoli se jedná o „pilotní“ program a bude omezen na tři provincie v zemi na dobu dvou let, mohlo by to být předzvěstí věcí, které přijdou, protože Čína dala jasně najevo své ambice v prostoru digitální měny s nedávným důrazem na digitální aktiva a technologii blockchain. PBoC údajně zavede přísnější „kontroly kapitálu,“ což brzy povede k „eliminaci hotovosti.“

Co číst dále?

Americký FED varuje, že růst národního dluhu je neudržitelný

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img