[Odpolední zprávy] • V případě úspěchu způsobí The Merge zásadní změnu v nabídce a hodnotě ETH • a další články

4.7
(3)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

V době psaní tohoto článku se přední kryptoměna opět vrátila nad 21 000 USD (aktuálně 21 280 dolarů) a za posledních 7 dní vidíme pokles o skoro 12 procentních bodů.

Zajímavost: Obrázek tohoto článku s ethereem byl v naší redakci vygenerován pomocí umělé inteligence. Jak se jí to povedlo? Svůj názor můžete sdělit v komentáři. Zajímavé, že?

Za poslední den se dominance bitcoinu – metrika, která se nejčastěji používá k měření podílu kryptoměny vzhledem k podílu celého trhu – zvýšila o téměř 0,5 %. To znamená, že v tomto období si BTC vedl lépe než altcoiny.

Celý trh však v současné době vypadá obzvlášť vratce. S nejistým otevřením tohoto týdne činí celkové ztráty bitcoinu za uplynulý týden přibližně 14 %.

Bitcoin si ale vedl lépe než zbytek trhu, což je patrné i na ceně hlavních altcoinů. Ethereum za posledních 24 hodin kleslo o 3,5 %, zatímco SOL, DOT, AVAX, LINK, UNI a další, klesly o téměř 5 %. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Máme zlom, jdeme dolů

Kryptoměny

Nová studie ukazuje, že USA, Ukrajina a Velká Británie vedou v celkovém používání kryptoměn po celém světě.

S růstem sektoru kryptoměn se digitální aktiva využívají k různým účelům, jako jsou platby a investice. Využívání kryptoměn k těmto funkcím se však v jednotlivých zemích výrazně liší v závislosti na faktorech, jako jsou regulace.

Nový průzkum ukazuje, že z řady zemí světa se Spojené státy řadí na první místo v celosvětovém měřítku v celkovém využívání kryptoměn, a to se skóre 7,75 bodu z 10 možných. Na druhém místě je Ukrajina se skóre 5,96, následovaná Spojeným královstvím s 5,79, jak vyplývá z údajů společnosti Merchant Machine sdílených se společností Finbold 22. srpna.

Skóre zohledňovalo zejména počet majitelů kryptoměn v dané zemi, globální index přijetí decentralizovaných financí (DeFi), počet podniků, které umožňují platby kryptoměnami, počet bankomatů na bitcoiny (BTC) a měsíční objem vyhledávání výrazů týkajících se kryptoměn. [2a]

V případě úspěchu způsobí The Merge zásadní změnu v nabídce a hodnotě ETH

Vzhledem k tomu, že údaje o americkém indexu spotřebitelských cen nebyly tak špatné, jak se očekávalo, vedlo ethereum na začátku tohoto měsíce kryptoměnovou rally. Nejen proto, že se blíží The Merge, což je jedna z nejočekávanějších událostí v kryptoměnách tohoto roku. The Merge, naplánované na září, změní nabídku ETH a mohlo by dokonce způsobit, že se druhá největší kryptoměna stane deflační.

Přesně tak, deflační. Poté, co Merge sníží emisi ETH, by současný mechanismus spalování, kdy jsou tokeny trvale vyřazovány z oběhu, mohl způsobit pokles nabídky ETH. Co se stane dál, záleží na celkové nabídce a poptávce.

The Merge je upgrade protokolu blockchainu Ethereum, který mění jeho konsensus z “proof of work” (PoW) na “proof of stake” (PoS). Ethereum v podstatě mění způsob, jakým zpracovává transakce ve svém blockchainu. [2b]

Šéf brazilské místní vlády a “bitcoinový faraon” podezřelí z praní špinavých peněz pomocí kryptoměn

Brazilské orgány činné v trestním řízení provedly razii v domě šéfa místní vlády, kterého podezřívají z vedení zločinecké skupiny, která prala peníze pomocí kryptoaktiv, spolu s kontroverzní postavou pojmenovanou “bitcoinový faraon”.

Zátah se uskutečnil v domě radního města Armação de Búzios Lorrama Gomese da Silveira, informoval deník Globo, a policisté při něm zabavili přes 9 250 USD v hotovosti.

Na razii se podílelo více agentur, včetně specializované akční skupiny pro boj s organizovaným zločinem, kterou řídí státní ministerstvo Rio de Janeira. Tyto agentury, stejně jako státní zástupci, se domnívají, že radní stál v čele “zločinecké organizace”, která dohlížela na rozsáhlou “korupci” a využívala “falešné dokumenty”. [2c]

Banky, burzy, firmy

Věřitelé společnosti Voyager zamítli plán bonusů pro 38 zaměstnanců

Podle soudního podání z 19. srpna se věřitelé společnosti Voyager Digital postavili proti jejímu záměru vyplatit zaměstnancům “odměny za udržení”. Společnost Voyager v podání ze dne 2. srpna požádala konkurzní soud o schválení “plánu udržení klíčových zaměstnanců” (Key Employee Retention Plan, KERP) ve výši 1,9 milionu dolarů.

Zkrachovalý věřitel chtěl 38 zaměstnancům vyplatit bonusy, protože jsou pro jeho fungování klíčoví, a uvedl, že jsou “nezbytní pro účetnictví, správu hotovosti a digitálních aktiv, IT infrastrukturu, právní a další kritické funkce”.

Dodala, že 38 zaměstnanců není členy vedení a KERP je podobný tomu, co se získává v jiných případech úpadku.

Firma se domnívá, že ztráta těchto zaměstnanců poškodí její restrukturalizační úsilí, a dodává, že je “mimořádně těžké je na trhu nahradit kvůli jejich neocenitelným institucionálním znalostem a porozumění odvětví kryptoměn”. Žaloba nezveřejnila jména klíčových zaměstnanců ani jejich pozice. [3a]

CBDC, Regulace

Austrálie zintenzivňuje regulaci kryptoměn pomocí mapování tokenů

Ministr financí Jim Chalmers uvedl, že probíhají práce na regulaci kryptoaktiv, “abychom udrželi krok s vývojem a zajistili větší ochranu spotřebitelů”.

V Austrálii se zhruba před třemi měsíci dostala k moci Strana práce a v posledních 12 měsících se hovořilo o zájmu země o regulaci kryptografického prostoru. Australský daňový úřad odhadl, že od roku 2018 přišlo do styku s kryptotrhem více než milion daňových poplatníků.

Mapování tokenů je považováno za prioritu vlády a bude prvním svého druhu, pokud jde o regulační opatření. Konzultační dokument k tomuto úkolu bude brzy zveřejněn. [4a]

Daň z kryptoměn může počkat, airdropy ne – Jižní Korea uvažuje o “dani z daru” pro airdrops

Jihokorejské ministerstvo strategie a financí v pondělí schválilo, že airdropy virtuálních aktiv, odměny za staking a hard forknuté tokeny budou podléhat dani darovací podle zákona o dani dědické a darovací, a to navzdory odložení daně ze zisku z kryptoměn na rok 2025.

Kryptoměny jsou podle jihokorejského práva oficiálně označovány jako součást virtuálních aktiv.

V reakci na dotaz týkající se daňového zákona ohledně převodů virtuálních aktiv airdrops kryptografickými burzami jihokorejský daňový úřad uvedl, že jakýkoli bezúplatný převod virtuálních aktiv kryptoburzami ve formě airdropů, odměn za staking a hard-forked tokenů bude podléhat dani darovací. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ivan

Takze Merge ETH vystřelí nahoru nebo pošle dolů? Jsem z toho volaky zmeteny…

Fantom

To záleží na tom jestli se to povede. Pokud ano tak poletí cena ETH vzhůru a pokud ne tak to může být katastrofa. Osobně bych byl opatrný, pořád tu bude causa Tornádo cash a riziko cenzury transakcí.

Ivan

No jo, ale co ten červenej podzim či zima? To se ETH nedotkne když se ten merge povede?

Fantom

Rozhodně dotkne. Když bude klesat celý kryptotrh, tak ETH nebude výjimkou.

Pedro

ETC on the moon

spot_img