Peter Schiff: Bitcoin spadne na 20 000 dolarů

4.1
(14)

Populární kritik bitcoinu Peter Schiff dne 14. dubna předpověděl možný propad ceny až na 20 tisíc dolarů.

Schiff varoval, že Microstrategy, největší firemní držitel Bitcoinu, by v případě pádu ceny mohl potenciálně přijít o 2,7 miliardy dolarů. Svou předpověď zveřejnil na platformě X a zároveň zdůraznil důležitost supportu na úrovni 60 tisíc dolarů.

Trojitý vrchol bitcoinu

Zarytý zastánce zlata a skeptik Bitcoinu varoval, že další propad ceny pod 60 tisíc dolarů může vyvolat kaskádu likvidací, která by mohl vést k výraznému poklesu na 20 tisíc dolarů. Schiff také zdůraznil potenciální dopad poklesu ceny na společnost MicroStrategy.

MicroStrategy v současnosti drží 1 % celkové nabídky bitcoinů, přibližně 214 000 mincí, které nakoupila za průměrnou cenu 34 tisíc dolarů. Pokles na 20 tisíc dolarů by však pro společnost znamenal odhadovanou nerealizovanou ztrátu ve výši 2,7 miliardy dolarů.

Přestože byla investice po dlouhé měsíce ztrátová, generální ředitel Michael Saylor byl ohledně Bitcoinu vždy optimistický a důsledně nabádal investory k držení s dlouhodobým horizontem. Podle něj má chaos na tradičních trzích tendenci Bitcoinu prospívat.

Není to poprvé, co se Schiff na jeho společnost v souvislosti s nejistotou na trhu s kryptoměnami zaměřil. V březnu letošního roku zastánce zlata Peter Schiff kritizoval akvizici Microstrategy v hodnotě 623 milionů dolarů a varoval, že by tato investiční firma mohla zaznamenat obrovskou ztrátu, pokud by cena na 20 tisíc dolarů klesla. Schiffova předpověď poklesu ceny však na základě současných tržních trendů, technické analýzy a jeho minulých prognóz vypadá nepravděpodobně.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.1 / 5. Počet hlasujících 14

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Já

Když ano, přikoupím 😀

Msjkl

Starý muž křičí na mraky

spot_img