Počet bitcoinových investorů se ztrojnásobil

0
(0)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nedávný průzkum provedený analytickou společností Gallup odhalil, že počet investorů vlastnící Bitcoin se za poslední tři roky více než ztrojnásobil. Co dalšího stojí v průzkumu a co za rostoucím počtem kryptoměnových investorů stojí?

Sen všech investorů

Průzkum provedený globální analytickou a poradenskou společností Gallup odhalil, že počet bitcoinových investorů ve Spojených státech amerických vyskočil z 2 % v roce 2018 na 6 % k červnu letošního roku.

Společnost uvádí, že největší procento růstu zaznamenaly u bitcoinových investorů ve věku do 50 let. Zde se dokonce počet bitcoinových investorů více než ztrojnásobil, a to z původních 3 % na 13 %. U lidí ve věku nad 50 let bylo vlastnictví kryptoměny nižší.

Gallup také zjistil, že muži jsou kryptoměném trhu více než třikrát aktivnější než ženy. Analytici ze společnosti Gallup také poznamenali, že vlastnictví bitcoinu může být srovnáváno s více mainstreamovými investicemi. Nejvíce lidí stále věří podílovým fondům či akciovým indexům.

„Při 6 % je vlastnictví bitcoinu více podobné zlatu, které podle studií vlastní 11 % investorů.“

Gallup také ukazuje, že vnímání rizika spojeného s bitcoiny během tříletého období pokleslo. Velká část investorů již nepovažuje BTC za nebezpečné. Společnost došla k závěru, příchod institucí do krypta mohou dodávat nejdůležitější kryptoměně na světě větší důvěryhodnost.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 39 379 USD dle KMC.

Závěr

Popularita kryptoměn neustále stoupá, což dokazuje i mnoho průzkumu. Obliba vzrůstá převážně u mladších ročníků. Dovoluji si však říct, že Bitcoin je stále na počátku své cesty k dosažení masové adopce. Více informací o vývoji ceny BTC se dozvíte v našich pravidelných technických analýzách.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: