[Odpolední zprávy] • Výkonní pracovníci společnosti Coinbase čelí žalobě akcionáře • a další články

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Po pozitivním konci minulého měsíce se bitcoin uklidnil a minulý víkend vstoupil na úroveň kolem 23 000 USD. V následujících dvou dnech aktivum nepřineslo žádný výrazný cenový pohyb ani jedním směrem a zůstalo kolem této hranice.

Větší volatilita však přišla na začátku tohoto týdne, kdy bitcoin vystřelil na 24 000 USD a tuto hodnotu navíc překročil a dosáhl několikadenního maxima. To však trvalo jen krátce a do hry se vrátili medvědi. Ti kryptoměnu opět stlačili na jih těsně pod 23 000 USD. Od této chvíle však bitcoin opět získal určitou trakci a stojí poblíž této již velmi dobře známé úrovně.

Altcoiny v posledních dnech rovněž zaznamenaly lokální maxima, včetně ETH, který díky humbuku v souvislosti s nadcházejícím sloučením vyskočil nad 1 800 USD. To byla nejvyšší cenovka tohoto aktiva za přibližně dva měsíce. Nedokázalo však pokračovat ve stoupání a po 5% denním poklesu se propadlo pod 1 700 USD. [1]

Kryptoměny

Babydoge Swap Testnet bude spuštěn příští týden

Tým stojící za babydoge, napodobeninou dogecoinu založenou na BNB, nedávno oznámil, že spuštění jeho swapového protokolu proběhne za týden. Koncem července tým babydoge uvedl, že hledá projekty BSC, se kterými by mohl spolupracovat.

Tvrdil, že jde o první swap, který umožňuje swap tokenů s nulovými poplatky. Protokol bude zahrnovat i takové funkce, jako je farming a staking. Na začátku června babydoge také nabídl čerstvý náhled svého metaverse nazvaného “Wearable”.

Podle údajů poskytnutých společností CoinMarketCap zůstává babydoge v době tisku mimo žebříček 200 největších kryptoměn podle tržní kapitalizace, aktuálně se nachází na 230. místě. [2a]

Banky, burzy, firmy

Revolut se zbavuje Paxosu ve prospěch nového poskytovatele krypto služeb

Podle dvou zdrojů obeznámených se záležitostí mění americká odnož digitální bankovní platformy svého hlavního poskytovatele krypto služeb. Revolut využívá chicagskou společnost Apex Crypto, uvedly zdroje, a odchází tak od společnosti Paxos. Změna má vstoupit v platnost na začátku září.

E-mail rozeslaný zákazníkům v úterý a potvrzený společností Blockworks podrobně popisuje, jak Revolut hodlá začátkem září přejít od krypto firmy Paxos, která má licenci Ministerstva financí státu New York.

Společnost Revolut později rozeslala zákazníkům e-mail potvrzující změnu správce, v němž uvádí, že aktiva budou převedena on-chain. Přerušení obchodování s kryptoměnami by podle e-mailu mělo v daný den trvat několik hodin. [3a]

Výkonní pracovníci společnosti Coinbase čelí žalobě akcionáře

Kryptoburza Coinbase čelí derivativní žalobě od nespokojeného akcionáře kvůli uvedení akcií na burzu v roce 2021. Akcionář burzy Coinbase podal na společnost žalobu.

V podání tvrdí, že společnost Coinbase zkreslila různé skutečnosti a dopustila se hrubého pochybení v řízení předtím, než získala přímý vstup na burzu v dubnu 2021. Konkrétně si v podání stěžuje, že Coinbase před svým vstupem na burzu “vytvořila masivní příliv” prostřednictvím rozsáhlé reklamní kampaně. To způsobilo “bezprecedentní nárůst” aktivity a vedlo k narušení služeb.

Tento náhlý růst zase narušil “setrvačníkovou” strategii růstu společnosti v neprospěch jejích investorů. Podle podání se snaha společnosti Coinbase o zvýšení počtu uživatelů “obrátila proti ní, čímž byla společnost a její nově nalezení investoři poškozeni a zranitelní vůči konkurenci”. [3b]

Německá burza Nuri podává insolvenční návrh

Německá kryptoburza Nuri, dříve známá jako Bitwala, podala návrh na insolvenci kvůli špatným podmínkám na trhu. Nuri dne 9. srpna podala návrh na vyhlášení insolvence.

Na rozdíl od některých nedávno insolventních kryptoplatforem neplánuje Nuri svým zákazníkům odepřít služby. Uživatelé budou mít zaručený přístup k vkladům a výběrům a služby Nuri budou nadále fungovat. Uvedla, že její “dočasné insolvenční řízení nemá vliv na vklady zákazníků, kryptoměnové fondy a investice do Nuri Pot”.

Ačkoli Nuri ponechá stávající účty otevřené, nepřijímá nové zákazníky a neumožní otevření nových účtů. [3c]

CBDC, Regulace

Thajská centrální banka získá více pravomocí v rámci revize regulace kryptografie

Thajská centrální banka získá více pravomocí, protože země jihovýchodní Asie zvyšuje regulaci digitálních aktiv, uvedl thajský ministr financí Arkhom Termpittayapaisith.

Thajsko plánuje zpřísnit dohled nad platformami a burzami, které nabízejí obchodování s kryptoměnami a dalšími digitálními aktivy, uvedla agentura Bloomberg s odvoláním na Termpittayapaisitha.

V současné době má podle pravidel přijatých v roce 2018 v zemi jediný mandát k dohledu nad odvětvím digitálních aktiv Komise pro cenné papíry (SEC), která je regulátorem kapitálových trhů, uvedla zpráva.

Komise SEC byla požádána, aby se ujala vedení v oblasti změn, uvedl Termpittayapaisith.
Tento krok přichází poté, co byly thajské regulační orgány kritizovány za to, že nepřijaly rychlá opatření na ochranu investorů licencované burzy kryptoměn Zipmex (Thajsko), která minulý měsíc dočasně pozastavila výběry. [4a]

Problémy společnosti Celsius se stupňují, kanadské regulační orgány zahájily vyšetřování věřitele

Potíže, kterým čelí zkrachovalá platforma pro půjčování kryptoměn Celsius, se zřejmě stupňují poté, co vyšlo najevo, že kanadské regulační orgány spolupracují s mezinárodními partnery na vyšetřování nyní zkrachovalé firmy.

Zdroje blízké této záležitosti naznačují, že kanadské provinční regulační orgány, včetně quebeckého Autorité des marchés financiers (AMF), od poloviny června spolupracují s protějšky ze Spojených států, aby rozpletly nedávné událost, uvedl 9. srpna list Financial Post.

Vyšetřování bylo zahájeno bezprostředně poté, co Celsius zastavil výběry od klientů před vyhlášením úpadku.

Podle zdrojů je důvodem zapojení AMF do vyšetřování investice největšího quebeckého správce penzijních fondů, Caisse de dépôt et placement du Québec (CPDQ), ve výši 150 milionů USD do společnosti Celsius. Investice CPDQ z října 2021 měla zásadní vliv na to, že společnost Celsius dosáhla více než 3 miliard USD. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
anivarK

Letadlo padá k zemi, padáky nebyly rozdány, poněvadž byly prodány.
Krypto vyšumi jako celaskon.

spot_img