[Odpolední zprávy] • Vývoj CBDC v Jižní Koreji pokračuje • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Bitcoinu se začátkem tohoto týdne podařilo odrazit a krátce překročil hranici 66 000 USD. Cenové propady však pokračovaly a BTC se během jednoho dne propadl o 7 000 USD. Poprvé od konce října tak klesl pod 60 000 USD.

Po neúspěšném pokusu o překonání této úrovně v následujících hodinách kryptoměna opět zamířila na jih. Tentokrát se propadla až na 55 700 USD. K dnešnímu dni si BTC vydobyl zpět určitou pozici a v současné době se nachází nad 57 000 USD.

Altcoiny v posledních dnech také utrpěly. Ve 24hodinovém měřítku je většina z nich stále v červených číslech, i když jejich ztráty jsou o něco méně bolestivé než u BTC. Ethereum krátce kleslo pod 4 000 USD, ale nyní se nachází na úrovni 4 150 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – prvotní snahy o odraz, budou úspěšné?

Kryptoměny

XRP v hodnotě téměř 90 milionů dolarů převedené z neznámé peněženky na burzu

Podle služby Whale Alert převedla anonymní peněženka na centralizovanou burzu Bithumb XRP v hodnotě téměř 90 milionů dolarů. Osud převedených mincí není zveřejněn.

Trh zatím na masivní transakci, která by v porovnání s průměrným denním objemem mohla mít na cenu mince drastický dopad, nereagoval. Aktuální sledovaný objem se na Binance drží na 167 milionech XRP.

Prodejní příkaz s objemem 88 milionů XRP by mohl během několika sekund změnit podobu trhu, protože představuje přibližně 50 % celkového denního objemu. [2a]

Banky, burzy, firmy

Moneygram se spojil se Stellar pro přeshraniční pilotní program

Začátkem tohoto měsíce se objevila dohoda o partnerství, v jejímž rámci budou mít držitelé Stellaru možnost osobně navštívit pobočky Moneygramu a vyměnit USDC za hotovost a naopak. Moneygram má více než 350 000 míst ve 200 zemích.

Výkonná ředitelka společnosti Stellar Denelle Dixonová uvedla, že to je pro Stellar obrovský úspěch, protože efektivně propojuje blockchainový a fyzický svět. Od té doby společnost Stellar oznámila spuštění pilotního programu v USA, který tuto funkci vyzkouší.

I když se hodně mluví o přijetí kryptoměn v reálném světě, toto partnerství, pokud se bude dále rozvíjet, signalizuje v tomto ohledu obrovský krok vpřed. [3a]

Binance otevírá vrstvu dvou vkladů ETH s integrací Arbitrum One

V pátek společnost Binance oznámila integraci hlavní sítě Arbitrum One a otevřela vklady ETH na druhé vrstvě Arbitrum One.

Arbitrum je optimistický rollup protokol třetí generace druhé vrstvy, který běží na off-chain kontraktu Etherea a má nižší náklady a rychlejší transakce, než je tomu v hlavní síti Etherea.

V oznámení se uvádí, že uživatelé Binance mohou nyní vložit jakýkoli ERC-20 token ze sítě Ethereum pomocí Arbitrum se sníženými transakčními náklady. Kromě toho Binance také uvedla, že v blízké budoucnosti umožní výběry ETH na druhé vrstvě sítě Arbitrum One, čímž se stane jednou z prvních centralizovaných burz s podporou druhé vrstvy. [3b]

CBDC, Regulace

Digitální měny nebudou mít vliv na americké sankce, říká výkonný ředitel ministerstva financí

Podle náměstka amerického ministra financí Wallyho Adeyema nepředstavují digitální měny centrálních bank (CBDC), jako je ruský digitální rubl, žádnou hrozbu pro sankce Spojených států.

Ve středečním rozhovoru pro televizi CNBC Adeyemo tvrdil, že americký dolar „zůstane dominantní měnou na světě“ navzdory rostoucí popularitě kryptoměn.

Adeyemo poukázal na to, že digitální aktiva představují pro americkou ekonomiku „příležitost v mnoha směrech“, ale je s nimi spojena i řada problémů, jako je praní špinavých peněz. Existují však způsoby, jak proti nim bojovat, aby bylo možné z tohoto rostoucího odvětví těžit. [4a]

Vývoj CBDC v Jižní Koreji pokračuje

Viceguvernér Bank of Korea (BOK) Bae Joon-suk tvrdí, že vývoj digitální měny centrální banky (CBDC) „není ani o krok pozadu za vývojem v žádné jiné zemi“. Jižní Korea však stále nemá v plánu přijmout státem podporovanou digitální měnu.

Bae včera vystoupil na online konferenci Bank of Korea o platebních a vypořádacích systémech, kde uvedl, že výzkum a pilotní program CBDC v zemi je v plném proudu. Ve svém projevu porovnal pokrok Koreje ve vývoji CBDC s ostatními zeměmi.

„Některé země, jako například Bahamy, zavedly CBDC nebo provádějí pilotní provoz, ale je třeba vzít v úvahu, že tyto země mají pomalý vývoj v oblasti systémů zúčtování plateb a nedostatečnou finanční inkluzi,“

– řekl Bae a zároveň zdůraznil, že země ve výzkumu CBDC nezaostává. [4b]

Indie zpřísní předpisy, může povolit pouze „předem schválené“ tokeny

Kryptoměny mají potenciál narušit lidský život, jak ho známe. Vyvíjejí se jako silná třída aktiv a zároveň dělají obří kroky k tomu, aby se staly označenou „měnou“.

Podle nejnovějšího vývoje plánuje indická vláda stanovit několik přísných předpisů týkajících se rostoucí poptávky po kryptoměnách. Kromě BTC, ETH nebo dalších známých tokenů se letos objevily i další shitcoiny. Ergo dávají vzniknout spekulacím a FUDům.

To by mohl být jeden z důvodů, proč chce Indie zpřísnit regulaci kryptoměn tím, že povolí obchodování pouze s některými digitálními aktivy na kryptoburzách. Na tento vývoj upozornila zpráva agentury Reuters, která zahrnuje dva zdroje obeznámené s touto diskusí. [4c]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: