OpenAI se obává nadměrné regulace AI ze strany EU

4.3
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Společnost OpenAI, průkopník v oblasti umělé inteligence, se obává nové evropské regulace AI. Její CEO, Sam Altman, varuje, že pokud nebude schopna dodržet požadavky této regulace, mohla by se OpenAI stáhnout z evropského trhu.

OpenAI varuje před nadměrnými regulacemi

Generální ředitel technologického gigantu OpenAI, Sam Altman, vyjadřuje značné obavy v souvislosti s připravovaným nařízením Evropské unie o umělé inteligenci. Nový legislativní rámec, jehož finální podoba se očekává v následujícím roce, by mohl po technologických společnostech požadovat prozrazení detailů o jejich metodách trénování a zdrojích dat.

Tento zákonný balíček, který se nachází ve stadiu finalizace, má potenciál stát se průkopnickým celosvětovým regulačním nástrojem pro technologie umělé inteligence.

Pokud by nová legislativa uvalila další povinnosti na vývojáře rozsáhlých AI systémů, které napájejí služby jako ChatGPT, mohlo by to mít pro OpenAI značné důsledky. V případě, že by byly systémy jako ChatGPT označeny v rámci EU za rizikové, musela by OpenAI splnit řadu bezpečnostních a transparentních požadavků.

Sundar Pichai, generální ředitel společnosti Google, také reaguje na připravované regulace. V průběhu tohoto týdne podnikl cestu po evropských metropolích s cílem setkávat se s regulátory, kteří jsou zodpovědní za vytváření mostu pro nastavení hranic regulace umělé inteligence.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 26 267 USD dle KMC.

Závěr

Umělá inteligence se v posledních několika měsících stala žhavým tématem. Vyzkoušeli jste si nějaký AI nástroj? Jaké jsou vaše zkušenosti s umělou inteligencí? Podělte se s námi do komentářů nebo na naše sociální sítě. Na celou zprávu se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1] Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img