Počet bitcoinů na burzách klesl na tříleté minumum

4.8
(6)

Malá bilance na burzách naznačuje nízký prodejní tlak a mohla by vyvolat nabídkový šok, jelikož institucionální investoři nadále hromadí bitcoiny.

Analytická společnost CryptoQuant odhalila, že na burzách v současné době zbývá 2 825 703 bitcoinů. Během ledna letošního roku se zůstatek na burzách pohyboval kolem 3 039 000 mincí. Nízké burzovní rezervy, někdy nazývané burzovní saldo, naznačují nízký prodejní tlak a potenciální nabídkový šok v důsledku relativně nízké nabídky, která je k dispozici ke koupi.

Tlak ze strany bitcoinových ETF

Po schválení ETF na BTC ve Spojených státech v lednu 2024, akumulace ze strany správců aktiv vytvořila další tlak na nabídku Bitcoinu. K 6. červnu držel fond iShares Bitcoin Trust (IBIT) společnosti BlackRock zhruba 274 000 mincí. Během května dosáhl měsíční příliv do fondů digitálních aktiv 2 miliard USD, a to především díky přílivu do investičních fondů a produktů s BTC.

Společnost Coinshares vyslovila teorii, že více jestřábí než očekávané komentáře Federálního rezervního systému, které naznačují, že Fed bude udržovat vysoké úrokové sazby, vedly k odlivu kapitálu z aktiv s pevnou nabídkou.

Navzdory zvýšenému zájmu institucí se odborníci z oboru, jako například generální ředitelka společnosti Franklin Templeton Jenny Johnsonová, domnívají, že institucionální adopce zatím není v plném proudu.

V rozhovoru pro CNBC Johnsonová uvedla: „Toto je skutečně první vlna raných uživatelů a myslím, že další na řadě jsou mnohem větší instituce.” Pokud se její předpověď ukáže jako pravdivá, institucionální kapitál bude do bitcoinu proudit i nadále, což v nadcházejících měsících vytvoří další tlak.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img