[Polední zprávy] • 100 % Chainlink adres je nyní v zisku, u BTC je to 90 % a u LTC 47 % • a další novinky

4
(1)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.
[speaker]

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě.

TRHY

Během včerejšího obchodování se dostalo zlato poprvé na 2 000 USD. Na trhu kryptoměn zůstává Bitcoin relativně klidný, zatímco některé altcoiny kolísají, Chainlink se dostal na další historický milník. Nové ATH společnosti LINK je těsně pod 10 USD – na 9,95 USD na Binance. Uvedení testovací sítě Medalla od Etherea dosud na cenu výrazně nemělo vliv a ETH se opět obchoduje za zhruba 390 USD. Ripple se po nedávných ziscích vrátilo o 4 % a je pod 0,30 USD. Cardano a Binance Coin vzrostly o 4,6 % na 0,143 USD a 23 USD.

Naši NEJNOVĚJŠÍ technickou analýzu najdete zde: LTC/USD.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Americký kongresman: Bitcoin nezmizí, naopak bude silnější

Bitcoin má hodnotu a bude i nadále postupovat, stává se tak stále důležitější a nedílnou součástí budoucnosti Američanů, tvrdí americký kongresman Tom Emmer. Americký zástupce pro kryptoměny a decentralizaci hovořil během rozhovoru se spoluzakladatelem Morgan Creek Anthonym Pomplianem.

Objem transakcí na ETH dosáhl ATH díky DeFi

Podle zprávy zveřejněné včera společností DappRadar překročil objem transakcí pro aplikace na blockchainu Ethereum v červenci 12 miliard dolarů. Rok 2020 bude i nadále věnován ekosystému Etherea pro DeFi. DappRadar zjistil, že objemy transakcí na blockchainu Etherea dosáhly v červenci svého historického maxima. Transakce na DeFi dapps představovaly 92 % všech transakcí.

100 % Chainlink adres je nyní v zisku, u BTC je to 90 % a u LTC 47 %

Nedávná rally Chainlink (LINK) vedla k některým netradičním výsledkům – 100 % její nabídky je „v penězích“ nebo v zisku. Tato metrika jednoduše představuje srovnání mezi aktuální cenou aktiva a cenou, za kterou bylo pořízeno. Pokud je aktuální cena vyšší, pak je aktivum „v penězích“, je-li nižší, pak je „mimo peníze“, a pokud je stejná, je „za penězi“. Podle zpravodajské společnosti IntoTheBlock je v současné době celá nabídka tokenu LINK „v penězích“. Pro informaci, asi 90 % nabídky bitcoinů (BTC) je v současné době v penězích, ale pouze 47 % litecoinů (LTC).

Kryptoburzy, banky, firmy

Platforma pro digitální umělecká díla vykázala nárůst objemu o 365 %

Trh s digitálním uměním „SuperRare“ překročil v kumulativním objemu obchodu 1,6 milionu dolarů, protože kupující si pohodlněji osvojili koncept umění prodávaného jako nefunkční žetony. Trh zahájil rok s 344 000 USD v objemu prodeje na platformě. Umělci mohou digitálně podepsat svou práci na platformě vytvořením tokenizovaného certifikátu před jeho zařazením do online aukce. Sběratelé pak mohou nakupovat a prodávat díla na sekundárních trzích.

DeFi

DeFi protokol Opyn hacknutý, ztráta je 371 tis. USD

Opyn, protokol nabízející možnosti pro ETH, tokeny DeFi a pojištění vkladů složených, byl napaden. Alespoň 371 260 USDC bylo ztraceno kvůli tzv. doublespending útoku pomocí put opcí na ETH.

Regulace

Americká SEC chce koupit nový nástroj na sledování chytrých smluv a DeFi

Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) zveřejnila poptávku po nástroji forenzní analýzy blockchain, který jí pomůže sledovat inteligentní kontrakty. 30. července agentura publikovala nabídku, která softwarovým firmám dává do 13. srpna možnost předkládat své návrhy. Tento nástroj by měl sledovat chytré smlouvy a bude účinně sloužit jako způsob, jak blíže sledovat ekosystém DeFi.

Indická vláda pracuje na zákazu kryptoměn

Indický vládní úředník tvrdil, že dvě ministerstva a Indická centrální banka aktivně pracují na právním rámci, který by zakázal kryptoměny na subkontinentu. Podle zprávy ze 4. srpna z indických zpravodajských webových stránek Moneycontrol se úřady v Indii připravují na přijetí zákona zakazujícího obchodování s kryptoměnami. Stránka citovala anonymního úředníka a jeho prohlášení, že začaly konzultace mezi ministerstvem elektroniky a informačních technologií, ministerstvem práva a spravedlnosti a Reserve Bank of India (RBI) ohledně rámce takového zákona.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor.

Můžete také využít náš referral, který Vám vrátí 10% z poplatků na kryptoburze Binance.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře