[Odpolední zprávy] • Vitalik Buterin spálil Shiba Inu v hodnotě 6 miliard dolarů • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Během jediného dne se Bitcoin propadl o 12 000 dolarů na dvouměsíční minimum. Přestože se aktivum pokusilo rychle zotavit, chvíli se ustálilo pod 50 000 USD, než jej další angažmá generálního ředitele společnosti Tesla opět poslalo dolů.

Bitcoin se tentokrát propadl na tříměsíční minimum těsně nad hodnotou 42 000 USD. Vysoké výkyvy pokračovaly, když miliardář objasnil, že Tesla neprodala žádné ze svých BTC, a kryptoměna během několika minut přidala 3 000 USD na hodnotě.

Tento vývoj způsobil obchodníkům značnou bolest, protože celková likvidace za posledních 24 hodin činí 2,4 miliardy dolarů.

Jak se obvykle stává při zvýšené volatilitě BTC, většina altcoinů ho následovala. Ethereum vedlo nepříznivý vývoj s masivním poklesem na 3 150 USD. Přestože se od té doby ETH částečně zotavilo na 3 500 USD, je od svého posledního ATH, zaznamenaného na začátku tohoto měsíce, vzdáleno více než 900 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Test 42 000 USD máme za sebou, co nyní?

Přehled trhu: Bearish kanál na Bitcoinu?!

Kryptoměny

Dominance Bitcoinu na trhu klesla na 40 %, na tříleté minimum

Zatímco Bitcoin se v reakci na tweety od Elona Muska opět propadá, dominance altcoinů se vyšplhala na nejvyšší úroveň za poslední zhruba tři roky.

Bitcoin teď představuje cca 40,3 % kombinované kapitalizace kryptoaktiv, což je podle CoinMarketCap nejnižší hodnota od června 2018.

Bitcoin dosáhl nejnižší úrovně dominance na trhu ve výši 33 % v lednu 2018, kdy se vzpamatovával ze svého předchozího vrcholu, zatímco altcoiny právě toho svého dosahovaly. V současné době není daleko od své druhé nejnižší úrovně 36 %, která byla dosažena před třemi lety v květnu 2018. [2a]

Vitalik Buterin spálil Shiba Inu v hodnotě 6 miliard dolarů

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin si udobřil Shiba Inu komunitu tím, že spálil 90 % svých SHIB tokenů. Zbývajících 10 procent bude zasláno na charitu:

“Rozhodl jsem se spálit 90 % SHIB tokenů ve své peněžence. Zbývajících 10 % bude posláno na (zatím nerozhodnutou) charitu s podobnými hodnotami jako cryptorelief (prevence rozsáhlých ztrát na životech), ale s dlouhodobějším zaměřením.”

Buterin vysvětluje, že držení jeho tokenů v původních peněženkách nepřipadalo v úvahu. Zároveň nechtěl, aby si lidé jeho transakci špatně vyložili, a proto se kanadsko-ruský programátor rozhodl své tokeny bez dalšího poslat na standardní adresu pro spalování.

Sedmadvacetiletý miliardář pochválil komunit za jejich velkorysost, ale zároveň požádal, aby mu bez jeho souhlasu už žádné tokeny neposílali. [2b]

Banky, burzy, firmy

RBI údajně vyzývá banky, aby přerušily vazby s kryptoburzami a obchodníky

Nedostatek pravidel pro obchodování s kryptoměnami v Indii vede ke vzniku šedých zón, které různé zúčastněné strany využívají ve svůj prospěch. Podle zprávy agentury Reuters z 13. května 2021 indická centrální banka Reserve Bank of India (RBI) nedávno neformálně požádala indické banky, aby zastavily bankovní služby pro obchody s kryptoměnami.

Vzhledem k tomu, že rozhodnutí Nejvyššího soudu z března 2020 již zrušilo podobné nařízení RBI z března 2018 jako nezákonné, byly nejnovější pokyny RBI předány neformálně na soukromých schůzkách s nejvyššími bankovními úředníky, uvedly zdroje agentury Reuters.

V době, kdy kryptoměny přitahují širší pozornost, indické kryptoburzy minulý týden na Twitteru naříkaly nad tím, že banky zastavují platby. Stalo se tak náhle a bez jakéhokoli upozornění či uvedení důvodu. [3a]

Společnost Diem představila své nejnovější plány v oblasti stablecoinů a strategický přesun do USA

Diem, kryptoprojekt, za kterým stojí společnost Facebook a který byl původně známý pod názvem Libra, nedávno oznámil své plány na spuštění stablecoinu, jehož zaměření se omezilo na Spojené státy.

V rámci strategického partnerství vytvořily obě firmy novou dceřinou společnost s názvem Diem Networks US, která bude provozovat platební síť Diem (DPN) a usnadňovat transakce se stablecoiny Diem v rámci své sítě.

“Jsme odhodláni vytvořit platební systém, který je bezpečný pro spotřebitele i podniky, zrychluje a zlevňuje platby a využívá výhod technologie blockchain, aby přinesl výhody finančního systému více lidem na celém světě. Těšíme se na spolupráci se společností Silvergate při realizaci této společné vize.”

[3b]

Ripple spolupracuje s lídry v oblasti udržitelnosti na dosažení cílů do roku 2030

Společnost Ripple se přidala k tématu udržitelnosti kryptoměn a oznámila, že do roku 2030 chce dosáhnout nulových emisí uhlíku. A k dosažení tohoto cíle navázala spolupráci s různými lídry v oblasti udržitelnosti.

Ve svém tweetu z 15. května Ripple (XRP) odkázal na příspěvek na svých webových stránkách. Stránka podrobně popisovala řadu aspektů jejich environmentální strategie. Její součástí byl i seznam jejich partnerů, mezi něž již patří Nadace Billa a Melindy Gatesových, Mercy Corps, Mojaloop Foundation a Institute for Business and Social Impact.

Celkově má Ripple partnery z řad nevládních organizací ve více než 80 zemích. [3c]

DeFi

Protokol DeFi bEarn utrpěl flash loan útok ve výši 11 milionů dolarů

Objevil se další případ zneužití flash loan v rámci decentralizovaného financování (DeFi). Nejnovější obětí je společnost bEarn, která 16. května přišla o 11 milionů dolarů ve stablecoinech.

Incident, který vyústil ve vyčerpání strategie bVault BUSD Alpaca, nahlásil cross-chainový farm protokol bEarn založený na Binance Smart Chain (BSC). Něco přes 10,8 milionu dolarů BUSD bylo odcizeno útočníkem, který ke zneužití systému použil flash loan.

bEarn Fi je DeFi protokol, který poskytuje generování výnosů, algoritmický stablecoin zvaný bDollar, mosty a agregaci her na BSC a Ethereu.

Protokol oznámil, že bude odškodňovat oběti hackerského útoku a pečlivě vyšetří sled událostí, které vedly k napadení. [4a]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
E15

Takže DOGE už je taky korporátní zlo a teď jede ten druhý pejsek? A jaké pejsky tam pak máme na červen a červenec?

Lolec

Pejsci jedou 🙂 jen tak dál 👍

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: