14.11.19 Technická analýza XMR/USD – breakout z obrovského falling wedge má Monero za sebou, co dál?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Trhy opět v zelené • Upgrade Cardana dnes • Dogecoin bude v bankomatech v USA • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Po několika po sobě jdoucích...

[Večerní souhrn článků] • Goldman Sachs znovu zahájil provoz kryptoobchodního oddělení • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Při poslední analýze na Monero (XMR) jste se dozvěděli, že se kurz tohoto coinu pořád drží v rámci obrovského bullish patternu falling wedge a zrovna se trh snaží přiblížit k horní hraně tohoto útvaru. Háček byl ale v tom, že poslední cenový vývoj zformoval v grafu bearish pattern rising wedge, což je opakem našeho býčího útvaru. Díky tomu bylo dost nejisté, zda se trhu povede průraz z většího patternu, protože zakončení rising wedge bylo právě u horní hrany.

Následně to bylo dost divoké a myslím si, že se dost investorů dostalo do pasti, protože se situace na tomto trhu hodně dynamicky měnila. Nebylo moc jasné, zda k breakoutu definitivně dojde, či bude další vývoj kurzu porkačovat vně falling wedge.

Aktuální situace na 4H TF XMR/USD

analýza XMR

Silné zamítnutí

Kurz za těch pár dní dokázal vyšplhat až k horné hraně wedge a atakovat ji, jak bylo očekáváno. Do té chvíle to ani vůbec nevypadlo, že by se kurz měl vylít z rising wedge. Trh byl hodně odhodlaný a nákupující tak nějak tušili, co se chystá. Bohužel pro ně, nemohli vidět do budoucnosti, protože jinak by breakout určitě nelongovali. Když se nakonec býci už pokusili o průraz, tak to vypadalo opravdu nadějně. V pdostatě se zdálo, že to asi vyjde. Nicméně, rezistence v cenovém levelu 65.999 USD byla problém, protože další postup na sever dost rázně zamítla. To samozřejmě způsobilo nepěkný karambol a tlak nakupujících začal hodně rychle ustávat.

Druhý pokus už byl úspěšný

Po tomhle jsme mohli konstatovat, že se jednalo o falešný průraz, protože se kurz rychle vrátil zpátky do falling wedge. Zároveň se kurz vylil z rising wedge, takže nakonec došlo k tomu, co bylo předtím velkým rizikem. Nicméně, netrvalo dlouho a trh se dokázal zmátořit. Býci se zanedlouho pokusili o další breakout, u kterého se chvíli zdálo, že taktéž nevyjde. Nakupující ale vykupovali horní hranu wedge, čímž situaci zachránili.

Po pullbacku kurzu jsme tedy měli retest s dalším odrazem up, což trhu dodalo další potřebné sebevědomí. I přesto se ale nedalo říct, že je vyhráno, protože nákupní tlak byl zase zadupán do zeme v rezistenci 65.999 USD. Objektivně můžeme říci, že trh má s touto úrovní docela problém a dokud se nepovede průraz, tak to lepší nebude.

Po zamítnutí rezistencí se kurz zase vrátil k horní hraně wedge a měli jsme již druhý retest. Jak můžete vidět ze samotného grafu, tak trh se zase pokouší o průraz již zmíněné hranice odporu. To znamená, že jsou pouze dvě možnosti. Když se průraz podaří, tak se dá očekávat, že se situace o hodně zlepší a spolu s tím nákupní tlak rapidně vzroste. Díky tomu by se měla cena rychle vyšplhat k dalšímu S/R levelu v ceně 72.246 USD. Dle reakce by se pak dalo usuzovat, co by mohlo být dále. Jestli se ale nejbližší rezistence nepovede býkům překonat, tak je riziko, že kurz sestoupí až po hladinu 58.394 USD.

Indikátory

Z RSI můžeme usuzovat, že se trh pořád snaží tlačit nahoru. Prostor pro postup up tu stále máme. Na druhou stranu je tam dost místa na propad. U MACD se momentum drží up, ale slábne. Je tu riziko, že se brzy překlopí. Na Stochastc RSI se setrvačnost již překlopila a je teprve na začátku své poutí směrem na jižní stranu.

Závěr

Abych byl upřímný, tak jsem čekal po breakoutu více. Dost mě překvapilo, že po průrazu z tak obrovského patternu, kde je target někde u 100 USD, bude tak silnou překážkou hned první rezistence. Někteří určitě zajásali nad druhým pokusem, který měl i pullback s úspěšným retestem, protože v každé učebnici je to ideální místo pro vstup do trhu. Nicméně, němá to sílu a jsem z toho docela zklamaný. Tak nějak naivně jsem očekával mega pumpu a ta se zatím nedostavila. Holt, čeká se na Bitcoin a dokud ten nepumpne, tak se bude plácat i trh s Monerem.

Jestli se vám moje analýzy líbí, tak nezapomeňte dát této stránce odběr nebo sledovat FB stránku, aby vám žádná další neunikla!

Co číst dále?

13.11.19 Technická analýza IOTA/USD – chystá se i MIOTA na větší pohyb?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře