Pochopte duhový graf bitcoinu a jeho důsledky pro obchodování s kryptoměnami

4
(7)

Duhový graf bitcoinu je považován za nezbytného průvodce pro investory a tradery. Díky svým živým a výrazným barevným pásům funguje jako komplexní vizuální pomůcka, která odráží dlouhodobé trendy ceny bitcoinu. Co přesně ale tento graf je a jak vám může pomoct? Pojďme se podívat na podrobnosti.

Podstata duhového grafu bitcoinu

Duhový graf bitcoinu, který je známý jako nástroj pro předpovídání trajektorie ceny BTC, využívá barevné spektrum. Tyto barvy, od tmavě červené až po tmavě modrou, znázorňují různá cenová rozpětí. Nabízejí tak jasný pohled na aktuální cenu bitcoinu ve vztahu k minulým trendům. Obchodníci využívají tento vizuální signál k určení potenciálních příležitostí k nákupu nebo prodeji na základě umístění ceny bitcoinu v těchto pásmech.

Přesnost: Můžete se doopravdy spolehnout na Bitcoin Rainbow Chart?

Přestože je Bitcoin Rainbow Chart populární a vizuálně atraktivní, má také svá omezení:

  • 1. Závislost na historických datech – platnost grafu je vázána na historická data a předpoklady jeho tvůrců.
  • 2. Libovolné cenové rozpětí – barevná pásma jsou sice užitečná, ale jsou založena na libovolných cenových rozpětích.
  • 3. Nedostatek vnějších aspektů – regulační změny, globální makroekonomické události a tržní podmínky nejsou zohledněny.

V podstatě jde sice o cenný přínos při vizualizaci cenových trendů, ale přesnost grafu při předpovídání budoucích cen je často sporná.

Průvodce používáním: Jak využít výhod duhového grafu bitcoinu

Duhový graf bitcoinu může být pro investora vizuálně přínosný, protože zjednodušuje složitost pohybu ceny bitcoinu v čase. Důležitost komplexního přístupu však nelze přeceňovat:

  • 1. Graf by měl být doplňkem, nikoliv náhradou komplexních investičních strategií.
  • 2. Zvažte širší tržní podmínky – Vždy vyhodnocujte vnější faktory, které mohou ovlivnit cenu bitcoinu.

Další zajímavé informace týkající se duhového grafu

Duhový graf se neomezuje pouze na Bitcoin, ale používá stejnou vizuální filozofii i u Etherea. V tomto případě údaje začínají rokem 2015, kdy Ethereum vstoupilo na trh.

Přesný původ duhového grafu bitcoinu zůstává neznámý. Objevil se v počátcích fóra Bitcoin Reddit kolem roku 2014 a od té doby byl formován různými účastníky skupiny a prošel mnoha obměnami a zdokonaleními.

Pokud se v budoucnu budete chtít řídit tímto grafem, využijte můj personalizovaný graf skrz tento odkaz.

Jaký je váš názor na toto téma? Podělte se s námi v komentářích a využijte možnosti ohodnotit tento článek.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1

Aneb model typu S2F a podobné totální hovadiny, vycházející z dalších totální hovadin. Společným znakem blbostí tohoto typu je především to, že jakmile přestává sedět, tak autor/autoři ten svůj nesmysl upraví, aby to sedělo a kdo nesleduje pravidelně, tak má pocit, že to je nějaká “křišťálová koule”. NENÍ! Komu jsou vlastní investice milé, tak se takovým blábolům vyhne tím největším obloukem, který dokáže.

Poslední editace 4 měsíců před přes bkf1
Fantom

Přesně tak. Když právě u tohoto grafu začala cena vypadávat z žádoucí oblasti tak se doplnila další barva do duhy a vše bylo OK 🙂
Nelineární graf není důvěryhodný. Ještě by mne taky zajímalo, kam tento absurdní graf směřuje ve vzdálené budoucnosti – do nekonečna nebo k nune? 🙂

spot_img